Kar amacı gütmeyen kuruluşlar

Ne "Greenpeace" kümesi. Uluslararası örgüt "Greenpeace"

"Yeşil Barış" nedir? Bu siyasi yapı veya meslek birliği? Neden bu örgütün popülerlik? Ne "Yeşil Barış" yarattı? Bu sorunlar vardı ve ilgili kalırlar. Bir sürümü var bu organizasyonun eylemciler iş - ve modern dünyanın gelişmesinde önemli faktörlerden biri de. oldukça sıradan yalnızca bir kalesi - Bu görüşe aksine yapı olduğuna inanılmaktadır sivil girişimler dünya politikası ve küresel nitelikteki konularda büyük etki gösterir mümkün değildir. görüş farkı çevre örgütlerinin faaliyetlerinin çalışma özellikle büyüleyici yapar.

oluşturma ve temel gerçekler tarihçesi

uluslararası örgüt "Greenpeace" (eng. Greenpeace, «Yeşil Dünya") 1971 yılında kurulmuştur. nükleer silahların test yönelik o yıl çevre eylem Eylül ayında gerçekleştiği kurulmasına ilişkin bir sürümü var. girişimci Devidom Taggartom liderliğindeki meraklıları bir grup, ABD hükümetine karşı bir protesto düzenledi. Yıllar içinde, örgüt "Greenpeace" dünyanın en etkili kuruluşlarından birine çevreciler küçük bir gruptan büyüdü.

"Greenpeace" ana yöntemleri - protesto eylemi paylaşır. çevreye zarar verebilecek acil çevre sorunları ve belirli projeler dikkat çekmek olabilir sosyal anlamlı rezonans gösteriler, mitingler, yapılması. organizasyondur destekçileri ve gibi düşünen insanlardan gönüllü katkılarıyla, sıradan vatandaşlar tarafından finanse edilmektedir. dünya çapında farklı ülkelerde bulunan yönetim ofisleri oluşur Uluslararası Konseyi, - "Greenpeace" en üst yönetim organıdır. örgütün Rus şube 1992 yılında kurulmuş ve halen çalışıyor. Yani, Rusça "Greenpeace" ne oluşturulur?

Rusça "Greenpeace" etkinliği

Ülkemize ilk temasların "Greenpeace" Sovyet döneminde gerçekleşti. SSCB'de örgütün Şubesi 1989 yılında oldukça uzun onayları sonra açıldı. O çevre ile ilgili ilk ülke uluslararası örgüt haline geldi. Sovyetler Birliği "Greenpeace" ofis yıkılmasından sonra yeniden yapılandırılmış olup, 1992 yılında yeni siyasi rejimin de çalışmaya başladı. Birincisi, organizasyon, 2001 yılında, Moskova'da sadece temsile sahipti St. Petersburg bir bölünme açtı. In "Greenpeace" Rusya yaklaşık 70 kişi çalışmaktadır.

Rusya Federasyonu çerçevesinde ele ana sorunları - kimyasallar çevre kirliliğini azaltmak, sanayi geliştirme maliyetleri, devlet parklar, ormanlar, Rusya'da alternatif enerji şirketlerinin gelişme izlenmesi gelen Arktik korunması. Organizasyon düzenli Rusya ve endüstrilerin farklı bölgelerinde çevrenin durumu hakkında raporlar yayınlamaktadır.

Rusya'da Rezonans emsal

Rusya'da "Greenpeace" iş ile ilgili iyi bilinen emsal çok sayıda, 90 yıldır oluşturuyor. Bunun bir örneği, nükleer sanayi ile ilişkili Rus yapılarını zorla Uzak Doğu, organizasyon tarafından yürütülen özel soruşturma olduğunu, açık denize radyoaktif atıkların gerçekler salınımını itiraf.

Komi Cumhuriyeti'nde bakir ormanları - 1995 yılında, Rusya'da ilk tesis UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer aldı. 1996 yılında, "Greenpeace" aktivistleri nükleer güç arabaları için harcanan yakıtın çözünürlüğüne iptal başkanlık kararnamesi sonuçlanan Rusya Federasyonu Yüksek Mahkemesi davayı kazanır. 1999 yılında örgüt "yeşil tarlaları korunması Üzerine" Moscow City Duma Belediye Kanunu kulis - Bu yön Rusya'nın ilk hareket.

Rusça Önemli projeler "Greenpeace"

Rusya'da Çok dikkat "Greenpeace" orman koruma ve restorasyon öder. Bu eser gelişimini içeren yasal girişimler, ormancılık alanında kamu otoriteleri ile hukuki istişareler ve etkileşim. Proje 2002 yılında başlatıldı "Bizim orman Revive". Rusya'nın farklı bölgelerinde ormanlar geri onun küresel çevre örgütü ve lise öğrencilerinin bir parçası olarak. Proje eğitim kurumlarının yüzlerce katıldı, onlarca fidan binlerce dikildi. "Yeşil Barış" atık ve geridönüşümüyle sözde seçici koleksiyonunu teşvik etmektedir. Organizasyon Saint Petersburg bu ekolojik yöntemi uygulamak mümkün olmuştur. 2007-2008 yılında "Greenpeace" Rusya'nın eylemciler Soçi'de Olimpiyat tesislerinin inşaatının olumsuz etkisi ile ilişkili sorunları gündeme getirdi.

Olay için "Gazpromneft" platformu

Rusya'da en rezonans hisselerin "Greenpeace" biri Eylül 2013 yılında gerçekleştirildi. Birçok aktivist petrol platformu "Prirazlomnaja" doğru ilerlerken , Pechora Denizi kendi gemisi Arctic Sunrise üzerinde nesneye yüzdü. Bunların hepsi tarafından tutuklandı Sahil Güvenlik. eylemcilerin kendilerini göre, "Greenpeace" kimin logosu gemide de görülebilir zanaat organizasyonu, platforma ait "Gazpromneft" Arctic içinde petrol üretimi, protesto amaçlanmıştır barışçıl nitelikteki eylem manzarasına sahip Pechora Denizi'nde serbest bırakıldı. Yakında, olay Rusya Başkanı, söz konusu tutuklular, görünüşe göre, korsanlar olmadığını söyledi. "Greenpeace" Birkaç ay eylemciler tutuklanarak Murmansk bölgesinde hapiste düzenlendi. Ancak sonuçta geçerli ücretleri kendilerine yöneltilen edilmiştir. Kasım ayında, davası sanıkları kefaletle serbest bırakıldı ve Aralık ayında ücretleri onlarla düşürüldü. yabancı ülkelerin vatandaşlığına sahip tüm aktivistler, eve gitmek başardık.

Dünyada Rezonans emsal

Dünya çapında çevre sorunlarının çözümünde bir kısmı - Something "Greenpeace'e" yarattı. eylemciler, kendilerine verilen görevleri aşağıdaki çok inandırıcı eylemler geçirirler. Bunlardan biri - "Greenpeace", toksik maddelerin miktarına bağlı olarak büyük, hangi üretim platformlarının bir lavabo reddeden İngiliz petrol şirketi, Shell, karşı bir tepki. Eylemciler platforma doğru ilerlerken, ve yapının elemanlarına kendilerini bağlayarak protesto etti.

rezonans vardı medyada bir tepki yoktu - Shell stok düştü. petrol şirketi yönetim platformunun batması hakkında bir karar vermek için henüz vardı. 2011 yılında, "Greenpeace" eylemcileri buğdayın genetik modifiye büyüdü Avustralya çiftlikleri birini sızmış ve bütün ürünleri imha etti. Fransa'da hava gösterilerinden biri sırasında, eylemciler, hava kirliliği otomobil egzoz dumanları karşı bir protesto düzenledi hemen yanındaki Porte de Versailles ana sergi tesislerine ünlü markaların arabalara kendilerini zincirlemek.

"Greenpeace" - Nükleer enerjiye karşı

tezler biri savunduğu "Greenpeace" Rus ofis - Nükleer santrallere yararsızlık ve elektrik üretiminin tehlikesidir. Eylemciler nükleer güç ekonomik olarak verimsiz olduğuna inanıyoruz, diğer enerji kaynakları ile değiştirilmelidir. Bu bakış açısı, birçok itirazlar var. Inanılmaktadır alternatif enerji kaynaklarıdır çok daha pahalı ve daha da kârsız nükleer santrallerin çıkışı ile karşılaştırıldığında. nükleer enerjinin ekonomik verimsizlik İşaretler, ilişkili olabilir örneğin, geçiş ekonomilerinde zorluklar - olduğu gibi, örneğin, Rusya'da düzenlemeden sonra zor bir dönemden geçiyor.

GDO'lara karşı "Greenpeace"

Eylemciler inanıyoruz genetiği değiştirilmiş gıdalar insanlara ve çevreye son derece zararlı. açıkça gıda maddeleri GDO'ların varlığı gerçeğini göstermek - Bu nedenle, satış işaretlenmiş olmalıdır. her şeyden önce bu tezin eleştirenler, genetiği değiştirilmiş gıdalar hakkında net zararın ispat yokluğunun aslında dikkat ve ikinci işaret bu konuda "Greenpeace" çok seçici olduğunu. 2004 yılında, örneğin, organizasyon gıda maddelerinin üreticilerinin bir kara liste oluşturdu. veya bu nedenle gerekli belgelerin ekolojik yapısını vermedi şirketleri vardı. Ama, örgütün eylemcileri hiçbir isteğini ortaya çıktı ve yapmadım. kara listede, belirtildiği uzmanları olarak, biz onları ve "Greenpeace" arasındaki gayrı işbirliği hakkında konuşmak neden olabilecek büyük iş, basmayın.

"Greenpeace" pozitif değerlendirme

"Greenpeace", hisselerin olası bir şok edici ve bazen asi yöntemlerine rağmen, pres çevre sorunlarına çözüm bulmada olumlu rol oynadığı ileri sürülmektedir. organizasyonlar eylemciler sık sık hisseleri yalnızca doğru bilginin insanlara iletmek söylüyorlar. "Greenpeace" saygıyla, bu yapıya ait insanlar olduğuna inanılan, sıradan vatandaşlar ve yetkilileri hem etki edebilir.

devlet teşkilatı yasa ve yönetmeliklerin dilinde kamu yöneticileri ile etkili iletişim kurabilmesi yetkili avukatları var. "Greenpeace" ve onların destekçilerinin eylemcilere göre modern dünyanın önemli sorunlarından biri, - bu hovardalık bu. Adam nesnel gerçeğin temelinde çok daha fazlasını doğasına götürür, onu sonuçlarını düşünmeden atıklar kaynaklara ihtiyacı var. Ve tüm bu - anlık uğruna büyük yazabilir veya zevk.

Greenpeace eleştiri

"Greenpeace" faaliyetleri düzenli eleştirdi ve tarafların çeşitli edilmektedir. Özellikle, örgütün çalışma çevreciler dahil bazı bilim adamları, memnun nelerdir. Onların görüşüne göre, "Greenpeace" Doğanın çalışma önemli yarardan çok zarar getirir. çevreciler sayıda genetik olarak modifiye edilmiş bitki tehlikeleri konusunda kuruluş uygulaması önyargılı olduğuna inanıyoruz.

Belirli şirketlere karşı eylem "Greenpeace" rakiplerine tarafından finanse edilebilir bir görüş de vardır. örgütün eylemciler sık sık siyasi üslupla hareket bir sürümü var. Ama eleştirmenler, destekçileri ve personel bolluğu rağmen "Greenpeace" iflas iddiaları dile getirdi. eleştiri farklı bir tür vardır. Özellikle radikal kurmak bazı çevreciler göre, "Greenpeace" sosyal etki yöntemleri çok yumuşak geçerlidir.

iş ve siyaset dünyasına "Green Peace" Etkisi

küresel siyasi ve ekonomik süreçler üzerinde "Greenpeace" etkisi hakkında uzman ve sıradan insanların görüşler sapmak. Tez Öyle organizasyon ve aktivistler - iş elindeki bir araç. o rakiplerle büyük şirketlerin bir mücadeledir - Something "Greenpeace'e" yarattı. Bu görüşe katılmıyorum edenler gerçek emsal doğrudan işbirliği, "Greenpeace" ve hiçbir iş yapıları hakkında konuşurken vurgulamak. Örneğin, Kuzey kutbundaki protesto etmek, organizasyon kurşun gelişme sadece burada, istenmeyen olduğunu vurgulamaktadır, "Gazpromneft", ancak herhangi bir diğer şirket, her durumda bu yana, çevre zarar uyguladı.

Shell, Exxon Mobil, Statoil - "Greenpeace" yabancı şirketler tarafından tutulan olanlar dahil, kutuplarda sondaja başlama yönelik her türlü eyleme karşı çıktı. "Greenpeace" aktivistleri belli devletlerin siyasi çıkarlarını savunmak bir sürümü var. Bu görüşe karşı çıkanlar ofisleri organizasyonu herhangi koalisyonun oluşumunu ortadan kaldırarak, dünya genelinde dağılmış olduğunu işaret etmektedir. Buna ek olarak, "Greenpeace" mali bağımsızlık bulunduğu gerçeğidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.