BilgisayarlarBilgisayar oyunları

Tür RPG (Oyun). bir RPG nedir?

RPG oyunu - bu nedir? Bu roket güdümlü el bombası, ama gider bilgisayar oyunlarının tür, sektöründe lider bir konuma sahiptir.

ayırt edici özellikleri

Rol Yapma Oyunu ya Rol Oynama Oyunu kısaltmasıdır. florid diyalog, takdirine ve zengin oyun dünya tarafından karakterize bu türün yaratılması.

Ama genelde dengeli bir tesviye için mevcut özellikler arasında dağıtılacak gereken beceri noktalarının özelliğidir.

Kural olarak, bu tür güç, çeviklik, zırh, büyü ve zeka gibi bir kurmak parametreleri.

Ama bu tam bir tanım değil. RPG PC oyunları bir kavrama hikayesi ile karakterizedir. kahramanı hissetmek her şeyi bir rol oynayabilir ve hissetmek - oyuncu küçük hayatın derisinde yaşayan tüm karmaşık katlanmış ve oyun etkinlikleri döner aracılığıyla bir karakter harcamak gerekir. Bunlar bu türün, modern oyunlar.

Oynanış ve RPG oyunu

Ne bir RPG olduğunu ve başka nasıl ilişkinizi tanımlayabilir? Cevap basit: Oyuncunun genellikle bir veya daha fazla karakter kontrol eder. bu takımın Eğer bir kural olarak, çağdaş oyunlarda, her bir ekip üyesi ana karakter için kendi işi var.

oyun geniş bir questline geçerli: hikayesi ve yan görevler. Birincisi oyunun ana arsa, ikinci ana karakter yardım etmek rakamları açıklayan tanıtımı yapılması, sürecin daha derinlerine oyuncu daldırarak, olaylar açığa küçük dünya tarihini anlatmaktadır.

Çalışma ve etkileşim

PC'de RPG oyunları da, araştırmaya dünya çapında seyahat olayların daha da geliştirilmesine katkıda gerekli öğeleri bulmak için yeteneği ile karakterizedir.

kahramanı başarıyla çevre ile etkileşim: eldeki malzemeler kullanılarak, gizli kapıları açmak için kollarını harekete geçirir. Biz oyuncu basitçe çalışır ve ezilmeler düşmanları sol ve sağ zamanki "tetikçi", bahsetmiyoruz.

RPG türünde oyun dünyası da başlangıçta bir karakter kapalı tuzakları, doğal fenomenler, respavnyaschihsya düşman şeklinde karakteri üzerinde etkisi yanı sıra yerlerin varlığı vardır. Bazı işlemleri görevler yaparken veya hiç yoktu sonra orada ulaşılabilir anlaşılmaktadır.

öykü

Önemli bir özelliği arsa olmayan lineerliğidir: kendi yolunu seçimi daha ileri gelişmelere bağlı olacaktır. Biz ödeme sadece CD satın alınması için yapılan bilgisayarda, eski shareware RPG oyunları düşünün, biz hikaye bazı karmaşık katlanmış ile farklı olmadığını söyleyebiliriz.

Böyle NOX olarak Offspring sonuna gidip kötü adam cezalandırmak, ve sonra nihai filmi görmek ve unutmak zorunda üçüncü bir kişiyle klasik PRG olduğunu.

bilgisayar rol yapma oyunlarının teknolojileri türün gelişmesiyle birlikte de değişti. Mass Effect ve Dragon Age BioWare küçük bir değişiklik olayların bir bütün zinciri açılıyor bile nasıl bir örnek vermek, şirketten vardır gibi şaheserleri hatırlatmakla yetinelim. Ayrıca, ayrı satılır ek bir premium içerik bulunmaktadır.

Modern RPG oyunu nedir? Hiç bir başyapıt nedir? Bu oyunlar ve cevap sağlayabilir. Onlarda, oyuncu dikkatle sert bir karar çiçekli kışkırtıcı diyaloglarla bir cevap seçmek için, vicdanına ile bir anlaşma yapmak zorundadır. Her adım onarılmaz sonuçlara yol açar, karar kahramanı ekip üyelerinin tavrını etkileyebilir ve bitiş toplamda oyunda tüm eylem bağlıdır.

Uyku wimps göre!

firması Blizzard dan World Of Warcraft için hemen mevcut online RPG oyunları hakkında unutmamak. gizemli yaratıklar yaşadığı inanılmaz dev dünya ile proje, kalıcı dikkat çekiyor, oyun yerleri bir sürü kalabalık. Birçok kişi yıllardır bu muhteşem yerde "kaybolmadan" oynamak.

-komplikasyonsuz Oyunun özü: zor patronları üstesinden dünyadaki diğer şehirlerde veya ülkelerde oyuncular ile savaşa katılmak, ve karakter gelişimine katkıda ilginç ürün arayışı içinde yerleri keşfetmek için ekip birleştirmeye.

sınıflar

Kural olarak, RPG oyunları gibi çevrimiçi ve çevrimdışı aşağıdaki oynanabilir sınıflar ile karakterizedir: savaşçı, büyücü ve okçu. Böyle bir oyun tiplemeleri varlığı türün bir klasik. Daha gelişmiş projeler (örneğin, önce bahsedilen Dragon Age) karışık sınıfların varlığını ima: örneğin, savaş büyücü yakın savaşta savaşmak ve temel büyü nasıl kullanılacağı yetenekli.

çeşitli yolları

savaş davranışı farklıdır. daha güçlü bir zırh ile karakter genellikle "ince" yoldaşları korumak için kendi üzerine ateş neden olur. Bu oyuncu oyun argo de "Tank" denir.

Diğer tip - "DPS" (kelimenin hasarı), hasar yüksek seviyelerine sahiptir. "Tank" arkasında ve düşman imha yapan çünkü Genellikle, zayıf bir zırh vardır.

либо усиление атаки на «дамагера», либо повышение брони на «танка». Sonra her şeyden herhangi ikisini davranır bazı büyücü olduğunu "dps" veya zırh artışı üzerindeki saldırı güçlendirilmesini getirir "tankına." Bu oyuncu "Tampon" denir.

Düşman büyücü tarafından dayatılan kazanç kaldırmak için - amaçlı takımı, üzerinde oynatıcı - "debaffery" hala vardır.

Bunlar türünde herhangi bir modern RPG oyunlarının genel ilkeleridir.

tür sınıflandırma

kumbara hemen hemen her oyun geliştiricisi bir RPG oyunu yayınladı. Ne lider oyun şirketleri olarak ona çekilen bu tarz yol açabilecek özel? Cevap basit: yaratıcılık özgürlüğü.

Denemeler oyun sektöründe RPG tarz güvenle sınıflandırılabilir gerçeğine yol açmıştır:

  • RPG anlatı - kabaca konuşan kahramanı basitçe belirli koşullar yerleştirilir ve oyuncu ağır ona beklenmedik görevler yalın gerçekleştirerek "nehir aşağı yüzen". Ama sonunda - ilginç bir sonla. Örnekler üçlemesini Dragon Age ve kütle etkisi bulunmaktadır.
  • RPG kum - kahramanı kalbin tamamen büyük bir açık dünyada arzuları ne isterse yapabilir. Kural olarak, oyun birbirleriyle ilişkili olmayan birçok arayışı zincirleri vardır. Bunlar yavru geçişi açısından neredeyse "sonsuz" olarak kabul edilir. Örnek: Yaşlı kaydırır V: Skyrim.
  • RPG-temizleme - diğer bir deyişle, oyuncu konumlarının kitleler, canavarlar sonsuz kalabalıklar yok herhangi bir görevi tamamlayarak, nesneleri toplayıp başka bir yere hareket etrafında çalışır. Örnekler: Diablo serisi, zindan kuşatması.

Eylem-RPG

Biz de alışılmadık ürün deneme geliştiriciler bahsetmeliyiz. Özellikler oyunda savaş aktif modda gerçekleşecek göstermelerinden oluşmaktadır. Bu savaşın sonucu sadece karakteri, silah, zırh performansına değil bağlıdır, aynı zamanda bilgisayar ekranında oturan oyuncunun reaksiyonun hızı üzerindedir. Örneğin, savaşlarda sürekli hareket ve ateş ve sağlık doldurmak için atlatmak, (bir füze saldırısı uçabilir pozisyonuna) konumunu değiştirmek, atlatmak mermilerle gerekir.

Çünkü diyalog ve hikayesi gelişimi üzerine aksiyon RPG ve daha vurgu, "haşıl" bir tür ile karıştırılmamalıdır değil. En çarpıcı örnekler "The Witcher" ve Gotik serisidir. Bu türe göre söz üçlemesini Mass Effect ve serinin şirketi Bethesda dan Elder Scrolls yavruların sayılabilir.

Sonuç

İlerleme hala durmazsa. Her geçen yıl yoğun değil onları haftalar hatta aylarca uyku için izin oyuncuların kafasında yatırılır daha yeni oyunlar geliyor. Ama sadece, görünüşe göre, bir önceki gölgeleyen yeni bulunduğundan ilginç bir oyun, geçti.

Daha önce şirket ve başka bir kopyasını (sadece kendi bir şeyler ekleme) olan bir oyun yapmaya çalışıyorum, birbirimizden fikir çalmak için çalışıyoruz, ama şimdi dünyanın önde gelen geliştiriciler zaten tam oyun pazarında yerleşmiş ve kanıtlanmış ise.

İlk BioWare, Bethesda ve özel Polonyalı şirket CD Projekt RED, serinin "The Witcher" oyun üzerinde tanınmış oyuncular olarak zihni böyle canavarlar gelmek için.

Dragon Age kez: Origins "Kumar" dergisinin en iyi oyunlarından biri seçildi, ama sonra orada böyle "devler" Skyrim olarak vardı ve sonra - Fallout ve itti "Dragon Age." BioWare ama çabuk Dragon Age serbest bırakarak inisiyatifine döndürdü: Engizisyon.

Ve çıkış aşmaya çalışan yoğun saatlerde kalabalık tren yolcuları jostling çeşitli geliştiricilerin fikirler, çağlayan akışı, kapıyı değil iken. Bir oyun en popüler gibi diğer "iter" ve sistem gereksinimleri için. Yeni teknolojiler intikam ve yüksek sistem performansı oyun platformu hem gerektirir.

fiyatı artan oyun ve oyuncular tam sistem gereksinimlerini karşılayacak yeni oyun "demir", için kaynak ayırmış gereğini ortaya çıktı çünkü.

Ve genellikle resmi web siteleri ve oyun yazılı basın belirtilen sistem gereksinimleri iki türlü: minimum ve önerilen. "Asgari ücret" daha kötü grafik olacağı açıktır, oyun biraz yavaşlayacaktır, ama bütün süreç oldukça katlanılabilir olacaktır. Güçlü bilgisayarların sahipleri özel şanslı - onlar maksimum ayarlarda en sevdiğiniz oyun keyfini mümkün olacak.

Sonuç olarak, tek bir çözüm: yeni öğelerin izlenim yağma etmemek için, yeni bir bilgisayar için kaydedin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.