Spor ve SağlıkKilo kaybı

Tabata: yorumlar ve sonuçlar

Uzun hareketsizlik kaslarından onun halsiz canlandırmak için en uygun yol arıyoruz kentsel alanlarda modern sakininin mükemmel fiziksel formunun peşinde, tıkanmış şehir kolayca oksijen kan doyurabilecek canlandırmak.

Tabata tavsiye eder: eski tanınmış Yeni

Aşırı kilo koşu ve sert diyet kısıtlamaları ile mücadele Nasıl yorgun! Bu çaresizlik içinde bitkin sonuçsuz yoksunluk yüzbinlerce dışarı ağlayabilir. Ama burada yeni bir teklif yapıldı - Tabata, bunun yorumlar fiziksel antrenman portallarını doldurdu. aralık - Ancak, yeni gerçekten hızlı kurtarma formu için profesyoneller tarafından kullanılan uzun bilinen eğitim tekniği, bir varyasyonunu döndü.

interval antrenman özü sadece birkaç nefes yaparak hemen bir hızla ve bir egzersiz yapmak kısa sürede, bir sonraki gitmek olmasıdır. Bir aralık - Bir iyi bir hızda hareket ve kısa dinlenme. Ardından antrenmanın sonuna kadar gelecek, vb. Tüm sınıflar vücudun farklı kaslar için egzersizler bir kombinasyonundan oluşur.

Söz konusu eğitim ve Tabata temsil eder. Yorumlar ikna edici büyüyen popülaritesi göstermektedir. Japon antrenör ve doktor İzumi Tabata tarafından 90'lı yıllarda icat, sistem hızla profesyonellerden tanındı ve amatör bir ortamda fanlar bulundu.

yağ rezervlerini yakmak ve kas korumak için nasıl

ve bu kadar bütün eğitim sisteminin Tabata için ne kadar zaman alır olduğunu - - Bu 4 dakikada çıkıyor sen normal yoğun aerobik en az 45 dakika sürer hangi bir metabolizma hızı, çalıştırabilirsiniz. Yoğun aerobik modunda Yağ sobada yakacak olarak yakılır ve bir "yangın" işgalinden sonra daha birçok saatler hatta günler boyunca vücutta tutulur. Bu kas kütlesi güçlendirilmesi ve güç, anaerobik stres pahasına büyür olduğunda, yani kaslar kalori ana tüketiciler bulunmaktadır. etkin yağ depoları Tabata yakar nedeni budur: yorum sonuçsuz çabalarının yıl sonra kayıp ağırlık kazanan bahsediyor.

Eğer diyet ile sıkılmış ise: Tabata yardım ağırlık ile baş edebilme

güzellik ve sağlık için mücadele iradesini değil, aynı zamanda zaman sadece gerektirir. vatandaşlar savurma sokakların karışıklık eksik şey. Bu arada, ekstra kilo büyüyor ve diyet yardımcı olmuyor, aynı zamanda acı: stres ve daha fazla obezite neden olur. Beklendiği gibi, güreşçiler kilo kaybı için kilolu sevme Tabata sistemi şunlardır: her sabah, endişeyle gelenler teşvik, ölçekler izlerken ya kıskançlıkla bel ve kalça ölçümü sayısız fanlar ve hayranlarından, yorum.

Uygulayıcılar iddia ve kesinlikle basit egzersizler kuralları yürütmek eğer hızlı ve kalıcı kilo vermek mümkün olduğunu örneklerle kanıtlamak. Bir başka Japon doktorun tavsiyelerine takipçilerini çekiyor: çok kısa ömürlüdür, bu sistemi Tabata. Özellikle zaman kanıtı takdir edenler gelen geri bildirimler. Onun programda 4 dakika yüklenen veya genç anne çok yoğun ofis işçisi rahatsız eden olup olmadığını, hatta çok yoğun bir kişiyi bulunabilir.

Tabata protokolü nedir

hep formda olmak için günde sadece birkaç dakika: - Sadece 4 dakika sürer Aralıklı egzersiz, sonsuz sorunları meşgul sakini rüya değil bunun olduğunu. Böyle son derece kısa bir zaman maliyetlerinde sonuçlar elde edebilirsiniz inanmıyorum edenler dikkatle uygulayıcılarının görüşler okumalısınız - takipçileri Tabata sistemi: yorum ve sonuçlar oldukça açıklayıcıdır. Onlar anlatmak ve insanların Japon tekniği ile yaptıkları başarıları üzerinde dahil olmaya nasıl değiştiğini göstermektedir. İlk başta bu iddiaların şüpheli ise, daha sonra, prosedür ile yakın tanıdık tamamen kaybolur.

Japon profesör gözetiminde uzman ekibi dikkatli hesaplamalar yaptı ve pratisyenler için ayrıntılı kurallar geliştirmiştir. Önemli olan - kesinlikle onları takip, ancak fırfırlar için. Aralıklı egzersiz protokolü Tabata - Bu münavebe hareketleri çok kısa mühlet ile yoğunluğunu sınırlar. Japon doktor ve teknik direktör kronometre ile çalışma ve dinlenme aşamalarında sıkı sıkıya bağlı kalmanın ısrar: bir saniye veya daha az!

Örnek bir eğitim modu

Herkesin bireysel olarak hissediyor - Tabata protokolü hakkında dersler sadece 4 dakika bir gün, haftada 3-4 kez, bir çok veya az sürer. Maksimum gerilimde yapılan hareket olarak hissediyor. Bir dakika derslerde başka acemi kuvvetleri bitkin ve devam etmek imkansız olduğunu görünüyor. kaslarda serinin sonunda bazen dayanılmaz, yanma hissi. Ama yüksek yoğunlukta egzersiz sırasında gerekli tüm rezervlerin katılımı için tasarlanmıştır olarak, korkma.

o gerektirir böylece Tabata sisteminde - 4 dakika egzersiz biri yapıldığı sürede 30 saniye, 8 aralıklarla bölünür. Yorumlar uygulayıcıları kuvvetle zaman aralığı sıkı sıkıya bağlı kalması tavsiye: 20 saniye, 10 - kalanını. Artık ve az! En fazla bu 20 saniye boyunca mümkün olan en yüksek tekrarlanma sıklığı hareketleri gerçekleştirmek için gerekli olan, bir sonraki 10 nefes gerekir ve sonraki hareket için yeniden ayarlayın.

Hangi egzersizler Tabata setine dahil edilmektedir

Aslında, yeni bir şey Japon doktor sunmaz. Karmaşık 4 dakikalık aralık eğitim Egzersizler aerobik ve anaerobik egzersiz diğer sistemlerden herhangi bir bilinen içerir. Bir kişinin egzersiz ile uzun arkadaş varsa, sadece öğretim yöntemlerini değiştirmek için maliyet ve kendi takdirine bağlı olarak seçebilir egzersizleri olacaktır. Başka bir şey bir acemi. Adam, sadece fiziksel egzersizler başlıyordu, en basit hareketlerle başlamak daha iyidir. hızlı ve kalıcı kilo vermek isteyen dahil değerlendirme bırakın başlıyor Tabata kompleksleri bu teklife, örnekler.

Uygulayıcılar her bir karmaşık Tabata için olası egzersizler önerilir:

  • Çömelme: halter kaldırırken bir sıçrama, bacaklar açıklaması, asansör diz, alt bacak tie-geri katları;
  • yatar pozisyondan el ve ayak parmakları ile ilgili bir destek pozisyonu, vücut bükme;
  • , Atlama yerde koşu;
  • ups - Tam veya dizleri;
  • bisiklet egzersiz;
  • basını ve geleneksel spor salonları hareketinin diğer tür sallanan.

Önemli olan çok hızlı ve tam kapasite bunları yapmaktır.

çok egzersiz Tabata kümesi içerir nasıl

4 dakika boyunca 8 egzersiz kompleksinde. Ya bu egzersizleri gerekir? Kompleksin Farklı varyantları. Yalnızca bir hareketi alıp hepsini 8 yuvaları tekrarlayabilirsiniz. Bu mod henüz yüksek yoğunluktaki uymak fiziksel şeklini ulaşamamış başlayanlar için uygundur.

Nasıl Tabata sistemde aşırı kilo mücadeleyi başlatmak için? kilo kaybı için Egzersiz yapan değil olanlar için uygun (yorumlar, bu onaylayın). Hareketsiz insanlar ve daha çok aşırı kilo ile zordur farklı hareketlere yeniden ayarlamak. Bir eğitim oturumu onlar kas bir grup için tutun ve başka çalışan aşağıdakilerden üzerinde. Böylece yavaş yavaş tüm kaslar, bir gün sonra günün modunda dahil.

Eğitimin diğer türlerinden farklı yöntem,

Tabata yöntemi benimsemişti edenler, yorumlar her gün uğraşmak için gerekli olduğunu düşündürmektedir, bir veya iki gün içinde daha iyidir. Her şey sağlık ve insan eğitimi durumuna bağlıdır. Ama egzersiz değiştirilebilir.

Kullanıcılar şu aralıklarda onları tekrarlayarak, onların 20 saniyede egzersizleri iki tür, her yapabilir, Daha hazırlanan, ama yine de yeterince güçlü değil. Yani, dört, iki, 4 dakika iki kas grupları için çalıştı.

En gelişmiş 8 farklı egzersizlerin kompleksi oluşturabilirsiniz. Bu eğitimin bir türünü gerçekleştirmek için çok daha karmaşık ve zordur: 4 dakika tüm önemli kas dahil etmek gereklidir.

Bu tür halter, elastik bant olarak ağırlıkları, yük kutu uygulama hareketini güçlendirmek. Bu sınıflar sadece iyi eğitimli sporcular için uygundur. Genel olarak, bir kısa eğitim oturumunda vücut bir Herkül çaba ve dayanıklılık yüksek seviyede gerektiren, aynı anda yoğun aerobik ve anaerobik yükünü yaşar.

Bireysel kompleksi için olası egzersizler

Sadece Tabata yöntemi, geri bildirim ve sonuçları usta başlıyor olanlar için, fotoğraflar ve videolar metodik yardım olacaktır. Bu, deneyimli eğitmenler veya deneyimli amatör dikkatlice pratik ipuçlarını okuyun basit sistemi öğrenmesi video dersler izlemelisin.

aşağıdaki gibi Örneğin, tatbikatın ilk haftasında toplanabilir:

  • ilk 20 saniye - 10 saniye dinlenme, ellerini havaya kaldırarak yerine çalışan 20 aşağıdaki - poluprisedaniya ve emisyon bacaklarını ileri kuvvetlendirirken. Istirahat. 4 kere daha tekrarlayın.
  • Bir gün aynı modda diğer iki egzersizleri yapmak: çömelerek, elleri yukarı kalkık eller, yere temas bir atlama ile kalkmak; el ve ayak parmakları güvenmek zemine vücut paralel omuz ulaşan diz bükülme, zemin bacaklarını gözyaşı açın.
  • Haftanın üçüncü günü: diz asansör, ters şınav ile bodur: arkada destek kollarına yaslanmış, squat.

şişman erimeye başlar ve şekil - yeni formlar elde etmek: Eğer metodolojik gereksinimleri Tabata, geribildirim takip ederse sonuç çok sevindirici.

Tabata sistemde kim meşgul olabilir

İlk yöntem duydum olanlar zaten herhangi becerileri kaybetmiş eğer, eğitim olmadan sistem ile başa alamayacağını ilgilenme. Kesinlikle bile eğitimsiz herhangi bir kişi, temkinli tahminleri vermek ve atları sürmek için değil önermek hemen meşgul başlar, ama iyi Tabata değerlendirme yönteminde usta bir açıklama bulabilirsiniz.

Aslında, kontrendikasyonlar vardır. Sonuçta, insanlar yaş ve sağlık, doğa ve mizaç çok farklı. biri uygun olanı, diğer kontrendikedir. Tabata zayıflama pratik edenler, yaprakların çeşitli inceler. sonuçları hemen peşine, yavaş yavaş başlamalı görüşler aksi takdirde, kalp krizi aşırıya ve almak zarar, ya da daha kötüsü olabilir, vardır.

İlk kural - zarar verme

Biz Tabata protokolü bazı fiziksel eğitim sahip sağlıklı kişiler için tasarlanmıştır unutmamalıyız. Hasta insanlar açıkça tıbbi yetkilendirme ve kontrolü olmadan yapmasının yasak. Hipertansiyon, osteoporoz, kalp problemleri - bu ve diğer hastalıklar fiziksel aktivite diğer türleri gerekir, Tabata onlar için değil.

20 saniye, bir kişi olan her hareket birimi başına kalp zamanın bir sprinter gibi çok ağır yükler ile çalışan anlamına gelir sınırı, için, maksimum tüm iyi vermek. Vücut kuvvette keskin bir artış hazır değilse, o dayanamaz. tüm şüpheleri cevaplamak ve yararlarını ve yüksek yoğunluklu eğitim potansiyel zarar açıklamak çok dikkatli kullanıcı geribildirim dikkate Tabata egzersiz göstermek Eğitmenler.

Nasıl Tabata yöntemine ilişkin kapsamlı eğitim için hazırlamak

Sen uzun sürmez eğitim, hızla etkisiyle cazip edilmemelidir. artan yük ile çalışmak, hem de kasları güçlendirmek için - bir kişi detrenirovan ise ancak temelde sağlıklı, o yine hareketli vücut ve kalbi alıştırmak için, bir hazırlık dönemi geçirmek için önerilir. Bu amaçla, düşük ve orta şiddette uygun olan herhangi bir egzersizleri: Sabah egzersiz, tempo içinde kademeli bir artış ile yürüyen, mekik, kuvvet üzerinde şınav. Size Tabata sistemde uygulamaya başlayabilir, sadece bir ay ya da üç oldu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.