Ev ve AileGebelik

9 ay veya kaç hafta gebelik sürer

Bu görevi, gebelik ve doğum konusuna adanmış hemen her siteyi basitleştirmek için, bilgilerinizi girip (gestasyonel hafta) rakamı geri almak özel bir hesap makinesi vardır. daha kolay bundan mı Oldu? Gebelik sürer kaç hafta sorusuna bu rakamı mu? Bunun olsun bu genç anneyi tatmin edecek? nerede o anlamıyor çünkü Muhtemelen hayır, sadece böyle bir rakam geldi. Onun için, bu harita obstetrisyen söylediklerini farksız.

Öncelikle insanlarda ne kadar son gebelik anlamaya ihtiyacımız var. Bütün oldukça doğru sayılır: 5600 saat, 280 gün veya 9 takvim ay.

Bu gibi görünüyor gebelik yaşı hesaplamak için hızlı ve kolay bir yanı sıra doğum tarihini belirlemek için. Peki neden bu kadar karışıklık? Bazı kadınlar gebe tam gün hatırlamıyorum savunarak, onlar onlardan sürer iyi kaç gebelik haftalar biliyorum kanıtlayan şartlarda doktorlarla kendilerini boğuk tartışmaya hazırız.

Benzer bir karışıklık diyalog her katılımcının kendi başlangıç noktası seçer olgusundan ortaya çıkmaktadır. Tam olarak bunu biliyor çünkü bir kadın, gebe tarihinden itibaren sayar. Ama bu kadın yanlış. Tarih onun ortağı ile seks yaparken - Bir kadın tam bilemez maksimum. Ve bunun anlayışına tarihine eşittir tam tarihini bilmiyorum.

Neyin yanlış gittiğini anlamak için, fizyolojisi süreci anlamak gerekir. anlayışı için en uygun zaman - bu yumurtlama günüdür. Bu günde, olgunlaşmış yumurta folikülü salınır. Bununla birlikte, fallop tüpleri yoluyla yumurta hareketi birkaç gün sürer, ve bu süre içinde döllenme için uygundur. Sperm hücreleri de birkaç gün boyunca dişi vücudunda mevcut olabilir. Bu nedenle, spermler tek bir gün içinde rahim girmek (onun kadın gebe gününü bulur idi) ve diğerinde yumurtayı döller. Bu kadın tabanca güçlü donanımları altında sürekli olacağı haricinde döllenme gün, tespit edilemeyen çıkıyor.

jinekologlar farklı gestasyonel yaşı geçiyor nedeni budur. Bir kadın geçen ay başladığı Onlar günden itibaren güveniyoruz. Genellikle bu tarih bir kadının belirli bir tarihte katı bağlılıkları olduğu anlamına gelir ki, tam olarak bilmiyor. Bu sayma sistemi obstetrik süresi denir. Tahmin etmek zor değil o 4 hafta standart döngüsü arasındaki fark ile gebeliğin fiili süresi ve doğum yaklaşık 14 gün. Kaç hafta gebelik doğum şartlara göre sürer? Cevap basit - 40 hafta. Obstetrik ay, 28 gün eşittir ortalama kadının döngüsünün uzunluğudur. Bu bir başlangıç noktası olarak alınır onun kim olduğunu.

Orada son soru kalır: nasıl gebelik ultrason uzmanları süresini dikkate almak ve neden jinekologlar denilen şeyden çok sık farklı? Hala daha kolay yoktur. Onlar bunu hiç düşünmüyoruz. Fetal gelişim uzun hafta boyanmış, ve raporda rakam fetal gelişim ABD aşamasına işaret eder. Yani belirli bir terim ile rekor bebeğinizin gelişimi tam olarak tarihe karşılık geldiğini belirten vardır. Tahmini yaşam ve gelişimini karşılaştırmak ve sizin durumunuzda normal olup olmadığını belirlemek için doktorun görevi, önde veya inhibe olur.

kesin tarih atfen terimlerin hesaplanması için Unified sistem Gebelik yaşı ve gebelik oluştuğunda ne kadar iyi anlayabilmek için fetusun gelişme düzeyini karşılaştırabilirsiniz kadın doktorları için, herhangi bir anormallik veya gelişimsel gecikme vardır gereklidir. göreceli bir kavram, ikinci olarak da, doğum tarihi kesin kurmak değil -, öncelikle gebelik yaşı nedeniyle Yani sizi sürer kaç hamileliğin ay konusunda doktorunuzla savunarak hiçbir anlamı yoktur. Sadece beklenen görünüm bebeğin bir süre içinde, günümüze kadar yaklaşık yardımcı olur. Ve hem de çok gebelik hiçbir sürer kaç haftadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.