Gıda ve içecekAna yemek

Ben tohum karpuz yemek miyim? karpuz tohuma faydalı özellikleri ve hasar

Hemen hemen tüm insanlar karpuz olarak bilinen bir meyvenin tatlı sulu eti var severim. Genellikle soru tohum yiyen bir karpuz olup olmadığını ortaya çıkar? Kural olarak, bunları çıkıyor bu, tüm atmak, hiçbir şey yapma. Sonuçta, birçok karpuz tohumu yararlı ve zararlı özellikleri hala bilinmiyor. Aslında, uzun soğuk algınlığından ciddi tanı arasında değişen birçok rahatsızlığa davranmak kullanılmıştır.

Karpuz tohumları: yararlı özellikleri, hasar

Biraz karpuz çekirdeği çok kas dokusunun büyümesi ve oluşumunda önemli bir rol oynamaktadır amino asitler, yeterli bir içerik oluşur proteinden oluşan bir üçüncü kurutuldu. aynı zamanda vücut için gerekli olan enerji sentezinde yer alırlar. tohumlar, arginin oynadığı içerdiği amino asitler arasında önemli bir rolü. Normal kalp fonksiyonu için, kan basıncını düzenler ve kalp iskemi riskini azaltır gereklidir.

karpuz tohumlarında bulunan diğer önemli bir amino asit, triptofan içerir glutamik asit ve lisin. tohum yüz gram insanın gereken günlük değerinin% 61 olan, proteinin yaklaşık olarak 30 gram içerir. Buna ek olarak, başka bir kullanışlı özelliği şaşırtıcı tohumlar onlar şişman içermesidir. 51 gram - karpuz tohum 100 gram olarak. Bu yağların arasında omega-6 sağlamaktır. Bu, doymuş yağ, yüksek basıncını düşürür.

Buna ek olarak, karpuz tohumu insanlar için gerekli enerji içine gıda dönüştürme önemli bir rol oynamaktadır B vitaminleri içerir. Karpuz tohumun yüz gram gerekli günlük miktarının% 19 niasin, 3.8 miligram içerir. Niasin, sinir sistemini destekler insan sindirim sistemi üzerinde olumlu bir etkisi yanı sıra cildin sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

nedeniyle zengin madeni bileşime karpuz tohumların yararlı özellikleri çok sayıda. ayçiçeği tohumu yüz gram insanın% 139 RDA olan magnezyum 556 miligram içerir. Magnezyum kan basıncının düzenlenmesinde görevli, karbonhidrat emilimini yardımcı olur ve kandaki şeker seviyesini azaltır.

Diğer yararlı maddeler karpuz çekirdeği potasyum, bakır, çinko, fosfor, manganez ve demir bulunmaktadır. Çinko vücudun bağışıklık sisteminin açısından önemlidir. Onun sıkıntısı saç dökülmesi ve vücudun savunma azalmaya neden olabilir. çinko günlük normu 15 miligramdır. Örneğin, karpuz tohumu 100 gram gereken günlük çinko standartları üçte ikisini içermektedir.

tohumların Başka bir yararlı özelliği insan sindirim sisteminin sağlığı üzerinde olumlu etkisi olan bir diyet lifi vardır.

Karpuz tohumu kontrendikasyonlar

Ben tohum karpuz yemek miyim? Evet, ama hepsi değil. karpuz tohum kontrendikasyonlar da sitrulin içeren atfedilir. Bu amino asit vücut gerek yoktur, insan vücudu bültenleri amonyak içinde kendi bozunma, yer almaktadır. Sağlıklı insan idrarında vücuda zarar vermeden amonyak getiriyor, ancak böbrek veya mesane bozukluğu sitrülindir insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Bu bağlamda, karpuz çekirdeği böbrek hastalığı ve tsitrullinemiey muzdarip insanlar için kontrendikedir. Üç yaşın altındaki kadınlar ve çocuklar emzikli, gebe tohumlarını kullanmak gerekli değildir.

kalorifik değer

Ben yiyebilir miyim karpuz kemikleri? Tohumlar , bu meyve, kavrulmuş ve hatta ham kurutuldu yenebilir. Yüz gram Bir fincan hacmi 557 kalori içerir. Bu, insan enerjisinin gerekli günlük norm bir mahallesidir. Onların tekniği ayrı bir yemek olarak kabul edilebilir, çünkü aktif olmayan sedanter yaşam tarzı neden olanlar, karpuz tohumları kötüye kullanmayın. Spor ya da ağır fiziksel emek yapan kişiler için, karpuz tohumu doldurulamaz enerji desteğidir.

Nasıl karpuz tohumlarını kızartmak?

Ben karpuz ham kemikleri yutmak Can, zaten bulduk. Şimdi bunları kızartmak nasıl bahsedelim. Kızarmış karpuz tohumları çekici bir görünüm ve hoş bir tadı var. Temiz, kuru bir havlu ile bunların hazırlanması tohum için yıkandı ve kurutulmalıdır. tohumlar kuruduktan sonra, bir tuz çözeltisi hazırlamak gerekir. Suyun çeyrek fincan bir çay kaşığı kullanın. Daha sonra, tava ateşe yerleştirilir ve bunlar koyu renk elde kadar yaklaşık altı dakika boyunca üzerinde kızartılır karpuz tohumu, orada eklenir kurutun. Ardından tavaya dökün ve pişmiş tuzlu karpuz tohumu tüm su yaprakları kadar kızartın devam ediyor. Sonra tohumlar soğutulur ve yemeye sonra hazır.

Karpuz tohumun yağı

Ben karpuz tohumlarını yutmak miyim? Evet, ve sadece insan tüketimi için yararlıdır. karpuz tohumlarından elde edilen yağ, yaygın olarak halk tıp ve kozmetik olarak kullanılan. Yağ eğilimli cilt bakımı için kullanılan, bu şekilde yağlı parlaklık cildi tasarruf dokularda yağ ve su dengesini yeniden. Ayrıca, yağ kafa derisi ve saç bakımında da kullanılabilir. Halk hekimliğinde, bir antiparazitik anthelmintic olarak kullanılır.

Buna ek olarak, petrol vücuttan toksinleri, böbrekler, kalp, mide üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. yağ kullanarak, o suyla yıkanmalıdır olmadığını hatırlatmakta fayda var, ve tavsiye edilen doz - Günlük 1 çay kaşığı. Yağ artan kan pıhtılaşması olan kişiler için tavsiye edilmez. Aynı zamanda, bir salata sosu, örneğin, gıda katkı maddesi olarak kullanılabilir.

Halk hekimliğinde bir karpuz tohumu kullanma

Ben tohum karpuz yemek miyim? Evet, bir sürü araştırma onların kullanışlı özelliklere kanıtlayan. Aynı zamanda insan vücut karpuz tohumları bir toz olabilir yarar. O kan basıncı normale üzerinde olumlu bir etkisi vardır ve normal geri getiriyor. pişirin için, kurutulmuş karpuz tohumları ve kabuğu kullanmak gerekir. Onlar bir toz haline ve günde iki kez içilir edilir. Tabii bir ay, günlük oran yarım çay kaşığı olduğunu sürer. Bu ilaç kullanılmadan istenilen düzeyde gerekli kan basıncını tutmak sağlayacaktır.

Sonuç

Bu yüzden tohum yiyen bir karpuz sahip olmak mümkündür? Sonuç olarak, birçok yararlı özelliklere sahip olarak insanların belirli kategorilerdeki için bir takım kısıtlamalara rağmen karpuz ve ayçiçeği tohumu, yaygın, insan tüketimi için kullanılabileceğini belirtti edilmelidir. Vücudun sağlığının güçlendirilmesine katkıda bulunmakta ve koruyucu özelliklerini arttırır. Aynı zamanda, çeşitli hastalıklar ve rahatsızlıkların tedavisi, önlenmesi ve önlenmesinde kullanılabilir. Ve bunun için karpuz ve ayçiçeği tohumu yerken küçük sırları ve püf noktalarını bilmek gereklidir.

Ben tohum karpuz yemek miyim? kontrendikasyon yoksa, tabii ki, evet. Ama her şey ölçülü olmalı, unutmayın! Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.