KanunCeza hukuku

Mad. Ceza Muhakemeleri 6 Kod: cezai işlem atanması

Cezai konularda Mahkeme duruşmaları suç işlemekten sonucu yaralandı ilgi ve vatandaşların ve kuruluşların haklarını korumak için tasarlanmıştır. haklarını kurtarmak için - Buna ek olarak, herhangi bir yasadışı mahkum kişi kurtarmak için fırsat vardır.

tanım

Adli işlemlerde sorgulama, göz ve suç eylemlerinin çözünürlükte bir yasal faaliyettir. Onun ana hedefleri Sanatta yola çıktı. şöyle Ceza Muhakemesi 6 Kod şunlardır:

 • suç mağdurlarının çıkarlarının korunması;
 • haksız mahkumiyet karşı bireysel hakların korunması.

cezai sürecin ana fonksiyonlarının uygulanması işlemleri ve insan mahkumiyet konusunu ele veya cezadan serbest bırakmak için mahkemenin ileri yön soruşturmanın kurum tarafından sağlanır. Sanatın normları. Ceza Muhakemeleri 6 Kod yasal işlem kanunsuz yargı vatandaşları korumak gerektiğini belirtir ve bu olursa, onun tam rehabilitasyonun sağlanması.

koruma

Onların güvenliğini ve adalete erişimi garanti Anayasa tarafından öngörülen cezai suçlardan uğramış vatandaşların hak ve çıkarları, saygı.

Ayrıca Sanat. Ceza Muhakemeleri 6 Kod kolluk tarafından yasadışı tacize maruz kalmışlardır veya yasadışı mahkum olan tüm kişilerin rehabilitasyonu için sağlar. devlet davetsiz misafir yasadışı eylem ve uğradığı maddi hasar sonucunda mağdur olan vatandaşların ihlal edilen hakların geri yardımcı olmalıdır. Onların korunması mahkemeye sadece ceza atanırlar bundan sonra faillerin kovuşturulmasını bu durumda, belirgindir, hem de bu Madde belirtiyor. Ceza Muhakemeleri 6 kod.

para

cezai işlemlerin daha hızlı çözüm için kullanılır:

 • kanıt yasal kurallar;
 • zorlayıcı önlemler (yükümlülüğü, sürücü görünmesini).

kişilerin menfaatlerini korumak Ceza Muhakemeleri Kanununa göre, bireyin haklarına yersiz kısıtlamalar ile elde edilemez. Madde 6 "ceza yargılamasının amacı" birincil işlevi haksız mahkumiyet ve özgürlüklerin haksız ihlallerine karşı vatandaşlarını korumak olduğunu öngörmektedir.

başarısızlık

Sanatın normları. Rusya Federasyonu Ceza Muhakemeleri 6 Kod cezai işlemin görev saldırganların amacı sadece ceza değil, aynı zamanda ondan kurtuluş kolluk kuvvetlerinin kovuşturma yasadışı maruz kalan bu kişiler sadece olduğunu göstermektedir. Buna ek olarak, masum vatandaşları kovuşturma sebebi şu olabilir:

 • suçlanmış onlara başarısızlık;
 • Bu durumda başlatılır ya da zemin temize üzerinde sonlandırılmış olmasıdır;
 • Bir mahkeme yapımında beraatini.

açıklama

Adını makale öncelikle doğrudan amacına ilgili cezai adalet ilkelerini ilgilendiren odakları. Davanın Tüm süreç işlenen eylemler tarafından ihlal edilmiş mağdurların haklarını getirmek adalet sorumluların ve korumaktır. Buna ek olarak, cezai işlemler temel anlamı bunun kanunsuz ücrete karşı bireyin korunması olduğu gerçeğinde yatmaktadır. o şey olursa o durumda, her vatandaşın Sanat göre, rehabilitasyon hakkına sahiptir. yorumlarla Ceza Muhakemeleri 6 kod.

ana

Gerekli İşlemler işlenen suç failleri için adil ceza atama yanı sıra sanat ile belirtildiği gibi, bireylerin ve kuruluşların menfaatlerini korumak. 6.

Ceza Usul (Ceza Muhakemesi Kanunu) Kodu da böylece kanunsuz inanç ve yargı bireyi koruyan, bireysel hak ve özgürlüklere ilişkin kısıtlamaları kabul edilemeyeceğine dair belirtmektedir. Dahası, ceza davasında yargılama sadece suçlu kişiye ceza amacıyla gerekli olan, hem de işlenen fiil ilişkili değildir vatandaşı haklı.

rehabilitasyon

yasadışı cezai sorumluluk getirildi Masum kişiler beraat edilmelidir. Bundan sonra, bunlar rehabilitasyon ve kolluk tarafından cezai kovuşturma sonucunda ihlal tüm haklarının iadesi için her hakka sahip.

Ama, hatta mahkemeler yoluyla, manevi zarar için tazminat elde etmek pratik gösterdiği gibi - zor olabilir. Çünkü hazırlık soruşturması makamları her zaman şarj etmek kanıt ve daha görüşülmek üzere davanın transferi oldukça büyük bir miktarda vardı aslında iddia ediyor. Buna ek olarak, bu gibi durumlarda mahkeme gecikir ve ahlaki zarar ve yasadışı mahkumiyet kaynaklanan maddi zarar için tazminat, her zaman çok uzun bir zaman ödenir.

şartlar

Ceza süreç belirli bir zaman diliminde bir mahkeme tarafından yapılmalıdır. soruşturma makamlarının çalışmalarıyla ilgili koşullar, diğer örnekleri işletmelerin savcılık, hem de göz durumda şartlarını aşan için gerekçe olamaz. Bu durumda n. 4 yemek kaşığı gösterir. 6. Ceza Muhakemesi Kanunu davasının mahkemesi gecikmesi halinde, ilgili kişilerin Baş Adalete şikayette bulunabilir söylüyor.

evre

bir suç durumda yeterince büyük bir rol sanıkların suçlu teyit edeceği delillerin toplanması için. Bu nedenle, üretim birkaç aşamada gerçekleştirilir:

 1. davayı açma.
 2. Bir başlangıç incelemesi sırasında tanıklar, mağdurlar, şüphelilerden görüşme yoktur.
 3. deneme için durum ve sürecin kendisi hazırlanması.
 4. itiraz veya temyiz dosyalama tarafından kararına karşı itiraz.
 5. cümlenin uygulanması.

Bu nedenle, daha hızlı ön soruşturma organlarının mükemmel eyleminde ifşa edilecektir, er suçlu kişi cezalandırılır. ceza davalarında mahkeme işlemleri tüm sağlanan malzeme ve kanıtların iyi bir hazırlık ve çalışma gerektirir. Bu masum insan yanlış işlemediği bir şey için mahkum olmasını sağlamak için gereklidir. Buna ek olarak, mahkeme genellikle savcılık makamlarına adli davaları dönmeye başladı.

Bu durumda daha ayrıntılı bir inceleme için yapılır. Deneme tasarlandığı için sadece failleri yanı sıra haksız fiilleri işlememiş olmaları bu vatandaşlarını koruma hakkı cezalandırmak, ve gerekçe muhtaç etmek. Buna ek olarak, bu tür kişilerin çıkarları çünkü rehabilite edilecek, bundan sonra yasadışı savcılık, bozulmuş olabilir.

Etkilenen kişilerin haklarını korumak tamamen Anayasa'ya uygun tam ölçü, adalet yönetmek için. Bu vatandaşlar bir üst mahkemede itiraz edilebilir. Buna ek olarak, şu anda yeni buluşlarla ilgili olarak davanın durumlar da vardır. Bu algılama ve suç soruşturma için önem taşıyan gerçekler kuruldu yalnızca mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.