OtomobilArabalar

Uzaklaşıyor Titreşimler: olası neistravnosti ve giderilmesi

debriyaj pedalına basılmıştır hareketin başlangıcında, ilk dişli açmak ve pedal titreşim serbest başlangıçta görünür. Sonuç olarak, sürücüler uzun süre dergiyi bu sorunun özüdür anlamaya olamaz. Aslında, uzak çekerek titreşim birçok nedeni vardır. Bu motor, vites kutusu ve debriyaj bağlanabilir. Düzgün Sorunu çözmek için, bu sorunu incelemek gerekir.

titreşim nedenleri motora bağlı, sıyrılmış zaman

Sorun motoruna birleşiktir, araç gövdesine birleştirilmek bütünlüğünü doğrulamak için gereklidir.

Kırık yastık ya da kırık parantez da bağlar makinenin istenilen stabilite sağlamaz, sırasıyla, bu zor kavrama çalışması yapma, yan yana gelen titremeye başlar. Aynı etkiler zaman motor troit meydana gelir. Nedenle tüm silindirlerin çalışmasını kontrol etmek gereklidir.

motorun arıza ortadan kaldırılması

Ön Kriko motorlu, eski, kırık sökülmüş yastıklar. Onların yeri yenileri Yüklü.

Şimdi, motor troit eğer, önce neden kaynaklandığını belirlemek gerekir. Bu zayıf broneprovoda, kusurlu mum veya preryvaetele-dağıtıcı bir temas aşınma meydana gelir. yakıt enjeksiyonlu motor durumunda ise tıkanmasını püskürtme memesine olabilir. basit bir şekilde mümkündür, çalışmıyor silindirlerin belirleyin - dönüşümlü mumlarla broneprovod kaldırarak ve motor tepkisi dinlerken. Motor daha da büyük aksamalar ile çalışmak başlarsa, o zaman silindir sırada bulunuyor. o broneprovoda çıkardıktan sonra tepki vermedi, o zaman bu silindir çalışmıyor olmasıdır. Şimdi, çalışma dışı silindir belirleyen, çalışmak ve bu sorunu çözmeye reddettiği için nedenler aramak başlayabilir.

Titreşim kavrama ile ilişkili

Çoğu zaman, kapalı sürüş güçlü bir titreşim debriyaj ile zaman hata oluşur. Bu baskı diskinin şiddetli aşınma demektir ve edebilir yatak bırakın. Kaynak veri elemanları yaklaşık 100 bin kilometre. yanmak - Zamanla, yatak buzz ve sürücü başlar.

Sonuç olarak, çünkü en yüke kavraması kayacak, bu büyük çabalar göstermiştir başlar. Bu disk bir yerden araç taşımak için yönetir kaynaklanmaktadır. onlar ekstra yük ile başlamak zorunda önemli ölçüde, ticari araçlarda kaynak elemanı azaltmıştır. Tipik olarak, araba türü "Gazelle" debriyaj kaynak 20 000 km uzaklıktadır. debriyaj aktüatör ile ilgili sorunlar düzgün araba ayırmak için izin vermez (örneğin, bir kablonun kopması olarak, lastik manşeti veya ana silindir çalışma aşınma hortumu, sistemdeki hava giymek). Belki de hiç kapalı değil. Birinci dişlinin darlığı bir sonucu olarak devreye girer. Bu zavozdushena sisteme düşündürmektedir.

Bu zaman titreşim oluşabilir. Böyle bir arıza ile binmek gerekli değildir. Daha yaygın bir durum - sadece debriyaj değiştirdikten sonra uzağa çekerek aracın titreşim. Bu durumda, kötü bir sıkılaştırma civata olabilir debriyaj için, takipçi plaka ottsentrovka yanlış. Bu dişli kutuları spline'lar Releaser sürücüsüyle diyaloga girmeye giriş milini önler. Bu etkiler, sınırlama burulma titreşimleri yaprakları veya diyafram yayı damper elemanları kırık hatta dolayı oluşur.

birleştirme arıza ortadan kaldırılması

kablo veya eğer debriyaj hidrolik tahrik, yıpranmış lastik contalar, yaylar, hortumlar veya ana ve köle silindir kapama düzeneği: sürücü hataları onun hasarlı parçaları değiştirmeniz gerektiğinde.

Bir bütün olarak ana veya ikinci silindir yüklemek için önerilir. Yedek lastik kelepçelerden sadece geçici olarak sorunu çözmek. Sonuçta, silindir içine kol çalışma yüzeyi yıpranmış olan ve yeni yaka giymek hızlandıracaktır. iş sonra, tekrar bu hava boşluğu olacak şekilde, hidrolik sistemin havasının gereklidir. Onun sayesinde, debriyaj hatalı çalışacaktır. kırılma veya yaprakları halinde diyafram yayı damper yayları, burulma titreşimleri kavrama sepet tamamen değiştirilmesi gerekir sınırlayıcı. Ayarları Ünite, takipçi plakasını merkezi emin olun.

Bu özel bir mandrel veya bu araba için şanzımanın ana şaftını kullanılarak yapılır. Mandrel motor volanına cıvatayla birleştirilmiş levhasının ve diyafram yayının ve sadece kavrama sepet içine sokulur. Sonra iyi ve eşit çalışma sırasında cıvataların gevşemesini önlemek için sıkılır.

vites kutusu ile ilişkili Titremeler

Bir arıza durumunda, titreşim aktarımı da uzağa çekerek hissedilebilir. Onlar kutunun içinde kuvvetle giyilen senkromeç ile ilişkilidir. Daha önce açıklandığı üzere geniş bir yükün lansmanı sırasında debriyaj ve vites kutusu uygulanır. Yıpranmış senkromeç birinci vitese sayesinde açmak için zor olacaktır. Biz arıza dişliler dişli kutusunu dışlamak olmamalıdır. Onlar titreşim vücut üzerinde neler olduğu ile bağlantılı olarak kayabilir.

iletim hatalarının ortadan kaldırılması

İlk zor bir görev - bu arabadan iletim sökülmesi olduğunu. Araç sürücüsüne bağlı olarak, iletim kaldırmak için çalışma farklıdır. Başlamadan önce, ondan Yağı boşaltmak için gereklidir. Daha sonra arka tekerlek ilk yalpa çemberi vida açılmış arabalar, vites değiştirme kolu ve üzerinde o motordan vida açılmış PPC. Ön tekerleğin durumunda araç vida açılmış ve kaldırılan sabit hız mafsalları, vites kutusu ile vites kolunu bağlayan sökülmüş şaftı. Ve sonra motordan iletimi sökün ve çıkartın.

şanzıman sökülmesi, aşınma belirtileri için vites ve eşzamanlayıcılara incelemek için gereklidir. Hasarlı ve yıpranmış parçalar değiştirilmelidir. Eğer bitmiş olduğunda, her şey inşa edilmiş ve ters sırada onun yerine yüklenir. iletim yerinde olacaktır yaparken, ideal bir seçenek yağının içinde değiştirmek şeklinde olur.

direksiyona iletilir titreşimler

geri tepme bir sonuç, yukarıda belirtilen sorunların ortaya çıkması için vücut iter gibi titreşim direksiyon ortaya çıkar. Ancak, bu tür bir sorun, bir trapez ya da bağlantı elemanları ihlal tipine bağlı olarak, direksiyon arızaları, yani bir kremayer ve pinyon aşınma parçaları durumunda, ortaya çıkabilir. Aşağıda daha ayrıntılı olarak bu konuya bakacağız.

Direksiyon arızayı ortadan kaldırmak

parçaların sürtünme uzun işlem sırasında vida-somun mekanizması tipi arttırmaktadır temizleme Mezhuyev solucan ve sürülen dişli takın. Direksiyon dişlisi gövde kapağında ayar cıvatasını sıkılmasıyla elendi ve yüksek kaliteli yağ kullanır. Önemli olan - over cıvatasını sıkma değil iken. Aksi takdirde direksiyon simidi hız zahmetli olacak ve aşınma artacaktır.

mekanizması Pinion aynı tip, yoğun aşınma dişli çubuk arasındaki açıklığı artar. Ayrıca hata ayarlama cıvatasını sıkılmasıyla elimine edilir. boşluğun herhangi bir düzeltme olduğu yerde Bununla birlikte, bu mekanizma vardır. Onlar koleksiyonunda yerini veya sökülüp işlenmiş parlatılır. Gevşeklik yoksul sıkma civataları kaynaklanan direksiyon bağlantısını destekler. Ayrıca, nadir durumlarda, mertek bir kol kırma veya. cıvataları ve kırık parçaların kaynak sıkılarak elendi. (VAZ 2101-2109) kapalı başlatırken titreşim ne varsa? en aşağıda bir göz atalım.

Otomobil VAZ

araçlarda VAZ titreşimler motor arızası motor, vites kutusu ve debriyaj yastıkları monte ilişkin aynı nedenlerden dolayı ortaya çıkar. titreşim Eğer arızalar için araç birimlerini kontrol etmek ve bunları ortadan kaldırmak gerekiyor.

Titreşim otomatik yerden taşırken

Eğer planet dişli güçlü kaplinler, kavramalar giysi ve aletlerin ile başlattığınızda otomatik şanzıman titreme meydana gelir. Ayrıca dertte vites kutusu veya pompa uzanan kirli yağ kanallarının içine hidromekanik şanzıman ve elektronik kontrol sistemi uğraşmak. Bu yanlış çalışma ve kalitesiz yağ kullanımından kaynaklanır.

Kötü aşınmış sürtünme parçaları şanzıman yüklendiğinde kayma başlıyor. Elektronik kontrol ünitesi arızası valfleri sistemin istenen bir yağ basıncını oluşturan ve hata tork dönüştürücüsü sırasında kötü PPC motordan transfer izin vermez. Bu şaftları taşıyan güçlü bir tepki, hem de sürüş yaprakları dökümünü ve tahrik dişlileri tork konvertörü neden oldu.

Otomatik şanzıman Giderme

onarım başlamadan önce, servis istasyonuna gidip hatalar için kutunun bir tanı koymak arzu edilir. bunların yerine daha sonra, eskimiş ve zarar görmüş parçalar bakarak otomatik şanzıman giderin. Ben orijinal üreticiden sadece kaliteli parçalar gerekir. ucuz analogları almayın. değiştirilmesi sırasında da yataklara dikkat etmelidir. Aksi halde, yeni bölüm vaktinden önce başarısız olabilir.

özellikle otomatik şanzıman durumunda, kapsamlı yaklaşılması gereken onarmak için. Burada gibi tüm kauçuk ürünleri, değiştirme aşınma ve oyun için tüm bölgelerine geçmesi gerekir:

  • Yağ mühürler.
  • Kelepçeler.
  • Yüzük.
  • Contalar.
  • Avcıların.

Onarım tamamlandıktan sonra şanzıman yağı değiştirilmelidir.

Ayrıca servis istasyonunda teşhis ve elektronik kontrol ünitesi kayıtlarında saklanan hataları sıfırlamak için. Gelecekte, bu iletim işletmek keskin araba dağıtmak için değil, uzak çekerken sarsıntıların önlenmesi ve hareketin başlamasından önce petrol sisteminde PPC basıncı için arzu edilen şekle, yaklaşık bir veya iki saniye fren pedalına basılı tutun dikkatle olmalıdır.

Sonuç

Yani kapalı başlatırken gereksiz gürültü ve titreşim ortaya olmayan bir gelecekte, dikkatli yalnızca yüksek kaliteli baz yağlar kullanmak, onlara hizmet için zamanında bileşenlerin ve arabanın birimlerinin durumunu izlemek gerekir. Ve bozukluk ve eksikliklerden durumunda derhal ortadan kaldırmak ve sorumluluk ile çalışmak için geliyor. altı parçaları kullanarak diğer araç mekanizmalarının durumu ve nedeni bozulmasını kötüleştirebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.