FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Onur sorunu: argüman. onur, haysiyet ve ahlak sorunu

Rus dili - oldukça karmaşık bir konu, ama eğitim olmadan bunu yapamaz. Okul bitiminde mutlaka her öğrencinin birleşik devlet sınavını geçer.

Sınavın en zor bölümü - yazma. Bunu yazılı kolaylığı için, her gün sınava hazırlanmak gerekir, yaratıcı çalışma klişe öğrenmek gerekir, o zaman işler az olacak. Bildiğiniz gibi, argüman vermek zorundadır kitapta, namus sorunu çok yaygındır. Biz detaylı olarak bu konuyu çözümlemek bu nedenle içindir.

"Yüzbaşının Kızı"

Bu ünlü eser verilen bir konu argüman üzerinde meydana Aleksandra Sergeevicha Pushkina. "Kaptanın Daughter" namus sorun öne çıkmaktadır. Bu hikayeye kitabesi hatırlamıyorum bile, daha sonra bu sözlerini hatırlıyorum: "Gençliğinde onuruna bak."

Başlangıç için bu açıktır böyle bir onur olduğunu. Dürüstlük karakterleri, ahlaki kalitelerini çalışır. Kim gösterir? Örnekler ve Yeşil ve kahraman anne ve Mironov ailesi. Daha ne bu sorunu çözmek için bir el olabilir? Romandaki Yeşil sözünün ve onurlu bir adam olduğunu: İşte onların vatan için sevgi açısından argümanı (onur sorunu) 'dir. Bu Masha açısından ve bunların vatan bağlılık açısından hem de yansımaktadır.

Buna ek olarak, "Kaptanın Daughter" ürünü karakterler (Yeşil ve Shvabrin) arasındaki karşıtlık, bir tam tersi gösterir. İlk - onurlu bir adam, ama ikinci onurunu ne de vicdan ikiside yok. Bu kıza kaba bir maliyeti yoktur veya düşman üzerine flop çok kaba ve kötü huylu bir kişidir. Shvabrin "namus" kavramı ile uyumsuz bencillik, böyle bir kalitesi var.

Hem de bir onur olarak bir kişinin yüksek manevi kalitesi, kurdu? Argümanlar "onur sorunu", kalite çocukluktan beri oluşmuş olduğunu vurgulamak gerekir. Biz bir örnek Grinevoj, şeref olarak görürler - Ailenin doğanın temelidir.

"Taras Bulba"

Başka nerede onur sorunla karşılaştı? Argümanlar pick up ve ünlü çalışması Nikolaya Vasilevicha Gogolya içinde olabilir.

Ana karakterin de ahlaki nitelikleri tamamen zıt iki oğlum var. Ostap dürüst ve cesurdu. O, örneğin, bir dağınık bahçe suçu üstlenmek için korkmuyordu. İhanet özgü değildir, Ostap korkunç bir acı içinde öldü, ama o bir kahraman olarak kaldı.

Başka bir şey - Andrei. O doğası gereği hafif ve romantik. Her zaman ilk kendinizi düşünme. O utanmadan mümkün aldatmak ya ihanet etmek. En büyük ihanet Andria - Aşkın düşmanı firar. Onun yakın bütün arkadaşları ihanet, o tahammül ve oğlunun hareket affetmek başaramadı babasının kollarında, utanç içinde öldü.

öğretici çalışmak nedir? Onun duygularına yenik ama değerli insanlar hakkında unutma çok kolaydır. İhanet savaşta - bu en korkunç şey olduğunu ve bunu işleyen kişinin, af ve rahmet vardır.

"Savaş ve Barış"

Sorun şeref ve haysiyet, şimdi roman Lva Nikolaevicha Tolstogo bulunan argümanları sunuyoruz. Rusya Napolyon'a karşı savaşırken roman, en korkunç savaş adamıştır. Kim burada şeref kişileştirme haline gelmiştir? Kahraman gibi:

  • Andrey Bolkonsky.
  • Başına Bezuhov.
  • Natasha Rostova.

Bu kalite, bazı durumlarda bu karakterlerin hepsi gösterilmiştir. İlk Borodino, ikinci savaşında sivrildi - düşman öldürmek arzusu ve Natasha Rostova yaralı yardım etti. Bütün her biri kendi özel testi verildi aynı konumda idi. Ama namus erkekler ülkelerinin vatanseverler düşmanı yenmek başardık.

"İki Kaptanlar"

Şimdi mevcut argümanlar, biz roman Kaverin sayfalarında karşılamak şeref ve haysiyetinin korunması, sorunu. hemen iş Nazilerle savaş sırasında on dokuz kırk dördüncü yılda yazıldığı gerçeğine dikkat çekmek değil.

İlk ve en önemlisi, diğerlerinde değerli böyle haysiyet ve namus gibi tüm kavramların, bu zor zamanlarda. Neden hikayenin adıdır? Kaptanları soru: Sanya Grigoryev ve Tatarinov. Onların terbiye onları birleştirir. Sanya ilgi Kayıp Expedition Tatarinov ve onun dürüst adını savundu: Ürünün özü şöyledir. O Katya yabancılaşmış gerçeğine rağmen bunu yaptı, o sevmeyi çok vardı.

Yapıt o şeref ve insanın onuru söz konusu olduğunda, her zaman sonuna kadar gitmek ve yarım bitmiyor için gereklidir okuyucu öğretir. sahtekarlık yaşayan insanlar, her zaman sadece biraz zamana ihtiyaç var cezalandırılır, adalet her zaman galip.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.