KanunYasal Uygunluk

Temyiz

Tahkim Mahkemesi'ne başvurulabilir durumda uygun bir otorite yeniden yargılamayı sağlar. süreci ve anlaşmazlık halinde başka kişilerin mevzuat yönlerine göre karar yürürlüğe gelmedi eğer bir başvuruda hakkına sahip olacaktır. Yasa ayrıca hakem heyetinin kararına karşı temyize sağlar.

Gelen sivil yargılama Muhalefet Dünya mahkeme kararıyla izin verilir. Böylece, bir vaka şehir içinde mahkemeye temyiz şikayet verilmemektedir.

Bir emri verir otorite ile gönderilen başvuruları incelemek. temyiz makbuz bir süre en fazla üç gün içinde ilgili mahkemeye gönderilir üzerine.

deyimi sunan kişi yeni iddialar getirmek hakkına sahip olmadığını bilmelidir. Kanun sadece asliye dava çerçevesinde eylem için sağlar. genel düzenlemeler uyarınca, itiraz itiraz edilen kararın kabul edildiği tarihten itibaren bir ay boyunca beslemek için izin verilir.

Ancak uygulamada, istisnaları vardır. varsa Örneğin, bir mahkeme kararı durumunda ilgili idari sorumluluk, dönem, içinde on gün düşürüldü, itiraz edilebilir. hareket için sağlanan aynı dönem yönetim sorumluluğu kurulması karara karşı dava üzerinde uyguladı. On gün mahkeme para cezalarının verilmesine dair şikayetlerin sunulması için ayarlanır.

Tabii ki, yaşamda farklı durumlar da vardır. Bu bağlamda, bir tamamen ilgili taraf dilekçe tarihini kaçırabilir olasılığını göz ardı edemez. Bunu atlanıyor objektif nedenlere göre izin verilir. Belirli durumlarda, mahkeme temyize başvurdu kişinin talebi doğrultusunda terimini geri yükler. Durumun başvuranın argümanlar ikna edici ve topraklı ise mümkündür ve çok saygılı eksik nedeni olduğunu belirtmek gerekir.

itiraz yapma Muhakemeleri tüm kurallara uygun olarak yapılmalıdır. Dilekçe, aksi halde dikkate almadan iade edilecektir.

Temyizinizi uygulandığı organı, bu karar verildiği duruşma (karar) verilerine, yargılamanın katılımcılar hakkında bilgi, kabul tarihinde, vaka sayısı, konuların açıklaması hakkında bilgi içerir. metin de vatandaş gereksinimlerini, o yürürlükten kaldırılması ve gerekli düzenlemelerin değişikliği düşündüğü altında zemin belirtir. Bazı sonuçlar, hatta, elbette, mantıklı, yeterli olmadığı anlaşılmalıdır. Başvuru usul veya belirli kurallar argümanları referans ile desteklenmelidir maddi hukuk. Bu durumda, hukuki yardım olmadan yapamaz.

itiraz içeriği itiraz edilen kararın bir kopyası olmalıdır. Buna ek olarak, dilekçe ücretinin ödeme makbuzu eşlik etmelidir, isteği imzalayan kişinin yetkisini teyit diğer işlemlerin katılımcıları, hem de avukat veya diğer belgenin gücüne dilekçelerini gönderen kanıtı.

Mahkemenin tüm kurallara tabi alınmasından sonra 5 gün içinde dikkate şikayette yapacaktır. Bu durumda, uygun bir tanım, verilecektir diğer şeyler arasında hangi edecek, tarih, toplantının saati.

Mahkeme şikayetin de içeriği itibarıyla şeklinde ihlalleri kurulacak olursa, vaka hareketi olmadan bırakılacaktır. istek daha sonra belirlenen ihlallerin düzeltilmesi için terimin bir göstergesi olacak şekilde döndürülecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.