BilgisayarlarYazılım

MS Access. MS Access veritabanı. MS Access 2007

MS Access - istemci-sunucu ilişkisel veritabanı yönetim sistemi (RDBMS) Microsoft'tan. İlişkisel o tablolarına göre demektir. Biz daha ayrıntılı olarak bu sistemi düşünün.

Bir ilişkisel veritabanı nedir?

İlişkisel veritabanı ilişkileri ya da iletişim kurmak için, aralarında tablolar, bir dizi içerir. Veritabanı - oluşturabilir ve kullanımı sağlayan bir kabuk veritabanları MS Access.

avantaj ve DBMS dezavantajlarını göz önünde bulundurun.

DBMS Microsorf Erişim Avantajları

 • Basit ve sezgisel bir arayüz. Bu veritabanı olabilir ile hiçbir özel becerilere sahip, işleri yapıyorlar. Ayrıca, çevrimiçi sayısız referans kitapları ve çevrimdışı kurslarının acemi yardım.
 • MS Access veritabanı masaüstü PC iyi bilinen ve çok popüler. Bu, her zaman bir arkadaş yardım isteyebilirsiniz ağda bir veritabanıyla birlikte bu tavsiye için veritabanı yanı sıra çalışma kullanarak anlamına gelir.
 • Hemen hemen sınırsız olanaklar verileri dışa: fare tek bir tıklama Excel, Word, XML ihracat transfer edilebilir tablolardan veri, herhangi bir sorun başka bir veritabanına seçilen nesneleri taşımak için gerçeğini bahsetmiyorum, PDF yayınlayın.
 • Düşük fiyat. Tam Microsoft Office paketinin bir parçası olarak MS Access satın alırsanız, diğer ücretli veritabanları ile karşılaştırıldığında, fiyatı çok cazip olacaktır.
 • bina formları, raporlar ve sorgular için tasarımcıların geniş bir seçimi, verilere filtre ve uygun şekilde onları görüntülemek için kullanabilirsiniz.
 • Eğer kullanarak sekmeli veri varsa Fırsatlar, veri almak bir kelime işlemci MS Word veya MS Excel hesap tablosu işlemci, kolayca veritabanına aktarmak olacaktır sihirbazını kullanın. İthalat, ek olarak, basit bir XML belgesinden metin belgesi, hem de (dBASE, PARADOX gibi) diğer veritabanları oluşturulan veritabanı dosyalarından yapılabilir.
 • Veritabanı için bir parola oluşturmak için yeteneği.
 • Dahili üst düzey dil VBA.
 • makro kaydetme cihazı.
 • SQL editörü.

programcılar diğer önemli avantaj seçebilir için: Microsoft işletim sistemlerinde gömülü çekirdek Erişim JET 4, Windows tabanlı 98 ile başlayan. Bu Access'te oluşturulan veritabanını kullanarak uygulama, kolayca Windows üzerinde herhangi bir bilgisayarda taşıyabileceği anlamına gelir. Bu DBMS kendisi yüklemek zorunda kalmadan çalışacaktır. Aşırı bir durumda, yalnızca SÜRESINDE yüklemeniz gerekir - Microsoft web sitesinden indirmek için tamamen ücretsiz olabilir sürümü.

Gördüğünüz gibi, DBMS MS Access onuru vardır. Ama bütün avantajları oldukça önemli dezavantajlardan çok daha fazla olabilir. Onlara inceleyelim.

DBMS Microsoft Access dezavantajları

 • MS Access dosyası sunucu veritabanına karşılık gelir. Bu, tüm verileri istemci bilgisayar kullanıcısı doğrudan işlenir anlamına gelir. Bir sunucu parçası verileri alır ve talep üzerine bunları iletir. Bu, yerel bir ağ üzerinde büyük veri akışlarını kat gerçeğine yol açar ve veritabanı ile çalışan kullanıcıların çok sayıda, bu ağ tıkanıklığı olabilir. Klasik dosya sunucu mimarisi her zaman düşük üretkenlik gerektirir olduğunda kullanıcılar çok sayıda. MS Access 2010 sürümünde bu sorun kısmen çözüldü.
 • güvenilir veri koruma araçlarının eksikliği. Aslında, sadece bir şifre veri ve kullanıcının şifresinin temelinde kullanılır. Deneyimli uzmanlar için bu korumayı kaldırmak için herhangi bir zorluk teşkil değil.
 • Multiplayer modu yalnızca mümkündür bir ad hoc ağına veya bir ağ dosya sunucusunda.
 • Özel bir arayüz geliştirmek için programcılar çekmek için gereklidir.
 • Editör SQL sorguları kullanımı sakıncalıdır, ilkel.
 • Bu veritabanı ücretsiz değildir.
 • MS Access Windows işletim sistemleri altında tutsak. (Örneğin, LINUX için) diğer işletim sistemlerine veritabanında oluşturulan verileri kullanmak denemek için oldukça zor olması. Basitçe başka veritabanına veri aktarmak.

Biz artıları ve MS Access eksileri baktı kez 2007 versiyonunun örnekte, bu veritabanının olasılıkları üzerinde bazı hızlı talimatlar verecektir.

tablo oluşturma

MS Access 2007 kullanarak yeni bir tablo oluşturmak için daha kolay bir şey yoktur:

 1. "Yaratılış" bir veritabanı açtıktan sonra sekmesine gidin.
 2. simgesi "Tablo" seçeneğini tıklayın, soldaki ilk.
 3. Standart adı "Tablo 1" ve otomatik artan alan "Kod" ile tablonun görsel bir temsili karşımızda.
 4. İkinci sütuna veri girişi yapmak başlayabilir. çizgi girdikten sonra, Enter tuşuna basın gerekir. sütun otomatik olarak yeniden adlandırılır "Alan 1'de", "Kod" alanına sonraki satırda bulunan giriş veri olacak birimlerinin değerini alacaktır.
 5. Bir sütun yeniden adlandırmak için sadece iki kez fare ile üzerine tıklayın. Boşluk olmadan sütun adlarını belirtmek arzu edilir!
 6. Access 2007'de Oluşturucu tablolar, çok akıllı. otomatik takvim kullanmak davet edilecek aynı sütunda aşağıdaki satırda gibi, tip "Tarih" alanına değeri girmek için yeni tablonun ilk satırında size değer.
 7. Tablonun oluşturulmasını tamamlamak için uygun simgesi veya tuş kombinasyonu CTRL + S. tıklayarak kaydedilmesi gerekir

Bu modda, sen alanların türlerini, değerleri üzerinde kısıtlama belirtebilirsiniz çünkü daha uygun Birçok kullanıcı, tablonun alanları üzerinde daha sezgisel operasyon için "Designer" rejimine gitmek için. Bu modda, sadece panelindeki ilgili düğmeye basın, masaya çalışmak için herhangi bir zamanda gidebilir.

Bir sorgu oluşturma

MS Access sorguları nasıl oluşturulacağını düşünün. 2007 yılında Tasarım görünümünde basit bir sorgu oluşturur:

 1. "Menü" bölmesinde "Oluştur" butonuna "Sorgu Tasarımcısı" sekmesine tıklayın.
 2. Burada hemen bir pencere seçim tabloları göreceksiniz. veri seçilmelidir ki her masada tıklayın. Birden fazla tablo mantıklı herhangi bir alana göre birbirlerine bağlı olabilir eğer seçim, sadece yürütmek mümkün olacak unutulmamalıdır.
 3. Eğer birden fazla tablo seçmiş ise, bir saha diğerine bağlı olan bir tablodaki bir alandan fare ile hat olarak uzanan, aralarında bir bağ oluşturmak gerekir.
 4. Şimdi sonucunu görmek istediğiniz her tablodan alanını çift tıklayın.
 5. "Tasarım" sekmesine menü çubuğunda büyük ünlem işaretinin tıklayın. Eğer tabular görünür Seçiminize sonuçlarını oluşturur.

Bu sorgu oluşturmak için genel bir formüldür. Daha karmaşık sorguları için programın Yardım bölümüne bakın veya özel yardımları kullanın.

Hatta bazen bir acemi kullanıcı basit bir tablonun daha kullanışlı bir biçimde veri sunmak istiyorum. "Formlar" - Sonra MS Access aracının yardımına gelir.

Form Sihirbazı

Access 2007 örnek üzerine Form Sihirbazı nasıl kullanılacağı göz önünde bulundurun:

 1. "Formlar" başlığı altında "Oluştur" sekmesinde "Diğer formlar" ile "Form Sihirbazı" gidin.
 2. Eğer görsel bir form oluşturmak istediğiniz açılır listeden, bir tablo veya sorgudan seçin.
 3. ">" Kullanın ve bloktaki sütunların ">>" bir blok transferi "Kullanılabilir alanlar" tarih sırasıyla seferde tek tek veya tümünü "alanları Seçilmiş". "İleri" butonuna tıklayın.
 4. anahtarını kullanarak formun görünümünü seçin.
 5. Daha sonra, biçim stili seçin ve "Son" düğmesine basabilirsiniz. İşte ilginç biçimde tablo veya sorgu veridir.

Uygun yapıcı kullanmalıdır daha karmaşık şekiller yaratmak.

bu küçük bir maliyet için iyi bir fırsattır - bu talimatları dikkate alarak, biz MS Access sonucuna varabiliriz. Dostu arayüzü, gömülü destek mühendisleri ve sanatkarların prevalansı - tüm bu daha kolay hale getirir bir veritabanı tasarımı ve onunla çalışmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.