Sanayi

Üretim organizasyonu Türleri

işletmedeki üretim faaliyetlerinin organizasyonu pazarında rekabet gücünü belirleyen önemli bir faktördür. imalat işleminin farklı şekillerde fabrikasında düzenlenebilir.

Ne olursa olsun, üretim tesisi türü, çeşitli bölümden oluşmaktadır. Onların genel yapısı - üretim (yönetim, vs.), yönetim ofisleri ve üretim sürecine dahil olan hizmet ömrü dahil olmak üzere farklı birim ve bölümleri, bir arada.

klasik olarak üç gruba aktivitesine uygun olarak tüm üretim bölümleri:

- büyük;

- yan;

- yarar.

organizasyon türleri üretiminin işletmenin organizasyonu ve teknik ekipmanın karmaşık özelliklerini karakterize etmektedir. Yanı sıra formları ve üretim organizasyonu yöntemleri, üretim organizasyonu tipleri daha doğru bir sınıflandırma için kullanılır. Bu ürünler, düzenli, stabilite, üretilen ürünlerin hacimlerinin performans aralığında farklı tip ve ekipman özellikleri, kullanılan üretim işlemleri süresi, üretim prosesinin karmaşıklığını azaltır.

Üretim özellikleri birçok olabileceği anlaşılmaktadır. Ancak, ekonomik ve yönetim uygulamalarında sınıflandırma birleşmesi için üretimin dört türleri şunlardır:

- Tek;

- Seri;

- kütle;

- karışık tip.

Belirli bir sınıflandırma için üretim organizasyonu seviyesinin analizi üretilen ürünlerin, ilk hacmine koyar. üretim organizasyonu tipleri, şirket önyükleme özelliğiyle ile karakterizedir üretim kapasitesini.

Tek bir üretim genellikle çok sınırlı talep zevk ve ürünün bu tür potansiyel alıcıların sayısını dar ürünlerin MMA çeşitli aralığının serbest bırakılması ile karakterize edilir. Örneğin, ekipman uzay endüstrisi ile sınırlıdır ve küçük miktarlarda üretilir. Bu ürünün bu tür hiçbir kitle talebi vardır ve ikinci olarak, çok pahalı olmasından kaynaklanmaktadır. Böyle üretimi için siparişler akademik kurumların gerekliliği doğrultusunda veya çok uluslu şirketlerin emriyle kamu düzeni temelinde esas gerçekleştirilir. Bu tip bir varyasyon bireysel üretimidir. Bu üretim, tek tek sıraya göre ürünlerin üretimi için oluşturulur.

üretilen ürünlerin belirli sayıda geniş bir kitle üretimine. Basitçe söylemek gerekirse, frekans gelen siparişlere dayalı stok olmamasına bağlı veya uzun süre üretilmiştir belirli bir ürün, bu sürüm.

seri üretim için imalat ürünleri, sınırlı ve çok büyük hacimlerde üretilen malların homojenlik yüksek derecede kısa bir süre ile karakterize edilir. Böyle üretim kitle tüketim ürünleri için karakteristik olup geniş bir müşteri yelpazesi için tasarlanmış ve kamu talebi karşılamak üzere tasarlanmıştır. Bu üretim türü gıda, kozmetik, farmasötik ve başka benzer endüstriler için karakteristiktir. Bu üretim hacimleri ürün tipleri onlar için sürekli bir talep ile ilişkilidir.

Potansiyel tüketiciye yaklaşım imal edilmiş ürünler en üst düzeye çıkarmak amacıyla karakteristik ürünleri imalatı ve seri üretim büyük ölçekli üretim karışık tip kombinasyonu için belirli talepleri karşılamak nedeniyle.

Gördüğünüz gibi, üretim yardımı organizasyonu türleri endüstriyel faaliyetin organizasyonu daha eksiksiz bir resmini görmek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.