Spor ve FitnessVücut geliştirme

Üstyapı imalatçısı - Bu kim? Vücut. vücut geliştirme

Zamanımızdaki az insan vücut geleneği (başka bir deyişle vücut geliştirme) gibi bir spor duymamıştır. Herkes en az bir kere bu sporcuları güçlü kaslarıyla gördü, kesinlikle kimseyi kayıtsız bırakmazlar. Bazıları vücut geliştiricilerine hayran olurken diğerleri doğal olmayan görünmelerini ve bazıları kaslarını büyük oranlarda pompalanan vücudu gördüklerinde bir nefret hissettirir. Peki, vücut geliştirme nedir, vücut gelişiminden farkı nedir?

Olay tarihi

İmparatorlar birkaç askerin katılımıyla gösteri eğlenceleri düzenledikleri için vücut gelişiminin eski haliyle ortaya çıktığı düşünülmektedir. Bu gibi şovlar için, her zaman seçilen atletik erkekler, rakiplerini yalnızca bir tür korkutabilirler.

Günümüzde vücut geliştirme, sporun bir yönü olup, tüm ülkelerdeki gençler arasında popülerlik kazanmaktadır. ABD'de, vücut geleneğinin son günleri 50 ve 60. yıllarda düştü. Bunun üzerine büyük bir etkisi ünlü bir Amerikan vücut geliştiricisine (vücut geliştiricisi ile aynı) sahipti. Charles Atlas, vücut geliştirme teorisinin yaratıcısıdır. Kilo vermeyi teşvik eden ve kas kütlesini artıran pek çok egzersiz geliştiren kişi buydu. Vücut geliştirmenin yanı sıra modelleme işinde vücut geliştiricilerinin tanıtımını yapan kendi şirketini kurdu.

Vücut geliştirme nedir?

Vücut geliştirme, ana görevi tüm kas gruplarının gelişimini en üst düzeye çıkarmak ve vücut gelişiminde standartlara uygun olarak ideal bir vücut oluşturmak olan bir tür spor türüdür. İngilizceden çeviride. Bu kelime "beden yapısı" anlamına gelir. Bir vücut geliştiricisi, düzenli olarak bu sporla uğraşan bir kişidir, yeni başlayanlar veya profesyonel olabilir. Vücut geliştirme, tüm kuralları izlerseniz sonuçta sonuçlanacak çok zor bir iştir.

Temel ilkeler

Vücut geliştirme ana ilkesi, sporcu tatmin olana ve vücuduyla manevi bir uyum bulana kadar görünümünüzü iyileştirmektir. Fakat bu spordaki verilerini geliştirmek ve geliştirmek için, ideal bir bedenin sahibine hızlı bir şekilde sahip olabileceğiniz bir sistem bütünüyle icat edilmiştir:

 1. Spor salonunda düzenli aktiviteler, tüm kas gruplarında büyük bir yük oluşturan ağırlıklı (barbeküler, ağırlıklı) fiziksel egzersizleri içerir.
 2. İyi düşünülmüş bir diyet, sadece sağlıklı yiyecekleri değil, aynı zamanda çeşitli steroid takviyelerini içerir, bunun haricinde kas kütlesi oluşturmak neredeyse imkansızdır.
 3. Kişisel antrenör veya spor danışmanıyla koordine edilmesi gereken bireysel eğitim programı.

Her başlangıç sporcusu, vücut geliştirme temellerini öğrenmelidir; çünkü aslında bir vücut geliştiricisi, vücudunun özelliklerini bilen ve yeteneklerini öğrenen bir kişidir.

Vücut geliştirme ile vücut geliştirme arasındaki fark nedir?

Bu soruna pratik açıdan bakarsanız, hiçbir fark yoktur. Vücut geliştirme SSCB kökenli iken kardeşi yabancı bir köken aldı. Sporcular bu sporu vücut geliştirmeye çağırmak için kullanıldığına göre "vücut geliştirme" kelimesini duyabileceğiniz yerde seyrek görülür. Aslında bir vücut geliştiricisi aynı vücut geliştiricisidir, çünkü her ikisi de bir hedefi takip eder - vücudunuzu ideal oranlara kadar eğitmek için.

İki kavram arasındaki farkı anlamak için tarihe geçelim: Sovyet döneminde atletler modern vücut geliştiricilere benzemiyorlardı çünkü pek çok protein takviyesi ve protein amplifikatörü SSCB'de mevcut değildi. 80'li yılların ünlü Sovyet vücut geliştiricilerinin fotoğraflarını gördüğünüzde hepsinin kas kütlesi kazandığını bilmelisiniz. Evet, belki besinleri dengelememişti, zira kilo almak için bir sürü protein gerekiyordu, fakat sporcularımız, modern spor beslenme piyasasında bol miktarda bulunan kazançları ve diğer proteinleri kullanmadılar.

Bir meslek olarak vücut geliştirme

Bu spor, diğer sporlarda olduğu gibi iki çeşittir: amatör ve profesyonel. İkinci tür hakkında konuşalım, çünkü fitness alanındaki her kişi sağlıklı bir yaşam tarzına liderlik ederek bir vücut geliştiricisi, hatta bir amatör çağırmaya hak kazanır.

Profesyonel sporcular, tüm yaşamlarını vücut geliştirmeye adamış, tek bir eğitimi kaçırmamakta ve sonunda bu zor çalışma hayatlarının anlamı haline gelmektedir. Ancak, kasıtlı olarak bu yolu seçiyorlar, çünkü onlara birçok fırsat, şöhret ve tanınma vaat ediyor. Arnold Schwarzenegger'in ne kadar popüler olduğunu hatırlıyor musun? Bir vücut geliştiricisi, aktörü, modeli ve son olarak bir politikacı - yaptığı iş ne olursa olsun, milyonlarca insanın en ünlü Amerikan vücut geliştiricisi olarak anılacak. Bu arada, yurttaşlarımızın birçoğu için hala bir idol olarak kalmaktadır.

Ünlü vücut geliştiricileri

Vücüt geliştiricilerin başarısı, büyük oranda elde ettikleri sonuçlarla değil, katılımcı oldukları veya kazandıkları yarışmalarla da belirlenir. Ve elbette, bu yarışmanın ne kadar prestijli olması, sporcunun statüsünün ne kadar yüksek olursa, olandan daha fazla fırsat açıktır.

Dünya, başarılarıyla mutlak kayıtlar belirleyen önemli sayıda profesyonel vücut geliştirmecisini bilir. İşte bu yönde en modern sporcular:

 • Ünlü en ünlü atletlerden biri olan Greg Valentino, biyografisinden sansasyonel hikayeler onu en ceza sporcusu yapıyordu: savaştı ve uyuşturucu satmak için oturuyordu. Vücut geliştirme tarihinde en büyük bisküvi sahibidir - 69 cm kadar!
 • "Bay Olympia" da 8 kez kazanan tek Ronnie Coliman.
 • Şube Warren , Arnold Classic yarışmasının galibi oldu ve 4 yıllık üst üste kazandı ve pompalanan bir rahatlama meydanına benzeyen özel bir vücut yapısı için "kvadrosaur" lakabıyla takma adı aldı.
 • Lee Priest, Avustralya'nın mutlak şampiyonu, 2006 yılında IronMan'da birinci oldu.
 • Martin Ford - belki de tüm vücut geliştiricileri arasında dev olarak çağrılabilir, yüksekliği 207 cm ve ağırlığı 150 kg'dan fazladır!

Ülkemizde bile vücut geliştirme taraftarlarının sayısı artıyor! İşte en ünlü Rus vücut geliştiricileri:

 • Yuri Leonov - çeşitli yarışmalarda defalarca kazanan Ryazan'ın bir vücut geliştiricisi. 2010'da "100 + kg" kategorisinde Hollanda şampiyonluğunu kazanmak için bir PRO kartı aldı ve profesyonel oldu.
 • Denis Burmistrov - Rusya Kupası'nın sahibi de dahil olmak üzere tüm Rus turnuvalarının en güçlülerinden biri.
 • Andrei Skoromny, tüm küçük kategorilerin mutlak şampiyonudur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.