OtomobilArabalar

Releaser - genel bakış

Arabanın en önemli bileşenlerinden biridir ve bir içerdiğini - Her sürücü o debriyaj sistemi bilen salma yatağını. Yine geliştiriliyor, herhangi bir araç gerekli tüm özelliklere uymak emin olmalıdır. Motorun kapatmadan arabanın durma - debriyaj tasarımı için temel gereksinimlerinden biri.

Onların mucitler ve mühendisler ilk araba uzun gibi sorunsuz ve gerizekalı olmadan sonra araba sorunsuz durdurmak için almak ve nasıl merak etmiş zaman hareket etmeye başlar. Deneme yanılma yoluyla, bir çözüm bulunmuştur. Bunlar farklı modlarda aracın çalışması için gerekli olan cihaz haline geldi.

debriyaj mekanizması iletimi, yanı sıra araç motoru tork pürüzsüz transferi için izin veren değişiklik dişli motoru kapatmadan.

mekanik, elektromanyetik, bir veya iki diskler ve benzeri ile: yapışma çeşitli türleri vardır. Efendi ile köle: En yaygın iki disk ile bir kavrama olduğunu. Sevk plakası, krank şaftı üzerine monte edilir ve köle çok için tork aktaran aktarma. motorunu kesin ve PPC birbirinden diskleri geciktirmek için bir süre mümkün olacak özel bir cihaz gerektirir için. Bu amaçla, ve salma yatağına tarafından inşa edilmiştir. Bu arabanın bütün "beden" çok önemli bir parçasıdır.

Cihazın ayrıntıları

debriyaj sisteminde geniş çaplı bir rol tam olarak salma yatağını oynar. Bu ayrıntı sadece yüksek mekanik yüklerde çalışan değil, aynı zamanda üzerinde ve debriyaj kapatmak için izin veren tek cihazdır. Yayın taşıyan diskin merkezinde yer almaktadır ve bu nedenle katı debriyaj pedalı ile bağlantılıdır. Böylece, pedal herhangi bir kuvvet algıladıkları ve sonra sepet yaprakları üzerine tıklayın kolaydır.

Bugüne kadar, salma yatağı iki ana kategoride gelir. Bu silindir (top) ve hidrolik yataklar. İlk - basit bir mekanik cihaz, katı bir çekme kablosu üzerinden kuvvet iletme. ikinci çalışma sürücüsünden çok çaba gerektirmez hidrolik sistem vasıtasıyla kuvvet momenti oluşturma gerçekleştirilebilir.

Konsensüs bu rulmanların daha iyi hangisinin, mevcut değil. Ve o ve diğer operasyon oldukça uzun süreye sahip. Büyük olasılıkla, bakıma muhtaç birinci gelebilir debriyaj sepet veya tekerlekler. Eğer tüm debriyaj donanımını demonte gerekecek gibi, araç tamir çok deneyime sahip değilseniz Ama bir arıza Değiştirme salma yatağına durumunda, garajda profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir.

Geleneksel bilyalı rulmanlar - Worth yabancı modeller güvenilirliği ve verimliliği artırmak için, hidrolik rulman ile özel donanımlı ama yerli olduğunu belirtti. Bu otomobil kavramanın güvenilirliği üzerinde büyük ölçüde etkiler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.