SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Başın Pozlama veya fimozis nedenleri

o poz gerçekleştirmek imkansızdır bir devlet penis başını, doktorlar fimosisi aradı. Bu durum doğuştan veya kazanılmış karakter aşınması olabilir. Bir bebeğin doğumdan hemen sonra gelişimini izlemeye başlamak önemlidir.

bebeklerde sünnet derisi (o gergin ve penis yüzeyine sıkı yapışmış) sıklıkla aktif değildir. Farklı yazarlara göre, tüm erkek bebeklerin 40 ila% 90 bir doğuştan gelen fizyolojik fimosisi sahiptir. bazen ergenlik bilinmemekle birlikte Normalde bu durum, yaşamın ilk 12 ay içinde kaybolur.

Penis başının üstderi kabalaştırır cildi arasındaki gövde olarak bir baş doğal yükseltinin gerçekleştirmek için olanak sağlar (Doktorlar bu işlemi "aktinik epitel" olarak adlandırılır). Temelde farklı bir durum edinilmiş fimozisteki oluşur. Nedeniyle uyulmaması için kişisel hijyen (çocuklar ve hatta bebekler dahil) veya cinsel enfeksiyon gelişir sünnet derisi iltihabı (denilen balanoposthitis), onun bağ ve kasılmaya yol açacak. Nedeni Fimosis yaralanma veya sistemik bağ dokusu hastalıkları da olabilir.

semptomlar

fimozis varsa, onun belirtileri oldukça açıktır: başın pozlama gerçekleştirmek mümkün değildir, idrar yaparken orada zorlayarak edilir idrar ince zayıf jeti veya damla bırakır. inflamasyon gelişimi ile orada, ağrı ve üstderi ve penis kaşıntı olacak de vücut sıcaklığını arttırmak ve inguinal artırabilir lenf düğümleri. Ve çalışan durumlarda da irin olacak.

tehlikeli durumlar

kişisel hijyen ihlalleri hızla inflamasyona yol ve sonra edinilen kalıcı forma dönüşebilir ebeveynler birlikte o doğuştan fimosisi anlamak önemlidir. Bu durum - (infertilite kadar) cinsel alanda bozukluklar yolu, ve sürekli mesane enfeksiyonları ve böbrek kaynağı. Antik çağlardan beri, profilaktirovat erkek durumuna sünnet yapılır. Komplikasyon Parafimozis fimozis, ya başın sıkıştığı. Çocuklarda bu ilişki sırasında bu nahoş durumun gelişmekte çoğu gibi nadirdir. boğan olarak boyun eti, dolaşım bozuklukları neden penis çeker. Herhangi iskemi gibi, Parafimozis çok vahim sonuçlar doğurabilir. hemen bir doktora başvurmanız gereklidir ortadan kaldırmak için.

Ne ve nasıl tedavi etmek için

Öncelikle - hijyen, çok yeni bir döneme temizlemek için çocuğu öğretmek. İkincisi - şiddet olmadan, özenle banyo yaparken çıplak başını yürütmek, durumu izlemek, mutlaka tamamen etmek. inflamasyonu önlemek ve bu görünürse, özel banyoları yapmak mümkündür ve bir çocuk doktoruna başvurmak en iyisidir. Hastane fimoziste koşullarda cerrahi olarak ortadan kaldırmak ya da özel bir prosedür kullanılarak (üstderinin anestezi çıkış başlığı altında ve özel bir antiseptik işlem yürütmek) ya da.

idrara çıkma, ihlalleri varsa pürülan akıntı veya paraphimosis, hemen doktora başvurun. o da tıbbi tavsiye için bir fırsattır, Güvenli oynamak korkma - Çocuğunuzun sağlığı hakkında herhangi bir şüphe unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.