KanunPatent

Şikayete verilen yanıtlar. örnek

polis. 2-n. 2 çorba kaşığı. Kod Hukuk Usulü 149 bir inceleme göndermek hakkını kurar (itiraz) iddianın deyimi. Bu sürecin hazırlık aşamasında izin verilir. Bu hak durumda ilgi davalı veya onun temsilcisine yanı sıra üçüncü bir partisi var.

Genel özellikler

Sanığın iddiası açıkça belirtildiği ve çok net bir şekilde elin pozisyonunu yansıtan olmalıdır inceleyin. Negatif ol ve onun veya şartlara karşı ücretleri karşı fikrini ifade edebilir. Ayrıca ilgili yorumlar writs nötrdür. Ancak, kural olarak, bir durum ya da süreç hiçbir ilişkisi olmadığını aslında bir vatandaşın suçsuzluğunu kanıtlamak için bilgi ortaya koyar beslenen kağıt vardır.

somut içeriği

iddiası üzerine geri bildirim uygulaması, örnek bir gereklerini karşı çıkabilir bu makalede sunulmuştur. Bu durumda biz onun maddi içerik konuşur. Bir davaya taraf ilgili yasal normlara dayanır. iddianın tabloların tür incelemeler kanıta dayalı tarafından desteklenmesi gerekir. Bunun temelinde, mahkeme asılsız iddiaları üzerine karar verebilir.

prosedürel içerik

Yorumlar writs mahkemeye deneme gerekçesiyle yasadışı ikna amaçlayabilmektedirler. Bu durumda, belirtilen şartlar yalanladı değildir. Muhalif parti örgüte karşı doğrudan bir kanıtı deneme. Böylece, muhalif parti bir usul Yorum iddia deyimi dosyaları. Örnek: yargı ve yargı, bu nedenle zamanaşımı ve ihlali. Taban ayrıca kimlik talebi daha önce alınan karar bir gösterge olarak kullanılabilir.

iddianın deyimi gözden geçirin: numuneyi

Diğer hareket ve başvurular benzer Belge yapısı. Yorumlar writs içerir:

  1. Tanıtım bölümü. Bu zorunlu ayrıntıları (mahkeme, isim, adres ve iletişim tarafında adı) gösterir.
  2. Açıklama. Bu belgenin başlığı ile başlar. Örneğin, "... bir terim durumunda getirilmesi için bir istem yanıt" bir olabilir. şarj edilebilir gereksinimleri özüne giren ilk setlerinin yazarın anlatı olarak. Bundan başka, bu bunun için bir açıklama sağlar durumda gerçek şartlara işaret etmektedir. Burada, başvuru sahibi (onlar itiraz eklenecektir) belgelerle desteklenmesi gerekir savlarını verir.
  3. Son bölüm. Bu bölümde yazar, aslında, mahkemeye bir istek, yazılı özetliyor tarafından yönlendirilir hukuk, bir başvuru verir ve formüle eder.

Işlemlerin kabul gözden gerektiğini göstermek için zorunludur. Ayrıca, bu kağıda bağlı tüm belgeleri listelenmelidir. Sonunda açıklama ile sayısı ve imza koydu.

nüansları

değerlendirmeleri hazırlarken de özellikle usul hukuku kurallarına göre yönlendirilmelidir Madde. 131 GIC. Buna ek olarak, aşağıdaki noktalara dikkat etmelidir:

  1. anlatı doğrudan davayla ilgili sadece bu koşulları yansıtıyor.
  2. istek saklıdır resmi iş dilini belirtmelidir. Duygusal konuşmak olmamalıdır. yalvaran bölümde, aslında, gerçekler ve sonuçların kuru ifadesi olmalıdır.
  3. Metinde gerçekler ve yazarın argümanları alakalı düzenlemelere atıfta dahil edilmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle, makale GIC, anayasal hükümler, yönetmelik ve diğer öğeleri belirtebilirsiniz. belirtilen şartları ihlal hukukun üstünlüğü olan belirtmek için tavsiye edilir.

Her zaman davalı içermiyor yorumu iddia ile aynı fikirde olduğunu söyledi olmalıdır. Genellikle içerdiği bilgiler, önemli ölçüde durumda dikkate kolaylaştırabilir.

Mahkemede yönünde

mevzuatında sipariş veya çekilme yayınlanma yöntemi ile ilgili doğrudan hiçbir kısıtlama yoktur. Belge takibat yaptığı mahkeme, yöneltilmelidir. Üçüncü partiler ve davalı ofisine doğrudan hazırlık aşamasının bir inceleme dosyası veya taahhütlü posta ile gönderebilir. mailpiece seçilirse, o süreçte gecikmeleri önlemek için önceden bunu yapmak gereklidir. Okuma yorumları dava ve yargı mercii tüm katılımcılar bulunmaktadır.

tahkime Resort

Bu durumda, yem çekme çeşitli özellikleri vardır. Prosedür tarımda belgenin yönünde tarafından yönetilir. tahkim mahkemesi verilmesi Review önce dava davalının bir görev olarak görür. içeriğinde o kendisine sunulan tüm ihtiyaçlarına tutumlarını ifade Her argüman için bir açıklama sağlamak için gereklidir. tahkime Gözden özel formu kullanarak oluşturulabilir. uygulama ile birlikte mahkeme dokümanının resmi web sitesi, elektronik ortamda sunulabilir. Bu zaman kazandırır ve büyük ölçüde yorumu işlemini kolaylaştırır. İnceleme yargı mercii ve taahhütlü mektupla tüm taraflarına gönderilebilir. Belgeyi incelemek için tarafların etkin kılacak biçimde mandrel uygulanmalıdır. makalenin içeriği, yukarıda tartışıldığı benzerdir.

Yorum istem Başvurusu

Bu hak dilekçe partiye verilir. Esasen, bu onlardan reddini içerir. Yorum istem başvurusu sözlü olabilir. Bu duruşmada duruşma salonunda ifade edilir. Aynı anda Sekreter, raporda uygun bir yere not edin hangi davacı sonradan işaretler de. Çoğu avukat, ancak yazılı olarak uygulanması tavsiye edilir. mevzuat kesinlikle yazdıklarının kuralları ile düzenlenir gelmez. Bununla birlikte, iş tarzı uymalıdır.

Tedavinin özü

önceki davalarda olduğu gibi, beyanı (bilgi sürecinde katılımcıların, mahkemenin adı) zorunlu detayları ile başlar. İçerik talepleri yapılmıştır dayandığı temelin, mahkemeye gönderilen tarihini belirtmelidir. nedenlerle Aşağıdaki açıklamalar, istem on reddi. bazlar olarak, örneğin, mevcut iddialar sadece kayboldu sonuçla çatışma barışçıl bir çözüm olabilir. Buna göre, mahkemede dava yürütmek için gerek yoktur. reddetmesini formüle ederken özlü argümanlar getirmek için gereklidir. Aynı zamanda hukuk ve diğer yasama belgeleri belirli kurallara başvurmak için tavsiye edilir. Paragraf uyarınca gereksinimleri Bir yorum varsa. TBM Madde 135 6, yeniden dosyalama olabilir daha sonra aynı konuda bir şikayet. Diğer durumlarda, ret gelecekte aynı iddiaları üreten imkansızlığını ima eder.

Sonuç

Bunu değerlendirilmek üzere mahkeme tarafından kabul edilmemesi ve üzerinde işitme belirlenmemiş olsa almaz ise, iddia kullanılabilir çekilme bilmeli. Bu davalar sırasında yapılırsa, bu gereklilikleri-günümüze yeniden olamaz. Tüm prosedür hakkında ayrıntılar ve bu tür eylemlerin sonuçları önceden öğrenmek olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.