OtomobilArabalar

Karbüratör temizleyici

Karbüratör - kalıcı işleyişi ve keyifli sürüş için mükemmel bir düzen içinde olmalı "demir at", çok önemli bir bileşenidir. Ne yazık ki, tam bir başarısızlık önleyebilir, böylece kontrol ve önleme tabi olmalıdır. karbüratör sorunlarından biri kontamine olabilir kelebeği. Bu hoş olmayan, ama yani motorunu bozan başarısızlık çok yaygın türüdür:

  • rölanti destabilize;
  • güç azalır;
  • egzoz gazlarının yüksek toksisite;
  • yakıt tüketimini arttırır ;
  • overclock karakteristik "hatalarını" görünür.

Buna nedenlerle önemli sayıda neden olabilir, ama ana bir kirlenmiş hava filtresi olup edebilirsiniz. Tıkanmış ise, motor kullanılmış yakıt gazlarının havalandırma borusundan hava emilerek eksikliği telafi sayede, bu hava geçemez. Daha sonra vana ve oldu vana rölanti hızla kir birikmeye başlar. karbüratörün temiz bile bunlara gerekli olduğu şekilde ek olarak, düşük kilometre bile Karbüratörlü araçlar, (özellikle yakalamaya) karter yağı küçük parçacıkları çizer. yıkama vanası inanıyoruz olanlar için - fantastik bir şey, hizmet merkezinde iki bin ruble için bu prosedürü gerçekleştirmek için önerilmiştir. tornavida, anahtar işleyebilir ve serbest zaman, hatta bazen bir saat vardır nasıl bilenler için, özel temizleyiciler satmak. kıyasla pahalı SRT servis bağımsız çalışması fark artık herhangi bir maddedir.

En popüler biri çok daha temiz Abro karbüratör gereğidir. O uygun bir fiyat ve yüksek verimliliğe sahiptir. Diğer süspansiyonlar gibi aktif karbüratör temizleyici penetranlar ve hidrokarbon, katran ve yakıt besleme sisteminden gelen diğer artıkları çıkarmak çözücüleri içerir. Kullanım etkisi kısa bir süre sonra ortaya çıkar. Bu nedenle, valf yapışma yok edilir, sıkma halkalarının oluşumu, yataklarının her türlü yanma odaları kaldırılır. Karbüratör temizleyici her sonra önerilen hava filtresinin değiştirilmesi.

Ülkemizin filosunun genel bozulma göz önüne alındığında, gaz yıkama hizmeti çok talep yeterince yüksek gereğidir, her zaman olumlu yol koşulları değil. Ama istasyonlara seyahat hergün sürücüler daha fazla olur, kendi karbüratör temizleyici satın almak için tercih ederler.

Bir işlem, tüm bir düzenlenen gaz ve aynı desen (eylemlerin sırası) temizleme araçları farklı cihazlar rağmen. bir hava filtresi ile gaz kelebeği gövdesine uzanan tüm müstakil kanalın ilk. Çalışma hepsi arabanın bağlıdır, bir saat yerde iki dakika arasında sürebilir. Birden fazla 15 bin. Km veri elemanını (kanal) temizlemek için yoksa kir içinde küme sayısı açıkça size sürpriz olarak, kolayca, evrensel bir temizleyici elde edebilirsiniz.

As için valf, bu is gerekli etmek taşıma dışarı temizleme ait temizleyici göre hiç talimatlar. prosedür sırasında aşağıdaki dikkate değer. Makine, bir kuruma olduğunda karbüratör temizleyici temizleme arzu edilen etkiyi sağlar. hoş olmayan bir sürpriz için elektronik gaz ile otomobillerin sahipleri. gaz kelebeği valfi motor tezgahları, temizleme karışımı enjekte edilerek ve düzenek sıfırlar rölantide olduğunda. Bu araba servis istasyonuna teslim edilmesi gerekir gerçeğine götürür. Gereksiz bir risk. Araç temizleyici sonra, mekanik bir gaz olması durumunda (Evrensel veya uzkoprofilirovanny) motor rölanti hızı 500 devir / dakikaya düşürülür, onun bir iş çıkarmış. Bu normaldir. Arzu edildiği takdirde, ayar vidası rölantide miktarı arttırılabilir. hızlı ve ekonomik - Yine süreç tamamlanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.