ÇirkinlikInşaat

Duvar tuğla ev planı. Binaların standart projeleri

Tuğla evler uzun zaman önce inşa etti. inşaat süresini azaltmak ve inşaat maliyetini azaltmak modern malzemeler gelişiyle aksine, tuğla lüks çok katlı ve özel evlerde yapımı için temel hammaddedir. Burada örnekler ve çizimler ve planlar aşina tuğla evlerin tipik projeleri açıklamaları bulmak ve tuğla hala inşaat pazarında en popüler malzemedir neden bulacaksınız.

Tuğla - Kâgir yapı malzemesi №1

diğer katkı maddeleri ile birlikte, kil karışımı ekstrüde edilir ve yüksek bir sıcaklıkta fırınlanır. Tek tuğla olarak adlandırılan ürünler, çıkış gücü, dayanıklılığı, stabilite gibi özellikleri vardır. Onun parametreleri - 250h120h65 mm - Standart olarak kabul. Binaların yapımı için malzeme seçimine bağlı olarak modeli projeleri geliştirmek. Özel evlerin yapımında yaygın tuğla işaretler M75 ve M100. Kısaltma 1 birimi (tuğla) 1 cm2 başına sırasıyla 75 kg ya da 100 yükleri dayanabileceği anlamına gelir. Çiftlik Tarla dış yatak içerir duvar kalınlığı 510 ya da 640 mm. duvarcılık tuğla 1-1,5 taşıyan ek olarak Projeye göre örgüt ısınma tabakası anlamına gelmektedir.

Kavramlar kagir planı

Duvar planı -, çizim ev inşa edildiği göre. Uzman, şema odaklanarak, duvar yalıtım ve duvarlar, açıklıklar ses yalıtımı dan ne yapacağını bilir ve bağlayıcı Jumper tanımlar.

Plan çok ayrıntı çalıştı. Çizim tüm parametreleri ve dış kenarları ve boyutları eksenleri arasındaki mesafeyi gösterir. İşçi tuğla ve özellikleri türünü belirleyen malzemelerin sembolleri - Gölgeleme duvarları boyamak için. ayrıca taslak ek eklemek için burada merdivenler, balkonlar ve diğer yapıların detaylı konumu.

Çizimler, diyagramlar, planlar ...

Evlerin Çizimler projeleri hiçbir şey tutamaz. Daha önce, tüm hesaplamaları kağıda yapılmış, bugün özel bir program yapar, ama bir plan olmadan inşaat çalışmaları dahi Modern dünyada, yapamaz.

Zaten ne duvarcılık kat planı biliyorum. Bu evlerin projesi ile ilgilenmek zamanı. duvarcılık, montaj, bitirme, devre bölümleri, cephenin iç ünite tasarımı: Farklı inşaat aşamalarında binayı göstermek çeşitli düzenleri oluşur. figürlerinden biri yokluğu çalışma kesintileri ya da yürütmesinde ciddi hatalar neden olabilir, çünkü bu belgelerin her biri, bir noktada inşaat çalışmaları sorumludur.

Bu duvarcılık Planı sonucuna varılabilir - Ana biri, onun için bir mason veya diğer usta, destekleyici yapılar, duvarlar, zeminler oluşturur pencere ve kapı açıklıkları çizer çünkü.

Duvar: malzemeyle çalışma onuru

tuğla birçok avantajı vardır:

  1. Ve inşaat, duvarcılık ve tuğla herhangi bir tasarım veya stilini oluşturmak için olanak sağlayan herhangi bir gölge satın alınabilir. özgün ve sofistike tasarımlar oluşturmak için tuğla çeşitli tonları ile duvar planları vardır.
  2. Yığma Kolaylığı. boyutlu karmaşık şekiller ve hacimleri yüklemek için çift, seskuihidrat, tek tuğla ve diğer seçenekleri kullanma yeteneği.
  3. tuğla girift farklı olduğu için, inşaat malzemeleri yeterli temel becerilerin çalışmak için.
  4. güvenilir ve dayanıklı olarak binayı karakterize tasarım parametreleri kapalı planı duvarcılık tuğla evlere Ek. Bu tür elde etmek için bir etki inşaat malzemelerinin mekanik performansı nedeniyle olabilir.
  5. Sadece doğal kil kullanılır briket oluşturmak üzere çünkü Binalar, çevre dostu tuğlalardan örülmüş.
  6. uygun şekilde hesaplanmış duvar kalınlığı tuğla şekilde seçilmiş kalınlıkta temin edilmektedir iyi ses yalıtımı yapısı ile elde edilebilir olduğunda.
  7. Planı ev pişmiş kil oldukça ergonomik ve bu nedenle alternatif malzemelere göre lider bir konuma sahiptir.

Nerede bir plan hazır bulunur?

Duvar Planı Kır evi projelerini teşvik etmek hizmet veren herhangi bir şirkette sipariş edilebilir. Tasarımcılar kendi standartlarına göre Rus mimarlar tarafından geliştirilen müşterilerine ev planları SNIP sunuyoruz.

Önemli! Eğer tuğla ev tipinin Gazbeton bloklar bir plan duvarcılık yazlık seçebilir, çünkü malzeme karşılanabilir doğasını - yani tuğla, hücresel beton ve sıcak seramik unutmayın inşaat için malzeme seçerken.

tuğla ile çalışmanın dezavantajları

Duvar planı - bu konut binaları yapımı için proje dokümantasyonu bir parçası. Biz konut kullanım yığma tuğla binaların planları bahsediyoruz olduğundan, böyle tuğla gibi bir malzeme ile çalışırken, bazen ön hesapla olamaz kusurları vardır unutulmamalıdır.

nedeni yüksek ısı tuğla dahil malzeme dezavantajları, bina doğasında vardır. Böyle bir sorun yalnızca tek yönlü mücadele edilebilir ile - duvarlar izole etmek. Çünkü çoğu geliştiricilerin yüksek termal iletkenlik olan daha modern biçimi ergonomik malzemeleri tercih böyle konut inşası reddediyorum.

Yapım Önemli anları

kaliteli malzeme ararken sertifikalı tedarikçileri tercih veya deneyimli inşaatçılar tavsiyesi dinle. Alıcıların görüşüne dikkat etmek değil, aynı zamanda satın alacak olan malların teknik performansına odaklanmak önemlidir. Vicdani üretici, yüksek kaliteli ürünler üretmek, daima yapı malzemeleri pazarında lider konumdadır.

Bir konut ev inşa zaman bu durumda, iyi bir yığma karışımı seçmek önemlidir - çimento. Kâgir Ucuz markalar karışımlar tuğla hızla bozulmaya yol açabilir ve ev ömrünü azaltabilir.

Evin inşaatı - Sitenize yapı malzemelerinin taşınmasını sipariş tasarımdan, her aşamada özel kontrolünü gerektiren bir sorumluluk süreci. Doğrudan inşaat süreci - bir başka ciddi bir konudur.

Belirli belgeler olmadan konut binaları yapımında yapamaz açıktır. Eğer evlerin projelerde yukarıda verilen rakamlardan fark etmiş olabileceğiniz gibi o herhangi bir özel bilgi olmadan kendi başlarına okumak için görülebilir zordur. inşaat planlarken, bir proje oluşturun özel şirket, başvurun. Belgeyi aldıktan sonra, hayalinizdeki gerçekleşmesine yardımcı olacak güvenilir bir asistan, tercihen deneyimli bir usta alın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.