OtomobilArabalar

UAZ 417 motoru: özellikler, onarım, fotoğraflar

otomobil ve kamyon yüklü motorlarının çoğu, sürekli çalışma için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, tasarımcılar, genellikle bile bir değil birkaç elden geçirme fırsatı sağladı. Bunun için detayların özel tamir boyutları vardır. Ama şimdi özellikle motorun özelliklerinden, onun bakım ve operasyon hakkında konuşmak istiyorum. Bu en popüler ve çok yönlü olarak kabul edilir yaklaşık 417 m UAZ motoru, bu.

Bazı genel bilgiler

Bu Ulyanovsk ve Zavolzhsky tesislerinde üretilen UAZ motorları için kayda değerdir. Biz 417, bu güç ünitesi UMP üretimi bahsedersek. Bu satır 4-ka-tipi karbüratör. benzinli içten yanmalı motor 1989 yılında tanıtılan ve zamanımızda üretilmiştir. Baş bloğu alüminyumdan yapılmıştır. Bu güç ünitesi kolaylaştırdı, ancak aşırı ısınmaya karşı aynı anda daha savunmasız. Ve bir UAZ binmek oldu birçok sürücülerin, 417 motoru övdü. O güçlü ve sağlam ve dayanıklı motor olarak konuşulmaktadır.

Buna ek olarak, tasarımı oldukça basit, son derece önemli olan, son derece sürdürülebilir 417 böylece. Her durumda yaklaşık 417 m UAZ motorlu olumlu değerlendirmeleri, ancak birimleri biliyor. Eh, şimdi daha ileri gidelim.

Motor Özellikleri 417 UAZ

zamanda, 417 ortaya çıkması bir atılım olarak adlandırılabilir. Son söylenenin 70 yılda değil, daha gelişmiş güç dizileri oradayken 80'lerin sonunda, söz ne, iyi kabul edildi etmiştir eskimiş UMZ'den 414. yerini aldı. UMP 417 414 artmıştır valf, hem de tamamen yeni hava filtresi ile karşılaştırıldığında.

Şartname geri kalanı tamamen farklı bir düzeyde olduğunu söylemek pek gereklidir. Bazı amaçlar için kullanılan, her biri 4 motor modifikasyonlar anda veriler:

  • 417,10 - UAZ "Patriot" ve "Hunter" yüklü. Güç birimi 92 beygir gücü, 76 m benzin kullanır;
  • 4.175,10 - "Gazelle" olarak ayarlanır. Bu modifikasyon, 98 hp ve 92 m benzin olduğu;
  • 4.178,10 ve 4.178,10-10 - Birçok araba UAZ yüklü ve aynı güç dizileri, aslında, bulunmaktadır.

Motorun çalışma hacmi - 2.4 litre, 92 litre kapasiteli. a. 4 000 devir. / Dak. Böyle bir motorun kullanım ömrü yaklaşık 150 000 km, ama pratikte hem daha büyük ve daha az olabilir. Burada teknik özellikleri UAZ 417 motorunu muayene ve şimdi daha ileri gidip.

Motorun zayıf noktaları hakkında

yüksek güvenilirlik rağmen, içten yanmalı motor zayıflıkların bir yeri vardır. Yukarıda belirtildiği gibi, bu alüminyumdan imal edilmiştir. Böyle bir enerji santrali için çok değil sadece 166 kilogram ağırlığında. Ama aynı zamanda, aşırı ısınma ile ilgili bir sorun vardı. Aşırı sıcaklıklar, blok, kalıp geometrisi ihlali ve diğer sorunları çatlaklara yol açar. Çoğu zaman orada rölantide titreşimler çalışan ve yük altında. Ama en ciddi sorun - bir vuruş ortaya çıkması.

.... yağ, soğutucuyu değiştirmek için Uyumsuzluk rutin zamanlama vb Bütün bu motorun bir bozulma durumuna yol açar: Tüm bu rahatsızlıklar hizmet eksikliği olduğunu, bazı durumlarda vb kameralarından, rulman, yaylar, bireysel parçalar, aşınma ile ilişkilidir. Sonuçta bu sıkışabilir. bu olmazsa bile Ama, hayatı önemli ölçüde azalacaktır. sıkıştırma olarak UAZ 417 karakteristik Bu motor, düşecek, bu tereyağı yemek başlar ve büyük onarım gerekir.

restorasyon UMP 417 günü

Neredeyse tüm parçaları yurt dışından sipariş edilmelidir ithal motor, tamir etmek bir şey, oldukça pahalı ve masraflı gider. 417 inci gelince, o onarmak için çok daha kolaydır. Hemen hemen tüm uzmanlar bilinmektedir basit tasarım, bu yerli motoru. Birçok kişi rahatsız etmeyin rağmen, sadece alıp bir UAZ yeni güç ünitesi koymak, bazı durumlarda eski yapılacak mantıklı.

İşe kendiniz yaparsanız, o zaman yaklaşık 20 000 parça alacaktır. istasyonlara tamirat durumunda işin aynı miktarda ekleyin. Hatta bu yaklaşımla Ama, bazı yabancı arabalara kıyasla çok pahalı olmadığı yüzbinlerce içten yanmalı motor tamir masrafları.

UAZ motorun 417 Uzman yorumlar (UMZ)

mükemmel çekiş - sürücüler ve uzmanlar, bir sürü tahsis Birincisi ve en önemlisi,. Ama çok karbüratör bağlıdır. son sürümlerinde zaten enjeksiyon enjeksiyon sistemini yüklü, ama şimdi onlar hakkında değil. Birçok uzman "solex" yüklemeden önerilir. onu ve itme artar ve akış oranı ile önemli ölçüde azalır. Ama, yine de eski K121 ile karşılaştırıldığında, ancak yeterince sık kullanılır. K151 de birçok durak, çünkü çoğunluk göre, UAZ motoru karbüratör 417. Hangi yer en iyisidir? Sonra size kalmış.

Uzmanlar her 10 bin kilometre sisteminde yağ değiştirmenizi öneririz. kayganlaştırıcı tipine ve markası hakkında unutmamak ederken, yaklaşık 5.8 litre gerekir dökün. Bu bilgilerin tümü talimat kılavuzunda belirtilir.

Tipik sorunlar ve çözümleri

Her motor ona özgü zayıflıkları vardır. Aynı bir 417-m ile oldu. Bu motorun olmasa genellikle kırık, ama sahibine sorunların çoğunu verir. Genellikle yağ sızıntısı ile başlar. Lekeler sisteminde arıza mühür gelişmiş ve mühürler ve contalar gelen, çeşitli nedenlerle görünebilir. Genellikle bu sorunlar basit bir aşmak. Döşeme ve sıkılaştırmalar, değiştirilir eski dolgu çıkarılır ve gerekirse yenisi ile doldurulur.

Genel olarak, hemen hemen 417-m ile tüm sorunların bir yağlayıcı ile bağlanır. O seviyesi çok yüksek veya çok düşük, yağ sızıntı dışına gider veya odasında yanmasını. Bütün bu sorunlar çözüldü, ama o kadar kısa sürede yapmak gereklidir edilebilir. Daha hızlı motor tamiri UAZ 417, bu makalede, daha canlı motorda görebileceğiniz bir fotoğraf yapılacaktır.

içten yanmalı motorun artan aşınma

Aşınma - neredeyse güç ünitesinin tasarımı ile ilgisi olan en acil sorunlardan biri. artan aşınma önemli bir faktör, - düşük kaliteli yağ veya yetersiz miktarda. Bir zamanlar 10 bin kilometre sonra yağı değiştirin ve 15 yaşında bunu yapmayın Tabii ki, eğer, o zaman kötü hiçbir şey olmaz. Eğer bunu düzenli olarak yapın ve en ucuz yağlayıcı sel, seviyesini izlemek etmezsek, sonuçları çok üzücü olacaktır.

Çok sık güç ünitesinde küçük bir kusur büyük bir revizyon dönüşür olur. Yani sürücü sorunu çözmek için başlar ziyade neden daha az onarım maliyeti olacaktır.

Servis motoru sistemleri

Sen aracın motor periyodik bakıma ihtiyacı olduğunu anlamak zorundayız. Bu yağ değişimi ve filtre elemanları, yeni bujilerin montajı, makaralar ve kayış veya zamanlama zinciri değiştirilmesi. Bütün bunlar senin motorun uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlamak için yapılmalıdır. Tamir için ilk önkoşul olsaydı, o mümkün olduğunca çabuk harekete geçmesi gerekmektedir. Toplamda 417 iyileşme üç aşama vardır:

  • alanına onarmak - hedef almak amacıyla alınmıştır geçici tedbir;
  • (Kısmi) seçici onarım - motor sökülmesi ve parçalar giderme içerir;
  • elden - tam iyileşme motorunu ne olursa olsun durumun. Bu bilgi ve sabır büyük miktarda gerektirir oldukça zaman alıcı bir süreçtir.

Birçok sürücü motoru 417 UAZ yüklenir - enjektörü. Elektronik yakıt enjeksiyon sistemi araba karbüratör eksiklikleri mahrum bırakmaktadır. değişiklik yapmak için hiçbir arzusu varsa, o değişiklik olmadan tamamen ortaya 4213 ve 4216, sistemi koymak mümkündür. o firmware kalibrasyon yani sen gerçekleştirmek için gereken tek şey.

Diğer motora 417-th Değiştirme

Birçok sürücüler bunu düşünüyorum. Aslında, böyle bir prosedür 417 tamamen yıpranmış ve sermaye artık mantıklı olması durumunda genellikle gereklidir. Bu durumda, farklı bir motor, daha güvenilir ve daha ucuz koyabilirsiniz. Bunlar ZMZ-402 içermelidir. O daha çok UMP daha güvenilir ve bakımı ucuz birçok deneyimli sürücüler tarafından kabul edilir. Buna ek olarak canlı 402-inci yerine 417 daha nispeten küçük bir fiyat için çok daha kolaydır bulmak ve bu büyük bir artı etmek.

Tabii ki, pek çok gelir sağlayamadığı olması halinde yerine dener. o motoru ZMZ-402 koymak önerilir nedeni budur. O az veya hiç tekrar çalışmayı gerektiren yürür. Tüm onun yerine haline montaj, böylece maliyetleri az olacak. Bazı sürücüler "Toyota" ve diğer araçların ithal sizin UAZ motorlarında yüklenir. Genellikle dizel motorunu yerleştirdi. Bu, elbette, her şey tamamen değişmiş, iyi hissediyor, ama yapı bir çok değişiklik getirdi çünkü maliyet ucuz zevk değildir.

özetlemek gerekirse

Bu yüzden UAZ üzerinde motorun 417 temel özelliklere kaplı. Kaç atlar güç ünitesi sağlar? klasik sürümü, sonra 92 litre. a. Bu yeterli olandan genellikle daha fazladır. Ama bazı değişiklikler pahasına güç hafifçe artırabilir. Bunu yapmak için değer ya da olmasın, herkes kendi başına kendisi için karar verir.

Genel olarak, 417 derece başarılı oluşturma Ulyanovsk bitki olarak da adlandırılabilir. Bu sadece UAZ araçlarda, aynı zamanda "Gazelle" konulu sadece gelecekte yaygın kullanım alanı bulmuştur bu motorun, modifikasyonlar gelişmemiştir. Bu motor yoksun bulunmaktadır. Bazıları alanında çözülebilir, diğerleri mesleki müdahale gerektirir. Ama bir bakıma, bu motor son derece nadir getirir, bu nedenle güvenilir çağrılabilir. o kadar çok değil - Başka bir şey 150 000 kilometrelik bir kaynak olmasıdır. Ben, biraz daha yüksek bir rakam görmek için en az 250 bin istiyorum. Ancak, dikkatli bakım ve hassas çalışması ile yazılı üreticisi daha 417 ve daha büyük çalıştırabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.