KanunDevlet ve hukuk

Ne patent ve gerekli şartlar bunu elde etmek

Patent ilk belirtmek gerektiğini bilmek isteyen özel haklar kendisine sadece belirli bir alanda geçerlidir: kullanımı sadece belge buluş için hazırlanmıştır ülkede mümkündür. izni veya çeşitli alanlarda, hem de bireyler veya kuruluşlar kullanımını yasaklayan: O tamamen kendi akıllı yavru yönetme sahibi olmasına izin verir.

Patent nedir? Özel bir patent ofisi kendi öngörülen düzenlemeler verilmesi elde edilmiş ve devlet tarafından korunabilir Bu belge. Bu belgenin tescili ile ilgilenen Rusya Federasyonu'nun icra organı Federal Servisi olan Fikri Mülkiyet ait aynı zamanda onun belirli bir kişinin sabitleme ile ilgilenen marka, Rospatent -. Rusya'da Patentleme kanun kapsamında yer almaktadır. başvuranın bağımsız değişkenler için buna başvuranların yanı sıra uzman faaliyetleri için kurallar tanımlama Rusya Federasyonu İdari Kanunu tarafından belirlenir.

yaparken patent deneğe buluşun bir faydalı model veya çeşitli endüstriyel tasarım için koruma alır. Eğer özel bir şey oluşturdu, ancak bu patentli değilse, yok onu adam bir belge olmadan hiçbir hak yoktur. Buluşun herhangi verilmesi, nominal Patent endüstriyel numune ya da tek tek modeli kâr almak üzere yazar verir.

Bir patent başvurusu kişi bunu reddetmiştir nedense daha sonra açılan ve olmuştur durumunda, belge kopyalama tamamlamak için hakkı ile diğer vatandaşını alabilirsiniz. Böylece, gerçek geliştirici onun buluşu münhasır hakkını kullanmasına izin verilmez.

Patent nedir belirlenmesinde, bu unutulmamalıdır ki terimleri yirmi yıl ile sınırlıdır buluşun operasyonu - Yıllık destek koşulu ile.

geçerlilik süresi faydalı model patent on yıla kadar geçerlidir, ancak mucit talebi üzerine üç yıl uzatılabilir.

Koşullar patent verilmesi için gerekli olan

Bir kişi bir buluş ise bir patent almak:

a) yenidir ve teknik çalışmalarında hiç bir zaman kullanılmamıştır;

b) Buluş, performans düzeyleri ise;

c) Endüstriyel bir ortamda, yani kullanımı işletmeler ve tarımsal ihtiyaçları mümkündür uygulanabilir.

İlgili patent tüm veriler uzman komisyon tarafından belirlenir. başvuru koşulları gerçek rakamlara karşılık geliyorsa, kişi buluşa hakkını belgeleyen bir belge alır.

Patentler teknik ilerlemeyi teşvik etmek amacıyla, doğal karşılanmakta ve devlet kontrolü alanında bulunmaktadır. Bu nedenlerden dolayı, devlet üretimde herhangi süreçlerin teknoloji geliştirmek için olağanüstü önerilerin korunmasında doğrudan ilgisi vardır.

Böyle bir patent olduğunu kabul var. Ancak, yıllardır devlet endüstriyel sırlarını ve yüksek teknoloji korumak için çalışmıştır olduğunu hatırlamakta yarar var. ABD, örneğin, ulusal güvenlik konusuna bilgisayar programları eşit, ülkeden kendi ihracat üzerinde bile yasak yoktu. Bir bilgisayar programı ile tüm taşınabilir medya eziyet edildi.

Son zamanlarda, teknolojik Üretim, yalnızca kendi sektörlerinde yapan büyük kurumlara patent transfer edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.