Sanat ve EğlenceLiteratür

Bloku ve yaratıcılığının hayatından ilginç gerçekler. biyografi

Alexander Blok, ilginç makalesinde verilmiştir hayatın gerçeklerini - En ünlü biri Gümüş Çağı şairleri.

Her şey çok başladı

Şair çocukluğunu geçirdiği ev Beketov, şiirler sevilen ve takdir. Onlar alaya kim kim ciddiye neredeyse tamamı, ailede yazdı. Bu bağlamda, bu hayat ve ilk ilginç aslında neden olabilir Bloku yaratıcılık. şair tarafından kabul edildiği gibi, kalem testi beş yaş yaklaşık uygulanır. Küçük Sasha albüm kopyalanan düzgünce harfleri basılır küçük şiirler, masallar, yazdı. Olması gerektiği gibi geçmiş her şey oldu: içindekiler tablosu, parlak resimler. Hemen hemen tüm çocukların "koleksiyonları" oğlan sadık annenin, onun tarafından yapılan yazıt ile kanıtlandığı gibi.

Dokuz yıl Sasha geleneksel dizüstü sığdırmak "serbest" aylık dergisi "gemi" idi. Daha sonra 94-97-ler, bütün akrabaları dahil yayın hangi ev el yazısı "Bülten", "editörü oldu". Burada tesadüfen, bir sürü vardı nesir eserlerinin genç Blok. Ama cidden, Alexander on sekizinde yaşına yaratıcılık ilişki başladı. onun "kumbara" o noktada yaklaşık sekiz şiir oldu.

hayatın Bloc İlginç gerçekler: lise

Doğumdan itibaren Beketovs onun etrafında oluyordu kötü her şeyi Sasha korumalı. Bu nedenle, Vvedenskuju okulda onbir yıla giriş, St. Petersburg eteklerinde, onun için gerçek bir korku oldu. sanat hakkında konuşmak rahat dostu ev ortamından, o yüksek sesle kırpılmış çocuklar bağırarak kalabalık ile isabetli. Dikkatli ve eğitimli Sasha üzerinde Acı izlenim üretti ve öğretmenler. Değil okuldaki ilk günden sonra şans eseri o çoğu insan tarafından vuruldu söyledi. Daha sonra hizmette bir çocuk olmaya kurumu ziyaret etmek ve ilk arkadaşlar sadece görünen üst sınıfları. Bu Bloku, biyografisi sıradan bir adam olarak ona bakmak yardımcı olur hayatın ilginç gerçekler.

şairin İlk aşk

aşıklar Eşi hakkında bildiğim bloklar yaratıcılık, LD Mendeleev adanmış "Güzel Lady hakkında Poems" topluluğudur. Ama herkes şairin ilk perisi she değil haline geldiğini bilir, ama Tridtsatisemiletny KM Sadovskaya.

Onların tanıdık Bad Nauheim gerçekleşti - onyedi delikanlı annesi ve teyzesi ile birlikte gelen Alman kenti. önceki kalkış K. Sadouskaya aya her sabah sırasında Alexander ona bir gül ve her yerde eşlik satın almak. Bu roman St. Petersburg devam etmiş ve Lyubochka Mendeleev tutkusu tutuşturulmuş olan Ağustos 98 Blok kadar sürdü. Kasım ayında Aynı yıl, onun şiirlerinden birinde çizgi görünecektir rağmen "sevgilisi, uzun unutulmuş" ilişkinin netleştirilmesi için esas indirgenebilir onların yazışma, 1901 yazına kadar devam edecektir. Ağustos bu yıl beri gördükleri ya da daha fazla konuşmadık. Ve 1909 yılında, şair geçmiş coşku bir hatıra olarak, şiir döngüsü doğmuş, Bad Nauheim, yine oldu "Oniki yıl." İşte ilk aşkı ile ilgili Bloku'nun hayattan bazı ilginç gerçekler.

şiir "On İki"

Blok Devrimi coşkuyla karşılandı. sevdiği Shakhmatovo, bütün üzüntü ve sempati yanmış bile, o olması gerektiğini söyledi. Ve ekledi: Bu nedenle, mülkiyet olmamalıdır. Gelecekteki 8 Ocak 18 için umut dolu, o "Twelve'nin oturdu. Bütün gün çalışmış ve daha sonra uzun bir mola oldu. Son olarak, 27-28 Ocak tarihinde, çalışma tamamlandı ve Blok yazdı: "Bugün, I - deha"

Sen çağdaşları şiir algısı ile ilişkili yaşam Bloku bazı ilginç gerçekleri getirebilir. Örneğin, asker ve işçiler kime birim bizzat gözyaşlarına örülü işi okuyup şiddetle duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu unutulmamalıdır rağmen, ancak, Komisyon sonradan, tiyatro departmanı yol açtığını, kamu recitations olmadan yapmak şairi tavsiye - o Mesih'in görüntü ile bağlantı kurdu.

Ancak, şair dahil hemen hemen tüm aydınlar, insanların ona karşı silah aldı ve hatta bir toplantıda el sıkışırken etmedi ekledi. Bir Z. Gippius, dost şartlarda Bloku ile eski önce, onun için vardı "lyudyami değil" olan hainler ve dönekler listesinde ikinci isim kaydedildi. Bir süre sonra, Mayıs ayında, o şair şiir "blokla bir levha yatırım Bolşeviklere için kin bürümüş Yeni koleksiyon gönderdi. Çocuk her şey bitmiş ...". Şair "SKIF" ve kitapçığın son sayfasında aynı formda bir sorunun cevabını yazdı "Twelve." 1921 yılında, Blok tedavi için yurtdışına gitmek için tavsiye edildiğinde, ret sebeplerinden biri orada Rus göçmenlerle karşılaşmak zorunda kalacağını olmasıydı.

O Gorki Bloku ile yazışma haberim olunca açıklayıcı ifade Kolçak'i atılmış. Ve bir ve yetenekli diğer, ancak her iki toplantısında asmak zorunda kalacak - bu onun anlamıdır.

geçen görünüm

sayısız makalelerde, Blok hayatından ilginç gerçekler sonuçlanan Sanat Evi tarafından onuruna barındırılan akşam, söz emin olun. Bu 1921 Nisan 25 oldu. Büyük Drama Tiyatrosu yaklaşık iki bin kişi vardı. Akşam Chukovski açıldı. Konuşmasında o kızdırdı şair daha çağdaşlarının en büyüklerinden Bloğu seslendi: "Bu sahnede şimdi olduğu gibi?".

Aleksandr Aleksandrovich siyah elbiseli, suratsız, kamu tiner önüne çıktı. Ve ancak en sonunda, şiir okumadan önce, "kız ... kilise korosunda şarkı söyledi" Ceketinin beyaz çiçek ile ortaya çıktı.

Bütün akşam mükemmel salonun her köşesinde duydum onun sesi, yumuşak ve belirgin geliyordu. akşam özel bir önemi hissedecek seyirci, yavaş yavaş gitti. Ve genel sessizlik arka planda bir kehanet cümle kulağa: "Bu, bazı bir uyanış olduğunu." Petersburg ve aslında artık görülen uzatma bloğu: nisan ortasından, durumu bilinmeyen bir hastalıktan kötüleşti.

Moskova'da Konserleri

Erken Mayıs ayında oldu. Şair kötü hissettim, ama planlı bir gezi hala iptal edilmez. Zor bir sopayla, olay yerine erişir. zorla Şiir okuma. hatta bazen düşmanca seyirci, ruhu Genellikle yabancı. bazen belki de tarihin kahramanı için tatsız, gerçeği atfedilen ünlü kişilerin hayatından ilginç gerçekler - Bu gibi durumlarda, Alexander Blok davrandı. Yani, yaptığı konuşmada duymuş Moskova şairin performanslarından biri sırasında: "Evet ... şiir ölü bir adam" Onlar Bloku ile uzun zamandır devam puanlarını düşürmek için böyle bir şekilde karar A. Struve söyledi. Aleksandr Aleksandrovich iddia, fakat sadece usulca etmedi: "Evet., Öldüm" Ve onun gezi hakkında bir kabus olarak hatırlanacak ve sert hayal ediyorum. Önünde hala iki ay uğraşarak ve Ölürken gerçekleşme oldu.

Bu olağanüstü adamda Aleksandr Aleksandrovich Blok, kitabın V. N. Orlova dayalı verilir hayattan ilginç gerçekler oldu "Hümayun (Alexander Blok ömrü)."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.