OtomobilArabalar

VAZ-2101 motoru: özellikleri, onarım, montaj

VAZ üzerinde 2101 motoru 1.2 litrelik bir çalışma hacmine sahiptir. Bu hemen hemen tüm VAZ otomobil yüklü motorun minimum miktardır. Bazılarında kuruş Fiat'tan motorları sahnelenen savunuyorlar. Ama biz motor aslında İtalyan motorlu araç üretiminde dayalı 2101 yılında yapıldığını unutmamalıyız. Yani silindir merkezleri arasındaki sadece mesafenin Fiat göre çok daha fazladır bu. Sonuç olarak, VAZ mühendisleri farklı bir hacimle aynı motor üzerinde alarak sağlamaya başladı. Aslında, bu bir 1.5, 1.6, 1.3 ve yer değiştirme, ve "Alan" arabalar için olan motorlar gitti çünkü.

Pozitif Motor Kalite

"Peni" bir 4-hattı motoru htsilindrovy, kam mili üst kısmında yer almaktadır. zincirin yardımıyla uygulanan "kuruş" için zamanlama. yaklaşık 200 bin km - Eğer güçlü, daha sonra payını motorunu gözyaşı etmiyorsa. Birkaç yıl önce arabalarda yüklenen motorlarda, Sovyetler Birliği genelinde tekerleğin testleri yapılmıştır dikkati çekiyor. denemeler donmuş kara parçalarındaki, çöller, stepler yolculuk arabalar içeriyordu. Ve motorlar 200'den fazla bin kilometre olmuştur. Ve onlar maruz asla büyük onarım. testiyle görüldüğü gibi, hala tamir olmadan uzun bir süre olabilir. Onların yaşam oldukça yüksekti. Bu durumda, motor VAZ-2101 petrol üreticisi tarafından önerilen ne sadece dökün.

Motor Servisi

Ancak, motor zamanında hizmet yapılmalıdır. Özellikle, büyüklüğü için talep ediyor Supap ayarı. Yaklaşık haftada on bin kilometre olarak ayarlama yapılmalıdır. Bu yapılmazsa, orada bir vuruş olacak ve Motor ısındıktan sonra basitçe durdurabileceği. motor enjeksiyon sistemi kuruş gelince, o da düzeltilmiş ve tamiratlar gerekiyor. Otel modern teknolojilerin açısından baktığında motor, eksiklikleri bir yeri vardır unutulmamalıdır. binlerce kilometre tüketilen petrolün yaklaşık 700 gram. Gerçekten de çok büyük. Ayrıca, sık sık aşırı ısınmasına motor olur. Bunun nedeni, bir kuluçka makinesi içinde aldığı ve sıvı pompası olabilir. Çok az fanın arızalandığını içindedir. Bazı hala mekanik bir sürücüye sahip bir pervaneye kullanır soğutma sistemine bulunabilir. Bazen ısı motoru çok yüksek oktanlı benzin ile doldurduktan sonra gösterilmektedir. araba VAZ tarafından 2101 motor gücü bazı yükseltmeler geçirmek arttırılabilir. Bu konuda aşağıda ele alınacaktır.

egzoz duman

motor sigaraya başladığını, vanaların üzerindeki mühürlerin imha gerçekleşmesi muhtemeldir. Ya tamamen burçlar yıpranmış. küçük hataları tespit edilebilir arasında, örneğin, karbüratöre yanlış bir ayar, bir çok yaratır zengin karışım. Ve en üzücü hatası - piston üzerindeki halkaların yok edilmesidir. Araba ile VAZ-2101 motor aslen klasik kontak ateşleme sistemi ile donatılmıştır. O boşluğu ayarlamak, temas noktalarını temizleyin, çok titiz sürekli bakım gerektirir. Bu nedenle, birçok sürücülerin yüklemeyi tercih temassız ateşleme sistemini. Ama can VAZ-2101 üzerinde ne çeşit motor koymak için? bu bir cevabı - herhangi! Her şey sizin elinizde ne kadar "altın" bağlıdır.

piston grubu

Neyse ki, eğer, modernleşmesine motoru artırabilir. Tabii ki, yukarıda açıklanan tüm dezavantajları kurtulmak için gereklidir. Ayrıca bazı finansal zimmete gerektirir gerekli araç ve malzemeler, elde etmek gerekecektir. Çok daha kolay dokuzdan on iki motorun yüklemek olacaktır, bunlar daha güçlü ve vysokooborotisty vardır. Ve en önemlisi - bağlama için idealdir. Tabii ki, sonradan otomobil "Niva" dan pistonları yüklemek için 82 milimetre çapa silindir çapını üretmek mümkündür. Ama pistonların alt düz olmuştur gerçeğine dikkat. Bu VAZ 2112 toplam strok 66 milimetre olduğunu şartıyla arabanın elemanlarını almak en iyisidir motorun miktarı daha sonra 1.4 litreye artacaktır. Sonuç olarak, motor gücü çok VAZ-2101 artırıldı.

tuning nüanslar

Ama ne sene motor sorunu "kuruş." Not pistonlu 74 yaşında, o zaman bu seçenek daha önce "Niva" binebilirsiniz edin. Daha sonra, o zaman en fazla 79 milimetre çapında pistonları yükleyebilirsiniz. Bu 2103 yeni modelin krank milini yerleştirmek istenmektedir, çubuklar bağlarken, aynı ondan alması istenmektedir. Ama kısa çubuklar yüklemek için gerekli olmadığına dikkat. Bu silindir pistonları bastırılır kuvvetini arttırır. Bu nedenle, birçok kez motorun güvenilirlik, yanı sıra kaynak bozulur. yapıldığında motor tamirini kendi elleriyle VAZ-2101, gereksinimlerine uymak için deneyin bütün nüansları göz önünde bulundurun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.