Kar amacı gütmeyen kuruluşlar

Tasarımda Sro İzinler. mimari tasarım alanındaki Öz düzenleyici kuruluş. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar

Bir CPO nedir? kısaltmasıdır mı öz düzenleyici bir kuruluş. Tipik olarak, bu dernekler üyelerinin çok sayıda oluşur ve girişimciler ve servis sağlayıcılar genellikle devlet tarafından gerçekleştirilir aktivite, bir denetleyici rol üstlenmesi için izin vardır. Böyle organizasyonlarda üyelik ve sigorta gibi farklı katkı sistemlerini presentedin ve ödemelerin büyüklüğü faaliyetin türü, sözleşme tutarına, karmaşıklık ve işin tehlike, hem de yerleştirme araçları bilerek gibi birçok faktöre bağlı olacaktır.

Ne tür hizmetler bir öz düzenleyici bir kuruluş üye olmak gibi şartlar? Genellikle bu tür faaliyetler SRO gerektirir: tasarımı, vb inşaat, bazı tamiratlar, bakım çalışmaları, ...

Öz-denetim kuruluşları ve lisans: farklar

hükümetten özel izin Gerekli inşaat, onarım, tasarım, vb. E. ile ilişkili faaliyetlerin çoğu için. Ama mevcut eğilimler hükümet yavaş yavaş lisans terk ve öz denetim kuruluşlarının yetkilerinin bir kısmını aktarmak gelecek şekildedir. Bu geçiş farklı maliyetler sayısını azaltmak yanı sıra çeşitli eserlerin müşteriler için koruma seviyesini artırmak için izin verilir. koruma mekanizması oldukça basit bir prensip üzerine yerleştirilmiş - SRO üyeleri faaliyetin türüne bağlı olarak, belirli üyelik ücretlerini, hem de sigorta ödemeleri üretirler. müşteriye örgüt üyelerinden biri tarafından eserlerin haksız şekilde çalışması durumunda kayıplarının parçası telafi edilir. Tazminat sigortası fonundan gelir. Yapılan katkılar gidin , yönetim giderleri internet kaynakları ve benzeri maliyetler çeşitli destekler. Devlet o her zaman bağımsız kayıpları karşılamak mümkün değildir sanatçı, omuzlarında sadece gitti lisans sahipleri için böyle bir sorumluluk taşımıyordu.

SRO tasarımcılar

işin çoğunu tiplerini gerçekleştirmek amacıyla, şirket İcra kendini düzenleyen organizasyon olması gerekmektedir. Ayrıca tasarım SRO onayını olması gerekir. Bu öncelikle nedeni faaliyet bu alanla ilişkili karmaşıklığı ve sorumluluk yapılır. tasarım çalışmalarının çoğunluğu uyarınca bu tür organizasyonlarda üyelik yasadışı kabul edilir ve firma sözleşme sahne alacak olmadan, kişilerin otvetstvnnyh cezai cezalar kadar, idari kollarını uygulanabilir.

Buna ek olarak, kabul SRO almalısınız diğer bazı nedenleri vardır. Tasarım ve işin diğer tür iş için sorumlu bir yaklaşım gerektirir. Bu nedenle, potansiyel ortakları ve müşteriler bir SRO üyesisiniz doğrulayan şirket belgenin varlığı ilgilenmeye muhtemeldir. Buna ek olarak, tasarımda özdenetim kuruluşları üzerinde yazılı olacak ek destek, sağlamak mümkün olacaktır.

Gereksinim

Ana kriterler aşağıdaki koşullar olacak, bir öz denetim örgüt üyesi olmak ve SRO (tasarım) kabul edilmek:

 • Üç yıl (veya orta dereceli özel eğitim ve tecrübesi beş yıl ile beş kişinin) ilgili yüksek öğretim ve iş deneyimi ile en az üç uzman varlığı.
 • Rus mevzuatına uygun olarak zamanında kanıtı belgeledi.
 • Kabul SRO tasarımında elde edildikten sonra çeşitli eğitim ve mesleki gelişim Passage.

öz düzenleyici kuruluşun parçası olan uzmanlardan oluşan bir özel komisyon tarafından düzenlenir Genel katılım süreci. Buna ek olarak, faaliyet türü, hem de belirli SRO gereksinimlerine bağlı olarak değişebilir, ama özünde onlar benzerdir - otstutstvie belge ve kayıt ile ilgili sorunlar, hem de firma içinde kalifiye çalışanların gerekli sayıda kullanılabilirliği.

giriş fiyatları: tasarım için CPO Giriş ücreti ne kadar

Tutarlar farklıdır. Seçtiğiniz kuruluşunuza bağlı olarak faaliyetlerin kapsamı Derneği (SRO-tasarım, inşaat, vb. D.), Coğrafi konumu ve diğer faktörler gerekli giriş maliyeti değişebilir. Buna ek olarak, aynı zamanda farklı olabilir üyelik ücretleri vardır.

Yani, tasarım için kabul SRO ne kadar? Ortalama olarak, girişimci tazminat fonuna para yatırmak için 000 300-000 150 arasında olmalıdır ve bu durumda, bazen yıl boyunca taksitlerini sağlarlar. Aynı zamanda, 5000 70 ruble arasında değişmektedir giriş ücreti. mevcut ve diğer ücretler olabilir. Örneğin, bir aylık üyelik ücreti, bu ortalama 5000 ruble eşittir.

tasarım için SRO: iş türleri

Genel olarak, öz düzenleyici kuruluşun üyesi olması gerekli olan yürütmek için hizmetlerin listesi, oldukça geniş. Bu tasarım için SRO içinde farklı faaliyetlerin ondan fazla çeşit olduğunu. işin türleri şunları içerir:

 • Arazi kısmının düzeni ile ilgili Works (master planları ve planlar haberleşme t. D.).
 • Mimari araştırması.
 • yapıların veya şemalar yapımıyla ilgili eserler.
 • İç belgelerin sistem nesneleri (ısıtma, iletişim, kontrol sistemi, gaz) için hazırlanması.
 • dış ağları (iletişim, ısıtma, havalandırma ve böyle devam eder. D) planlar.
 • teknolojik çözümler (inşaat veya geliştirme ve diğer alanlarda seçim kararlarının farklı yöntemlerle) üzerinde çalışın.
 • böylece çeşitli acil, tehlikeli nesneler ve ilgili özel belgelerin oluşturulması. N.
 • ilgili projelerin Envanter sermaye inşaat, hazırlık Gözetimi Bölümü veya Yıkım çalışır.
 • Çevre koruması ve Geliştirme projeleri.
 • Projeler yangın güvenliği ile ilgili.
 • Proje dokümantasyonu oluşturun.

Bu çalışmalara ek olarak, tasarım için SRO toleranslar listesi diğer faaliyetleri içerebilir.

katılmanın avantajları

Çoğu tüm faydasını görmeye çalışın ve muhtemelen kendine sor sen öz düzenleyici örgütüne üye yararlanabilir olsun, ya da daha bürokrasi ve gereksiz yük oluşturacak predrinimateley. Eh, CPO olmadan sadece yasal olarak çalışamaz ve risk altında kendinizi ve işinizi koyun.

Ve yine gerçek bir avantajdır yoktur. Günümüzde çok farklı SROs vardır. bölgesel ve ülke çapında dernekler, yerel örgütler, hem de coğrafi olarak kendilerini konumlandırmak olmayanlar vardır. Düzgün şeyler oldukça fazla ifade edilecektir desteği sağlamak için uzun yıllar bir öz denetim organizasyonu seçilen. Çeşitli yarışmalar ve tekliflerin ve çeşitli kamu alımlarında yer sağlayabilir. SROs genel ve hukuki konularda üyelerini tavsiyelerde bulunabilir. Onun iddiaların asılsız Ya da, örneğin, müşteri ile çözülmesine çatışmaları yardımcı olur.

Eğer SRO katılmadan olmadan çalışmaz ne olur

Gerçekleştirmek tasarım çalışmaları kesinlikle önerilmez öz düzenleyici bir kuruluş iştirak etmeksizin. şirket sahibinin Executive, hem de bazı üyelerinin son derece elverişsiz olabilir Hb.

Genel bir kural, potansiyel sorunlar şımarık itibar ve cezalar bir sürü değil, aynı zamanda yasadışı iş faaliyetleri için cezai yanı sıra Rusya Federasyonu Ceza ve İdari Kodları diğer makaleleri üstlenmeden ihtimali kalmayacak listesinde gibi. Bu hareketle o tasarımına SRO kabul istenmeyen problemlerin kütleden şirketi kurtarmak duyabilir.

Kabul SRO olmadan iş için Sorumluluk

Bu durumda, her şey belirli durumuna bağlı olacaktır ve sonuçları öz denetim örgütüne üye tam olmaması durumunda çok daha hafif olabilir. Aşağıdaki yaptırımlar etkiler şunlardır:

 • Çeşitli para cezaları ve idari cezalar.
 • Şımarık ün.
 • sözleşmelerin hükümsüzlüğü, zaman önemli kaybı.
 • Organizasyon İcra öz düzenleyici örgütü üyesi mahrum veya duruma bağlı olarak çeşitli disiplin cezalar verebilir.

Yukarıdaki dayanarak, şirket proje olması fark veya diğer işleri gerçekleştirmez. Daha güvenli - öz düzenleyici bir kuruluş için geçerli ve tasarımda SRO kabul edilmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.