ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Vakum Kanalizasyon vana: fotoğraf, çalışma prensibi. vakum valfleri montajı

kanalizasyon altyapı inşaat sağlanır ve kötü kokulu buhar kaldırılmasını çıkışları edilmelidir zaman. Tüm vakalarda, özellikle özel ev sahipleri, bu ek düşünmek, ancak sağlık standartlarını korumak için gereklidir. durum kanalizasyon deşarj işlemi bile özel havalandırma cihazlarının entegrasyonu olmadan normal modda oluşabilir gerçeğiyle daha da ağırlaşmaktadır. Ancak, kanalizasyonda ince hava konsantrasyonlarını artırarak, er ya da geç bir kaza ile sonuçlanacaktır. hoş olmayan sonuçlara yol önlemek için vakum valfi, fotoğraf aşağıda sunulmuştur olacaktır. Cihaz onlarla birlikte çıkışları, ve koku Bu ekstra çifti.

Bir vana ne zaman kullanmalıyım?

o kamu hizmetleri çalışanları kanalizasyon valfi monte empoze etmeye hakkı yok olduğuna dikkat etmek önemlidir, başlamak için. apartmanlar havalandırma sorunu hizmeti tarafından çözüldü olmasıdır. Vakum vanaların montajı için ihtiyaç olan yaygın özel evlerin sahipleri tarafından karşılaşılmaktadır. Bu durumda, bir ülke yazlık orjinal su sızdırmazlık dışarıya tavan üzerinden yükselticinin geri çekilmesi ile sağlanmaz, sen güçlendirme sistemi yürütmek gerekir. Hatta Lağıma özel evler vakum vanası her zaman değil biriken gazların ayrılma sorunu çözer. İki farklı odalarda tuvalet kullanılan Örneğin, lavabo cihaz çalışamaz iken. Bu sistem için Alternatifler neredeyse hiç, ama düzgün havalandırma can ve böyle bir ilave edilmesi ihtiyacını ortadan yok tam zamanlı olarak tasarlanmış.

bileşen cihaz

Esas olarak, bu contanın bir kanala bağlayan bir tipik kalıplanmış bir parçadır. baz elemanı bir yan açıklık temin edildiği bir plastik gövde olduğu. Yani belirli parametrelerle kanalizasyon için vakum valfi seçmeliyim vardır. iç dolgu için olduğu gibi, bu çalıştırma noktaları valfin çok deliği açılır çubuk. Çubuk eylem ayarlanabilir lastik kayış-sınırlayıcı olduğu. Aynı zamanda, bazı modellerde, bu çubuk örten bir kapak şeklinde bir koruma sağlar.

Cihaz ilave edilebilir modifikasyonu ve diğer işlevsel cihazlara bağlı olarak. Özel olarak, modern vakum valf kolunu yerini alan bir lastik membran olabilir. Bu çözümün verimlilik açısından tam haklı olduğunu, ancak birçok kullanıcı gibi kauçuk parçaların kırılganlığının şikayetçi.

Çalışma prensibi

Cihazın işlem başka valf mekanizmalarının çoğu çalışmasına benzer - buna göre, bu iki işlevsel konumu vardır. Normal koşullar altında, valf kanalizasyon sızdırmazlığını sağlar ve kokular odaya nüfuz izin vermez, kapatılır. Asıl mücadele noktası değildir. çıkış gazı basıncı normale yeteneği - gerçekleştirmek için işlev gören ve bir vakum valfi monte edilir. havalandırıcının çalışma prensibi içindeki su konsantrasyonu ve atık gazların duyarlı olan sensör kapağın karşılıklı etkileşimine dayanmaktadır. Diğer bir deyişle, ilave hava hacimleri kabul aktif aynı klozet kullanılarak ve valf ile.

Nasıl bir vakum valfi monte etmek?

kendisi, cihaz oldukça kompakt ve kanalizasyon sistemi kurulumu döşeme başlangıç aşamasında çok fazla zorluk neden olmaz. Doğrudan montaj üç şekilde yapılabilir. Yaygın en güvenilir ve dişli bir bağlantı kullanımını içerir. Bunu yapmak için, silikon dolgu macunu ile idare ve bağlantı kurmak için bir iş parçacığı oluşturun. Seçenek olarak ise, bu huniden yükleme ve vakum valfleri önerilir. Bu durumda, borunun ucunda bir cihaz olarak itmek ve bunun üzerine de tedavi bileşimleri, sızdırmazlık, bir lastik manşet hazırlamak için gereklidir. Üçüncü yöntem, bağlantı ve vana için optimal olarak uygundur ve kanalizasyon sistemine ucu arasında bir adaptör yapısı, giriş içerir.

vakum vanası olumlu ve olumsuz yanları

Hem de evde mühendislik sisteminde herhangi bir ek bileşenleri olarak, kanalizasyon vanaları avantaj değil, aynı zamanda dezavantajları sadece sağlar. Faydalar geçiş içindeki basınçta stabilizasyonu birincil işlevini içerir. Biz geleneksel havalandırma cihazları kanalizasyon alternatif olarak bu eleman değerlendirmek ise çatıdan karmaşık bulgular borunun organizasyon ihtiyacı olmaması nedeniyle ilk noktada uzmanlar. Şimdi, vakum vanası kanalizasyon sistemine entegre edilmiştir karakterize eksiklikleri belirtmeliyiz. Birincisi, cihaz sadece küçük basınç yükü dayanabilir, nedenle küçük evlerde yalnızca uygulamak için tavsiye edilir. İkinci olarak, çubuk ile donatılmış bile modelleri, dayanıklılık farklılık yoktur. Kabaca söylemek gerekirse, var bu sıhhi tesisat Sarf zamanla değiştirilmesi.

Sonuç

bugün piyasadaki uygun bir model bulmak, vakum vanası zor değildir. Böylece, Ostendorf ve Sanit firmalardan yüksek kaliteli ithal teklifler 1000-1500 ruble olarak tahmin edilmektedir. basitleştirilmiş bir kanalizasyon sisteminde küçük yükler bahsediyoruz varsa, vakum vanası "Politek" veya "Polytron" Rus üreticisini satın alabilirsiniz. 200-300 ruble için kullanılabilir Bu bütçe ürünleri. Sağlanan doğru montaj bile ucuz valf kanalizasyondan koku geçişini engelleyen etkili bir şekilde işlevini yerine getirecektir. Pahalı modelleri, sırayla, tamamen kanalizasyon havalandırma yerini alabilecek, hem de havalandırma görevleri ile baş. Ancak, genel kalite belirlenir ve drenaj çalışması karakteristikleri ana boru hattı ve onun ev ekipmanına bağlı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.