Kendini yetiştirmePsikoloji

Tosca - Bir duygu veya his?

Tosca genellikle birçok insanın ruh eziyet etti. Gurbet, siyah, yeşil, özlem, sevgi, bahar ve bazen acımasız, insanları incitiyor türlerin sayısız çeşitliliği. Ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ve nasıl ondan kurtulmak edebilirsiniz.

Sözlük Dal kelimesi "melankoli"

Kelime "özlem" birçok anlamı vardır ve ruhun farklı durumları ile ilgili olduğu: üzgün, acı, özlem ruhun, duygusal kaygı, sıkıntı, endişe, korku, acı, keder, üzüntü ve duygusu (kelime "basın" dan) ruhun baskıyı sadece kalbi ağrıyan.

Tosca - bir duygudur. Veya duygu?

Bu durum ancak her saldırı için, her insanın içinde oturur. Genellikle, bu tür kurbanları kendileri statüko ile hayat ve memnuniyetsizlik herhangi bir değişiklik bağlantılıdır belli duygusal kriz, yaşandığı, hatta olanlar vardır.

Bu duygu orada neler olduğu konusunda acı bir pişmanlık ve ek olarak bunun kendi kendine güvensizlik ve yetersizlik duygusu körükledi zaman, zihnin duygusal durumudur. Tosca - bir duygudur.

Bu üzüntü - melankoli duygusu benzer. Ama buna böyle duygusal ruh hali taşımaz unutulmamalıdır. Bu barışçıl gerçekleşen değişikliklerin kabulü coexists sadece hafif bir üzüntü, bu.

Bu konuda güzel bir ifade A. S. Pushkina yoktur: "Ben kolay üzgün ve ben; Üzüntüm ışıktır. " büyük şair uygun bir şekilde böyle bir duygusal durumu (his) tanımlamıştır.

Özlem ve yalnızlık

Aksine yakından yalnızlığı ve özlemi birbirine. Bu bir kişinin onun en yakın arkadaşı ile iletişim kurmak için fırsat mahrum edilirse, o ister istemez, iletişim ve vazgeçme için kayıp fırsatlar için bir yalnızlık korkunç bir his, değersizlik kimse acı pişmanlık üzerinde süpürüyor başlar olmasından kaynaklanmaktadır.

Yeşil hasreti Sözde de sıklıkla yalnızlık hissi ile karıştırılır. tamamen yeni bir durum ve ortamda, insanlar genellikle nedeniyle zihniyetlerin (özellikle yurtdışında) farkı bir sosyal çevresindeki bulurlar.

ızdırap çeşitleri nelerdir

Basitçe ruhunda, üzüntü, moral bozukluğu, anksiyete koymak - bu melankolik olduğunu. Psikolojide nedene bağlı zihin böyle bir durumda farklı türleri arasında ayrım. Aşağıda durumun bazı türleri kısaca bakmak.

sevilen bir (aşk) özlemiyle. Çoğu zaman bu duygu nedeniyle karşılıksız aşk doğar.

Bir kişinin bildiği ve bunların sevilen biri ile birlikte asla anlar olduğunda, yüreğinde hiçbir eşsiz korkunç ızdırap yoktur. Bu duygu kişi hayatın sevinci yeniden keşfetmek için istemezse, tedavi etmek zordur, hangi depresyon ya da umutsuzluk içine gelişebilir.

Ayrıca, birçok insan uzak bir yerde sevilen bir kişinin ayrılırken ağrısı, melankoli, hayal kırıklığı baskıcı duygusu ve hatta umutsuzluk acı ve uzun süre.

Varoluşsal endişeler. Bu özlem - bu hayatın anlamı arayışı sırasında insan durumdur. Bu genellikle başka yaş altı bir kategoriden geçiş anlarında olur. Sonuçta, hayatın eski prensipleri eski haline gelmiştir ve yenileri henüz çıkmamış. Hayatta yapmak zorunda o başaramadığı şeyi analiz etmeye çalışırken Adam,. Eğer rüya sonuçları ile katılmıyorum eğer, ya da sadece varoluşsal ızdırap ardından bir kriz vardır, hepsi bitti ondan tatmin hissi yok.

Adrenalin özlem. Bu nedir? Bir kişinin aktif olarak spor, sosyal yaşamda yapan ise, t., E. Sürekli kendi üzerinde çalışmış ve daha sonra işten dışındaydı, bir özlem adrenalin var. Bu durumda, yeni bir iş bulmak için eminiz, ancak çubuk gereksinimlerini düşürebilir.

bir kalıntı - özlem bu tür başka bir türüdür. Bu dönemde, kişi duyguların üzerinde kontrol kaybı ve belli sahiptir suçluluk duygusu. Kural olarak, kimsenin yardımı olmadan çalışıyor alkolik başka alkol porsiyon ile can sıkıntısından kurtulmak için. Yani bir alem vardır.

anavatanına için Gurbet. Genellikle insanlar, orada kendi evinde özlemi üzüntü. Bu tanıdık çevresinin eski dostlar bir dizi olmasından kaynaklanmaktadır. yaşam bir başka yolu, farklı bir kültür.

Bu ruh aşındıran hissediyor. Çeşitli nedenlerle ülkeden göç etmiş çok sayıda yetenekli insanları mahvetti. Ünlü şairler, yazarlar, besteciler, sanatçılar, aktörler yurtdışında yetenek, hediye ve ilham kaybederler.

Geçmişe Özlem (geçmiş). Bu aklın en yaygın devlet biridir. kabul etmek ve geçmiş irretrievably olduğunu anlamak çok zor. Üzüntü, bu sefer melankolik ilgili acı deneyimlerin sebebidir.

Hayati özlem. Aklın Bu durum hemen hemen hiç bir nedenle, depresyon, halsizlik, hayatta ilgi eksikliği ile karakterizedir. Buna ek olarak, bu özlem göğüs ve kalbinde bile ağrı eşlik edebilir. Basitçe kalbe bir taş gibi, bu durumda, koydu. Bu derin depresyonda olan insanların tipik bir örneğidir.

Acı. Bu kötü psikolojik durumudur. O ölüm ya da intihar düşünceleri ile karakterizedir. Bu ilgisizlik oldukça aşırı bir durumdur.

Rus nostalji. Depresyonun şeklidir bu duygu, eşliğinde insanlar ve anavatanları, yaklaşan kötü olayların duyguların akıbeti hakkında üzücü düşünceler.

Kış depresyonu. az güneş ışığı varken Özellikle sonbaharda, vücudun bir kişi değişen ortama adapte etmek zordur, vitaminler yoksundur. depresyon gelişen bir sonucu olarak. Bu farklı kış depresyonu olarak adlandırılır.

can sıkıntısı nedenleri

Ifade "kara köpek" ev sahipleri toprak sahiplerinden geldiği düşünülmektedir. Bir Barinov her zaman, onun sundurma gidiyor, yeşil peyzaj bir şey görmemiş. Sonuç olarak, o yavaş yavaş parlak "yaşam" yaşam özlemek başladı.

İşte üzüntü ve melankoli için birkaç nedeni vardır:

  • zaferler ve yenilgilerden sonra vazgeçme;
  • Adam ileriye gitmek gereklidir için ne bilmiyor - Hayatta anlam eksikliği;
  • hiçbir şekilde görür hangi bir alandan odaya giren;
  • (Korkunç melankoli provoke etmek için, bu bileşenlerin yeterli en az bir,) tembelliğimizden, sıkıntı, rutin, apati oluşması;
  • ruhun (kendi iç ayarlarına derinden aykırı bir şey yükünü vicdan) arasında huzursuzluk.

Bütün bu sebepler öncelikle zihinsel veya fiziksel hareketsizlik ihmal kaynaklanmaktadır. Daha da kötüsü, her ikisi de mevcut an olduğunda.

can sıkıntısından kurtulmak Yöntemleri

  1. şey (fiziksel çalışma, spor, hobiler, entelektüel aktivite) yapmak için emin olun.
  2. Güçlendirilmesi ruhunun gücünü (iç çekirdek).
  3. Hayatın anlamı üzerine karar verin. tek yönde başarısızlık olasılığı başka başarı ile telafi edilebilir çünkü gol, birkaç olacaksa daha iyi olurdu.
  4. duşta durgunluk kaçının. Tembellik, can sıkıntısı, ilgisizlik ve rutin süpürme emin olun.
  5. onlarla barış yapmak için gücü bulmak için. Herkes var olma hakkına sahip hatalar yapabilirsiniz. Daha önce işlenen asla pişman olmalı ve biz kendini sevmeyi denemelisin.

sonsöz

Bu durumların herhangi birinde, iyi mizah dönmek ve yaşama sevinci uzmanlara çevrilebilir. Ama kişi bir önceki normal durumunu yeniden kazanmak istiyorsanız sonuçları daha etkili olabileceğini hatırlamak önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.