ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Moleküler yapışkan: Etki mekanizması kullanılarak, özellikle bir metot

Yaygın günlük yaşamda ve işletmelere kullanılan moleküler yapıştırıcı aldı. bir çubuk ya da 10-11 mm'lik bir çapa ve 30 cm'lik bir uzunluğa sahip olan bir koyu süt renk şeklinde sunulan malzeme montaj piyasada.

Bazı türler kompakt tüplerde sunulmaktadır. Onun popülerlik o sıkıca tutkal farklı malzeme ve yeniden kullanım yeteneği ile kazanılan.

hareket mekanizması

yüksek moleküler bir bileşik, eter siyanoakrilik asit - moleküler yapışkan ana bileşeni siyanoakrilat olup. bileşim içinde içeriği, - yaklaşık% 90. geri kalan kısmı, ürün özgüllüğü miktarını belirler plastikleştiriciler, stabilize ediciler, koruyucu maddeler, koyulaştırıcılar, altında çıkarılır.

Bu yüksek kapasiteli tutturma siyanoakrilat yapıştırıcı su - zayıf baz etkisi altında meydana gelen polimerizasyon, anyonik gerekir. yapışma yüzeyine bileşimi uygularken, aynı zamanda sertleşir aktif olarak, çevre nemi emmek üzere başlar.

zaman ayarlama saniyeye dakika arasında değişir. Eğer açık havada bir kısmını terk edemez yüzden - o hızla bozulur.

Dozlama

plastik, cam, seramik, kauçuk, plastik ve diğer malzemeler olabilir bağlanma için moleküler yapıştırıcı kullanın. Uygulama teknolojinin çeşitliliği bağlı olarak farklı olacaktır. yüzeyler koyu plastik çubuk gerekir bağlamak için:

  1. Temizleyin ve bağlama parçaları temizleyin.
  2. maddenin küçük bir kitle metal kabın eritebilir. Bir havya ya da daha hafif kullanmak daha uygun olur.
  3. aşındırılmış yüzün erimiş karışımı dökün.
  4. Yapışkan soğumadan elemanları sıkıştırın.

bileşim, soğuduktan sonra, işlenmiş nesnenin kullanılabilir. Moleküler tutkal ve eğilme yükü ve düşük sıcaklıklarda hareketinden, yüksek güç sağlayan, ancak daha iyi bağlanan bir yüzey korur.

kutuda kompozisyonun kullanımının Özellikleri

bağlama parçaları, sıvı siyanoakrilat yapıştırıcı işlem bileşimlerinin uygulanması geleneksel teknolojiden sadece birkaç farklılıklar vardır. İş parçaları temiz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Daha sonra karışım uygulandı, ancak yüzeyinin yalnızca ilgili tek bir kuvvetli bastırılır.

Sertleştirme sonrası, yapıştırılmış parçalar kullanıma hazırdır, bundan sonra bir süre için basınç altında bırakılır. yapıştırıcı kalın tabakalar katılaşmasını hızlandırmak için ustalar da kabartma tozu serpilir - alkalin madde. Bu durumda, ayar hızı birkaç kez hızlanır.

Avantajları ve Dezavantajları

yapıştırıcılar esas avantajı, yüksek sertleşme hızı - kısım bu presten çıkarılabilir ve bundan sonra, bir kaç saniye için, birbirlerini kavrayan. Ama istenilen mukavemet kadar 24 saate kadar sürer.

Dayanıklılık - moleküler zamk İkinci avantaj,. Resim organik, sentetik ya da çözücüler katılaşmış bileşimin moleküler yapısını bozmak için mümkün değildir. O yalıtım özelliklerine verir - bir karışım mükemmel bir yalıtkandır.

Önemli eksiklikleri bileşimler değil. Bazı kullanıcılar bağlanmış parçaların yüksek kırılganlık şikayetçi. Arasında diğer dezavantajları da gözlemlenmiştir:

  1. şok ve mekanik etki altında düşük dayanıklılık.
  2. Toksisite: sadece havalandırılmış bir alanda olabilir malzeme ile çalışmak.
  3. İnsan derisine yapışma yüksek derecede: o uygularken bazı güvenlik önlemi gereklidir.

Bir diğer dezavantaj değeri adlandırmak mümkündür. Bu nedenle, popüler Klebstoff yapıştırıcı fiyatı bin 3-7 arasında değişmektedir. Ürünün 6 kg Rubles. Telafi maliyetleri parçaların çok sayıda yapıştırma ya da geniş alanlar tedavisinde olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.