KanunDevlet ve hukuk

Suç suçların fark nedir? suçlar ve kabahatler: suçlar Türleri

Hukukun en zor sorulardan biri: suç suç farkı nedir? Tamamen doğru cevap mevzuatı analiz etmek için. Bu iki kategori arasındaki farklılıkların açık bir anlayış hayatında ciddi sorun önlemek yardımcı olacaktır. Böyle bir bilgi olursa olsun bir kişinin, modern yargısı inceliklerini usta ne kadar iyi, herkes fayda sağlayacaktır.

Herkes suçlara çeşitli yapabilirsiniz. kanunsuz eylemlere için olası bir yükümlülük gerçekleştirmek için, ayrım Suçlar ve Kabahatler anlamak gereklidir. yaptırımların düzeyi suçlunun uygulanacak suç tipine bağlı olarak, farklı olacaktır. Aşağıdaki ayrıntılı olarak suç tiplerini yemin ayırt tüm yönleriyle kabul edilir.

Bir kabahat nedir?

Onların özünü anlamak için gerekli terimler arasında farklılıkların bir doğru olarak anlamak için. Kabahat - kurulan emek, idari veya özel hukuk kuralları ihlal eden bir hareket.

suç nedir?

Tanınmış hukuki terim belirlenmesi çok basit geliyor. Suç açıkça Ceza Kanununda tarif edildiği eylemi bölümünü denir. İhlaller terimleri geçerli değildir gözden geçirmek başka yerde tanımladı. Bir kişiyi belirlemek için Ceza Kanunu suç veya suç işlediği bildirildi.

Kamu tehlike çeşitli rahatsızlıklar

suç suçlar arasındaki farkların belirtilerinden biri işlemlerinden kaynaklanan, hasar seviyesidir. Önemli bir hasar suç şiddetini göstermektedir. Kabahat hayata kritik hasar, kamu yararına, kamu sağlığını neden olmaz. Suç, tam tersine, öyle. çok daha zor, hatta imkansız işlenen tehlikeli sonuçlara yol eleyin (örneğin, bir kişiyi canlandırmak için). Tehlike düzeyi kötüye suç arasındaki temel fark olduğunu.

yaptırım farkı derecesi

Herhangi bir suç için her zaman uygun bir ceza tayin edilmelidir. Bu ifade, modern adalet sistemine temel haline gelmiştir. Cezalar ne kadar tehlikeli suç verilen onun tarafından atanır. Her zaman orantılı olacaktır. suç suçların fark nedir? ceza türleri işlenen hareket için. devamsızlık için hapis bütün hayatım harcamak zorunda değilsiniz ve her zamanki ince öldürülmesiyle kapalı almadı.

Fark oldu. Suç ve suçluluk: farklar

Herhangi suç sübjektif ve objektif bir bölümünü kapsamaktadır. Onların varlığı yeterlilik için gereklidir. Hücum bileşimin ilgili tarafının olmaksızın gibi kabul edilemez. Biz suçlara çeşitli düşünürsek, ihlali objektif kısmı tarafından sadece güdümlü mümkün adalete teslim etmek için yapmak durumlar vardır. bir örneği düşünün. Çocuk özellikle değil bahçesinde top oynayan bir sonucu olarak pencere garip bir daire böler. bu eylemin sonucu yetkisiz bir kişi tarafından neden olunan hasar. Çocuk zararların bağımsız ödeme finansal yeteneğine sahiptir gibi, ebeveynleri geri ödeyecektir. Böylece, işlenen suçun konusu olan asıl bozan, kırık pencere için hiçbir yasal ceza acı değildi. Benzer şekilde, bir yük hasarı (ulaşım, hayvanlara ve böyle devam eder. D.) neden olan, hareket edebilen özelliği sahipleri çıkıyor. Bu konu kendisi o olamaz suç için cevap çünkü ev sahibi, masum olsa bile oluşur.

bir suç nedeniyle ceza kişiseldir. Tek başına mahkeme tarafından yetkilendirilmiş böyle işleme göre belirlenir, özellikle davanın incelenmesi sırasında meydana geldi. suçlarından Sorumluluk kimseye transfer edilemez. Onun için, herkesin bir cezasını çekiyor. Bu ceza hukuku için herhangi bir istisna sağlamaz. oldu Benzer bir farklılık suç suçlar arasındaki farklar hakkında sorunun cevabı bir başka parçasıdır.

zamanlama farkı

Cinayetler, soygun ve diğer suç eylemleri hukuk başka dalı ihlal yerine, ceza süresince daha önemli yol açar. Bazı suçlar ömür boyu hapis cezası vardır. Zaman, gelmedi hareket için hangi sorumluluk sonrasında da suçun türüne bağlıdır. sınırlamaları suç için bir kaç aydır. Gelen özellikle ciddi suç , o yıllarda hesapladı. Suçlu kişinin sona erdikten sonra yetkili makamlar adına bir suçtan dolayı kovuşturma edilmeyecektir. Bu açıdan fark suç suçlar arasındaki farkların başka bir göstergedir.

suçun konusunun Yaş farkı

Cezanın konularda, çok kusurlu tarafın kişilik bağlıdır. o eylemlerinin sonuçlarını anlamak yapamıyorsa, darbe sadece onun ruh zarar ve insanlık, modern dünyanın birçok ülkede yüceltilen hukuk adalet ilkesine ilişkin anlamsızdır. yanlış bir şey yapmadığını için suçu Bilinci yaşla birlikte her kişiye gelir. Küçük çocuklar cezaevinde doğru algıladıkları yoktur ve bu tür ıslah çalışmaları gibi yapamaz. halkın çoğunluğunun bu psikolojik özelliklerinin temelinde, yaş cezai tedbirlerin seçiminde belirleyici faktörlerden biridir. 14 yıl - suçlarından ötürü o genellikle 16 ve ciddi vakalarda olduğunu. Hiçbir koşulda genç suçlunun cezai meydana gelmez olacaktır. Bu yasal alanda çok hararetli tartışmalara bir neden ve tabidir.

İdari sorumluluğa tabi sadece 16 yaşından büyük tabi. disiplin ve sivil bozuklukları için bu sınırlar doğruysa mı 18 ile meşgul izin veriliyor? Doğru gençlerin psikolojik gelişim şartlarına uygun olarak, sorumluluk bilinci yaşını belirlemek? farklı ülkelerden benzer sorunlar söz konusu avukatlar. Ne olacak bu argümanları söylemek zor, ama şimdi deneğin yaşı suç suçun en önemli bir ayrımdır.

küçük suçlar için Bit

Mevcut Rus yasalarda mevcut suçlara her türlü, zaten yukarıda ele. Bazı ülkelerde, aynı zamanda bir suç yoktur. Örneğin, Litvanya Cumhuriyeti yasaları tarafından sağlanmaktadır. Nasıl suç ve suç ayırt etmek? İlk For suçlu etkileyen yaptırım cezası verilmez özgürlük kısıtlaması. Bunun tek istisnası tutuklama olarak kabul edilir. İkinci çok uzun cümle anlamına gelebilir.

Ben Rusya'nın hukuk sisteminde suç gerekiyor mu? Bu en ünlü hukukçular iddia birkaç yıl oldu. İlgili Kodeksi veya tedbir karşı suç tanıtımı için gerekçeli argümanlar sunar. Ama uzmanlar arasında görüş birliği henüz üretilmiş değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.