OtomobilArabalar

"Moskvich 434": teknik özellikler, resimler

Her birimiz "Moskvich" olarak bu arabayı gördü. Şimdi bu makineler yavaş yavaş tarihe geçmek. "Moskvich 434" istisna değildir. Gerçekten "yaşayan" bir kopyasını bul mümkün değildir. 412-inci model veya daha fazla veya daha az modern "Svyatogor" ile bu markaların ortak arabalar arasında Genellikle fazla. Ama bugünkü yazıda "Moskvich 434" olarak bu arabanın bahsedeceğiz. modeli ve onun özelliklerine genel bakış - Bu makalenin sonraki.

özellik

Bu araba - çok nadir bir örnektir. O kadar uzun onun kadar değil üretilen "kardeşler." Böylece, ilk "Moskvich 434" 1968 yılında çıktı. Bu arabaların Serisi üretimi 73 inci yılda, beş yıl sonra kesildi. Montaj Lenin Komsomol Otomobil Fabrikası üzerinde yürütülmüştür. Ayrıca, araba "IL" nde yapıldı. Ancak, araç sahipleri söylediği gibi, parçalar aynı olmasına rağmen, çok daha yüksekti AZLK üzerinde kaliteyi kurmak.

dizayn

Makine tek bir gövde olarak yapılmış - bir van. Ve çizme arka kısmı sıkıca kapatıldı. Arabanın Görünüm kanonlar 70'li üzerinde oluşturulur. "Moskvich 434" Eğer aşağıdaki fotoğrafta can arabanın görünümünü değerlendirmek. başlık üzerinde "boynuz" - van karakteristik bir özelliği. Gerçek bir sağ yolculuk ile, Japon otomobil eski okul kullanılan yan aynalar Bu düzenleme. Ama bugün onlar hakkında değil. Makine oldukça basit ve pratik yapılır. O günlerde kimse ifade edebildiği dinamik bir tasarıma nasıl düşünemedim. Bu Sovyet halkının yararına olması gereken bir çalışma makinedir. Ve öyle oldu. Vasıta küçük ev eşyaları ve diğer kargo dağıtımı için kullandı. Ayrıca bu kamyonetler çoğu postada harflerin teslimat için kullanıldığını unutmayın. Bu arada, otomobilin halefi "Moskvich 434" (sürüm 2715) 412-inci modelden ışıklar idi. Araç daha modern görünmeye başlamıştı. Makine tasarımının bizim modeline Bağıl uzun bir retro kategoride geçti. Bu arada, bazı arabalar hala parlak krom ve ışıklar soluk kalmıştır. Yani neyi ifade "Mevcut Sovyet kalite" dir.

özellikleri nelerdir?

bilgi formuna göre, bu, örneğin karoser van ile küçük bir sınıf yardımcı araç kategoriye girer. Makine 433 modeli değiştirilmiştir. Temel fark - yeni bir motor. Aynı olarak ayarlandı "412 Moskof". Şimdi bir buçuk litre olarak gerçekleşti. Daha önce, bu makineler 1.4 litre motorlar ayarlayın. Yıllar geçti ve model değişiklikleri gerekli. Yani, yeni bir gelişme "Moskvich 434" olarak adlandırılan. otomobil fotoğrafı bu makalede görebilirsiniz.

Bu arada, arka kapı "Moskvich" 72 inci yıla kadar iki aşamalı oldu. arabanın son sürümlerini bütün "lyadoy" donattık. Ve arka ışıklar aynı 433rd "Moskvich" kalır. Ayrıca araba araba daha çekici bir görünüm verdi krom Jant, ile donatılmıştı.

"Moskvich": teknik özellikler

Daha önce söylediğimiz gibi, bu modelin ana özelliği - Yeni motorun bulunması. Şimdi, hacmi bir buçuk litreye yükseldi. Ayrıca araba modifiye şanzıman ayarlayın. Bu ağır yükler (salonda iki kişi ile birlikte) 400 kilogram ağırlığındaki kadar taşımalarına izin. Ama yine oranları sayısı (sadece dört) küçüktü. Biz teknik özellikleri hakkında daha detaylı konuşmak, motor silindir sıralı düzenlemesi bulunmaktadır. Sadece dört vardır. Maksimum motor gücü 75 beygir oldu. Dahası, zaten 5800 rpm'de elde edilir. İyi bir tork elde etmek için yoğun motoru yüklemek zorunda kaldı. Aracın "Moskof 434" nin boş ağırlık (dikkate almayan pick-up) tam 1.000 kilogram olduğunu.

süspansiyon

araba klasik düzen düğümleri var. Motorun bu uzunlamasına pozisyon, pervane şaftı ve arka aks. Bu düzenleme "dokuzlu" ve "sekizli" gelinceye kadar yerli arabalarda kullanıldı. Biz AZLK hakkında konuşursak, ilk ön tekerlekten arabalar «Moskvich 2141» denir. Biz bizim van uzanır. Tekerlek - 4x2 (sadece arkadan çekişli vardı). Arabanın ön damgalı çapraz üyesi ile bağımsız bir yaylı süspansiyon, top, ortak sahiptir. Arka yarı eliptik yaprak yaylar edildi. her iki tarafta ikisi. Neredeyse neubivaemye - Onlar efsanevi "Volga" 24 Serisi aynıdır. Fren sistemi - açıkçası zayıf. Ön ve arka tekerlekler davul vardı çünkü bu, şaşırtıcı değildir. "Gözbebekleri." Araba çizme pazarlık yaklaşık bir kütleye ve parçaları ve düzeneklerinin bir yarım ton Toplam (kaplin dahil) yük altında sürekli çalıştı.

diğer özellikler

(O yıl için) daha modern motorun kullanılması yakıt tüketimini azaltmak için izin verdi. pasaport verileri ile, 100 kilometre başına 9 buçuk litre idi. araba "Moskvich 434" dinamik özellikleri ideal olmaktan uzaktı. Böylece, arabanın maksimum hızı saatte 115 kilometre. dağıtmak için yüzlerce 19 saniye sürdü.
van için Vücut ölçüleri "Moskvich" 434-inci modeli standardı. 1.48 m, yükseklik - - 1,55 m Açıklık -. 17 santimetre Böylece, taşıt uzunluğu 4,2 m, genişliğidir. Bu araba oldukça yeterlidir. Bu asal kolaydır ve arka yolları üstesinden gelir. yabancı arabalar yolu (bu beden vagon olmasına rağmen) kapatıldığında burada "Moskvich" güvenle geçer. yönetim performansı açısından, araba uzakta 433 modelinden kaldırılmaz. konfor geliştirdi tek şey - bu fren servo. Şimdi, sürücü gerekirse pedalına az baskı vardı. Araba dinlenmesi sessiz kabin ya da bazı manevra kabiliyeti farklı değildi.

İhracat ve modifikasyonlar

Baz modelinin yanı sıra, makine aşağıdaki işaretleri ile birkaç versiyonu mevcuttur:

  • "U" - sıcak iklimlerde Sovyet bölgeleri için. Makine aşırı yüksek sıcaklıklarda çalışır şekilde tasarlanmıştır. Makine hatta 40 dereceye ısıtmak vermedi.
  • "P" - olan ülkeler için soldan trafik. Tekerlek, sırasıyla sağda.

Biz de ihracat sürümleri hakkında konuşmalıyız. "Moskovalılar" Sovyetler Birliği'nde sadece toplanan, aynı zamanda Bulgaristan'da yanı onlar (müzelerde en sık) şimdiye kadar görülebilir Belçika, olduğu gibi. Bu arada, Belçika'da, araba bir isim Scaldia vardı. 412-inci "kardeş" ile ilgili olarak, o defalarca ralli yarışlarında en üst yerlerde kazandı. "Moskovalılar" onların güvenilirlik ve bakım için biliniyordu. Ve 434-I modeli istisna değildir.

Bu durumda ayırt edici özelliği - kırmızı ya da bej iç varlığı. Tipik olarak, bu tür renkte boyanmış versiyonları otomobil ihraç. Ancak bu renk tekrar tekrar iç piyasaya yönelik "Moskvich" üzerinde kullanılan kırpın. Bir başka ilginç modifikasyon - "Moskvich" pikap. Hatta nadir. Bu model otomobillerin 2715. Çoğu adı Elite PickUp vardı Finlandiya, ihraç edildi kutlandı.

fiyat

Böyle bir araç satın aciliyeti günümüzde büyük bir sorudur. Şimdi bir güçlükle iyi bir kopyasını bulabilirsiniz, daha kendisine yedek parça bulma zorluğu vardır. Mevcut müşteriler - genellikle verileri kurtarmak veya proje için onların arabasını almak toplayıcıları olduğunu. maliyet neredeyse maliyet demirli metal satışa "Moskovalılar" gelince - $ 100-200 için ve tüm belgeler ile. Genellikle bu arabalar ölü ağırlık olan mahkemelerde veya garajda basitçe, sokaklarda rot bulunmaktadır. Bu arada, hemen arabaya "Moskvich 434" (Mavi, 01:43) bir büyük ölçekli modeli sattı.

Mavi Salon - bu modelin ayırt edici özelliği. Daha sonra bu "çip" ve 70'lerde fabrikada "AvtoVAZ" devraldı.

Sonuç

Yani, ne kombi van "Moskvich 434" öğrendim. Gördüğünüz gibi, araba çok nadirdir. Onun ilgisine dair tek anlamı - kolektör olarak restorasyon altında. "Povsednev üzerinde" hiçbir mantıklı böyle arabalar Exploit.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.