Gıda ve içecekYemek tarifleri

Tam botvinya tarifi lezzetli ve sağlıklı

En son olarak Rus mutfağının incisi olarak kabul botvinya. Her ev kadını pişirin biliyorum. "Ne Ustinov o ve botvinya içindedir" bilinen söyleyerek, - Oral folklor yansıtılan botvinya, hostes mutfak yeteneklerini değerlendirilecektir pişirmeye onun yeteneği oldu.

sözcük sözcük botvinya üstleri geliyor. Eski Rusya kuzukulağı, genç ısırgan, havuç ve pancar yaprakları ise çeşitli yemekler hazırlamak için kullanılan, özellikle, istekli botvinya tarifi zamanla unutulur vardır. Artık daha fazla nadiren bu harika yemeğin sofralarımızda görünür ve neredeyse zaten maliyeti nedeniyle kayboldu, ancak bu yemeğin hazırlanması teknoloji çok zaman alıcı olmasından daha nedeniyle.

Botvinya önce soğuk levha olarak beslenen, ya da ilk önce, sıcak sonra. Her yeşil botvinya Kaynamaya için, ve sonra ince ince bıçakla doğranmış ve kvası döktü. haşlanmış yaprakları bir elekten veya kıyma ile ovuşturdu ise, çorba, değil botvinya olsun.

Aşağıda tarif edileceği tam botvinya tarifi - pahalı ve zor üç parçadan oluşan bir tabak hazırlar: botvinya, kırmızı veya haşlanmış balık (somon, yıldız, mersin) beyaz ve periyodik olarak soğuk olduğu botvinya ilave edilir buz küçük parçalar halinde kesilmiş her zaman. botvinya ve buz ve çatala, balık almak - Bu nedenle, toplam pancar çorbası iki çorba kaşığı üç bardak içinde bir kişiye hizmet vermiştir. botvinya tarafından sadece çavdar ekmeği vermektedir.

Balıkçılık botvinya kısmı birkaç kırmızı veya beyaz et ve balık kerevit veya yengeç çeşitleri yanı sıra karides oluşuyordu. Ancak, bu tür pahalı bir balık balık olmadan birkaç, bazen hazırlanmış sözde yarı pancar çorbası göze olabilir. Bazı tariflerde kompozisyon botvinya basitleştirilmiş.

Ama bir yemeğin gerçek tadını bozan, ve böyle pancar soğuk çorba tarifi olarak, sıradan bir soğuk yaz çorbası dönüşür çünkü, balık, çekici olmadan başka veya hazırlanmış bir üründen bir ikamesini içeren bu eksik botvinya tarifi. Botwin'in basit ve zaparno olduğunu. Her iki tür botvinya ekşi ne de tatlı ne olması gerektiği kvası temelinde hazırlanmış. limon suyu ve rendelenmiş turp eklemek kvası içinde botvinya keskinliğini vermek.

Basit bir tam botvinya için, beyaz okroshechnogo kvası cam, haşlanmış kuzukulağı iki fincan haşlanmış ısırgan bir bardak, üstleri ile üç genç pancar, taze salatalık, rendelenmiş turp iki büyük yemek kaşığı limon yarım, hardal çay kaşığı yeşil soğan yarım fincan kvası litre ihtiyaç , tuz ve şeker, tek bir çay kaşığı ve rezene buçuk yemek kaşığı, balık ve dört kanser yarım kilo.

Öncelikle yeşil kitle hazırlamak ve doğranmış yeşil soğan ekleyin yıpranmış dereotu ve tuzu da doğranmış svekolki önceden gereklidir. limon kabuğu rendesi, kesme, şeker ile bir kase haline öğütmek sayesinde, karaturp, hardal ve limon suyu fincan ekleyin, iyice karıştırın ve kvası her iki türdeki birleştirerek elde demlemek içine dökün. Şimdi bu şekilde elde edilen mayalı tabanı, üstleri emilir asidik tabanına, salatalık eklemek küçük küpler halinde kesilmiş ve 20 dakika boyunca soğukta her şey koymak, botvichnoy ağırlığı ile bağlı olması.

botvinya balık parçasını hazırlamak ısrar ederken. Bu amaç için, balık farklı sınıflarda küçük (50 gram), parçalar baharatlar ile tuzlu kaynar su içinde 10 dakika için kaynamaya gerekir.

Zaparno botvinya tarifi, un ve mayalı alanlarına hazırlanabilir mayalamak zaparno varlığı ile karakterize edilen bir basit botvinya arasındadır. önceden araç bir gün botvinya pişirmeden önce, do park edin. hazırlanışı çavdar unu için küçük bir çömlek içinde, su ile seyreltildi ve önceden ısıtılmış bir fırın içinde 30 dakika koydu.

İyi uprevshuyu karışım bir elekten süzülür ve doğranmış haşlanmış eklemek edilir , pancar üstleri emaye kase şeyi koymak ve kvass-zemin dökmek ve ekşi gününde koydu. Park sonra kvası ile seyreltmek ve diğer malzemeleri ekleyin.

Ada göre bunun basit bir tabak, ancak birçok inceliklerini gibi görünüyor! Bazı ev kadınları, belki de hayal pancar ile tarifleri tüketen kadar karmaşık ve zaman alıcı olabilir ki yapamadı. O botvinya haksız yere unutulmuş kadar lezzetli ve sağlıklı yemektir için Anlaşılan hazırlık karmaşıklığı ve ana nedeni oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.