OtomobilArabalar

Güç araba motoru - nasıl artırmak için?

Biz motorlu aracın gücü hakkında konuşmak, o her şeyden önce, tartışılacak ne olacağına dair net bir şekilde anlamak için, gereklidir. bir zaman aralığı boyunca silindirde yakıt-hava karışımının yanması sırasında üretilen bu eser. silindir ölçülen gerçek dışı tür. üreticileri bazı hileler kullandığından: Motor volan ya vasıtasıyla tork ölçülen hidrolik frenler etkin gücün hesaplanması ile motorun ürettiği ısı veya elektrik ne kadar büyük miktarda ölçülür.

Güç araba motoru brüt ve net: İki türü vardır. Bunlardan her biri ayrı ayrı dikkate değer.

yani, tüm birimler ve yardımcı sistemler ile donatılmıştır motordan gelen net, güç direksiyon pompası, alternatör, emme ve egzoz sistemi, klima kompresörü, kontrol ve güvenlik sistemi, vs. Bu gerçek güç. O arabanın performansı görünür.

Brüt herhangi bir ek donanım ve sistemlerin olmadan standına monte edilen bir motor üzerinde ölçülür. Bu motorun güç arabanın laboratuvar veya tezgah denir. Ve net yaklaşık 10-20 oranında daha yüksektir.

Biz sonunda araba ile tahrik gerçekleştirmek gerekir dönme hareketi tahrik tekerlekleri ve motor direkt olarak değil. Bu güç çekiş. kamyonlar için - Çünkü binek otomobiller için iletiminde kayıpların 3-10 oranında yanı sıra 20 yüzde yönelik net altındadır. haddeleme ve bir karşı hava akışını - Bu araba motor gücü, iki ana direnç kuvvetlerini aşmaya şey harcanmaktadır. Başka bir isim - aerodinamik sürükleme.

Nasıl motor gücünü artırmak için? Bunu yapmak için, iki yol vardır.

İlk - kaliteli bir motor yağı, yakıt ve sürtünmesiz katkı uygulayarak kapasitesini arttırmak. Yine motorun çok yapısındaki değişiklikler yapmanız gerekir. Sonuçlar - yakıt tüketimini artırdı.

İkinci - otomotiv kütlesi, yüksek kaliteli tekerlek ve lastikler kullanılması azalmasına başvurmadan aerodinamik performans geliştirilmiş şasi ve güç aktarım, yükselterek otomobil sürükleme kuvvetlerinin üzerindeki etkisini azaltmak için.

Bu motor gücünün artması çok zor olmadığını gösterir, ancak çaba ve sahip olacak mali kaynakları yapmak.

Vakaların çoğunda güç artışı aracın kullandığı yakıtın miktarı ile doğru orantılıdır o arabanın herhangi bir değişiklik yapmadan önce, akılda tutulması gerekir. Hesaba her modeli farklı şekillerde makinenin gücünü artırabilir gerçeğini almak gereklidir. Her aracın motor sonra farklı bir şekilde düzenlenir. artan gücü çalışma çok yetenekli emanet edilmelidir. O yanlış bir şey yapmış olsaydı Sonuçta, otomatik acemi kişi ve eğer - motoru bu arıza yanıt verecektir. risk almaya istekli olup olmadığını ancak, o zaman hatırlamanız gereken - Güç artışı dolu silindir miktarını artırarak elde ve üst sınıf yakıt geçiş yapılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.