Kendini yetiştirmePsikoloji

Psikoloji ve Pedagoji

Antik çağlardan beri, insanlar sonradan gelecek nesillere konusundaki bilgi aktarmak, kendi anlayış ve algı zenginleştirmek için, bunu artırmaya çalışan, önceki nesillerin tecrübe öğrenmeye çalışıyoruz.

"Pedagoji", günlük yaşam ve iş için gerekli deneyimin toplumsal algı yaşlı ve genç nesil iletimini inceleyen bir bilim ima - Bu sürücü tek kelimeyle ile karakterizedir.

Psikoloji ve Pedagoji, en sık karşılaşılan sorunların cevap arıyor bir bütün olarak insan hayatının ve toplumun sorunlarına köklü pratikte doğru idi bilimler, arasındadır.

Psikoloji - geliştirme ve yaşam özel formu, insanın iç dünyası hakkında bilgi alanı olarak ruhunun işleyişi yasalarının bilimi, pedagoji ise - bireyin eğitimi ve öğretimi üzerinde bir disiplin. Bu iki bağımsız bilimler ilgili teoriler ve mümkün onları bir arada çalışma yapan pratik kullanımı, alanlarının büyük bir sayı vardır.

Çoğu zaman, Psikoloji ve pedagojik trudnovosprinimaemyh bağlayıcı oluşan tamamen kuramsal bir şey olarak insanlar tarafından anlaşılacaktır. genellikle iki önemli disiplinler açısından daha yanıltıcı birbirlerine ve hatta insan tipini çelişen bilimsel yayın ve kılavuzları çok sayıda, suçlu.

Psikoloji ve pedagoji fazla hacim insan ruhunun gelişme modellerini anlamasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede eğitim ve öğretim en etkili yollar bulmak mümkün kılar.

psikoloji ve pedagoji temellerini düşünün.

pedagoji temel amacı - desenleri ve öğretim uygulamalarını geliştirme sürecinin gelişmesi umutları çalışma. Bu disiplin aşağıdaki alanları vurgulamak gerekir: Özel olarak düzenlenen eğitim koşullarında sosyal ve kişisel oluşumu ve kişinin gelişiminin çalışma, hedefleri ve eğitim kavramlarının içeriğinin tanımı, yöntemleri ve eğitim çalışmalarının örgütlenme biçimleri bilimsel doğrulama yanı sıra arayın.

Bireysel konulara daha zor bir şey yoktur, artık zor Onunla çalışmak, aynı toplumda onunla yaşamak için bir kişiyi eğitmek üzere daha yapacak yoktur. Bu alanda Beceriksiz ve cahil eylemler kabul edilemez ve tehlikeli. kesin bir bilgi olmadığı yerde her zaman bir tahmin var, ama dokuz ila on tahminler gelen, kural olarak, hatalı. insan sorunlarını çözmek için Yaklaşım özel sorumluluğu gerekir.

o süreçleri, trendler ve sağlık nedenleriyle sınırlı olanaklara çocuğun kimliğinin, yönetim kalıpları çalışma odaklanan çünkü özel pedagoji ve psikoloji özellikle önemlidir. Bu çocuklar eğitim, öğretim ve çevresindeki dünyanın algı için özel bir yaklaşım gerekir.

Bu bilimin temel amacı kişisel gelişim çeşitli eksiklikleri zamanında tespit ve zihinsel aktivite ve davranış fonksiyonel bozuklukların düzeltilmesidir. Ve yine o psikoloji ve pedagoji ortaya çıkarabilir. Bu alanlarda her uzman o da fiziksel ya da psikolojik yetenekleri ile kişiye çok büyük bir sorumluluk taşıdığını bilmelidir.

her bir bireyle ayrı ayrı iletişim son derece bireysel yöntemlerini seçmek ihtiyacı olan bir sorunlu bir çocuk veya yetişkin yardım etmeye çalışıyorum, eğitim için özel şartlar oluşturulmalıdır. Bazı eğitim programları ve özel eğitim yöntemleri, donanım, eğitim ve mesleki beceri ve programları master engelli insanlara yardım etmek için tasarlanmış, tıbbi, psikolojik ve sosyal hizmetler her türlü olabilir. Kısacası, özel eğitim ve psikoloji sürecini gözlemlemek için sadece tasarlanmıştır kişinin oluşumu, aynı zamanda onların düşünme ve dünyanın yeterli algı şekillendirmek için bir kişi yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.