KanunDevlet ve hukuk

Ne Fransa'nın bayrağı olduğunu ve onu temsil eden?

Fransa kültürü ve tarihi ile birçok turist çekiyor. Mutfak, yüksek moda, mimari - tüm bu şaşırtıcı yabancıların. Fransız Devlet sembolleri de ilgiyi hak - orijinal ülke hakkında pek çok bilgi gizler. Onlar silah Fransız bayrağını veya ceket söyleyebilir?

bez resmi görünümü

Birçok kişi hatta ülke dışında popüler sembolleriyle hatıra için, Fransa'nın bayrağını göründüğünü biliyorum. kumaş, genişliği, iki veya üç uzunluğunu ifade eder, bir dikdörtgendir. Üç dikey çizgiler vardır. Kırmızı - mavi renkte oluşturulur soldaki ilk, kaleci beyaz ve sağ kenar olduğunu. devlet bayrağının bu sürümü kadar geriye onsekizinci yüzyılda, 1794 yılında kabul edilmiş ve şu ana kadar değişmeden kalmıştır.

kaynak

Fransız bayrağının görünümünü, tarihsel olayların bir kümesini tanımlar. Başlangıçta, malzeme ağı Galyalılar Saint Martin sembolize için tasarlanmış mavi afiş oldu. İlk Fransız kralı, Hıristiyan, Clovis tarafından ilk kullanılmıştır. Kadar 496 afiş beyazdı ve üç altın kurbağalarınız göstermektedir. Karl Veliky tarafından başarılı olduğunda, devletin standart gül ile kırmızı bayrak trehhvostoe oldu. Altı ve onlar, mavi, kırmızı ve sarı yapılmıştır. yıkılmasından sonra Fransız İmparatorluğu, ülke hala, mavi bayrak döndü. onikinci yüzyılda, Korol Lyudvig Altıncı yağ zambak altın bez eklendi. Onlar Kutsal Virgin sembolize. Charles Beşinci Bu yolla ve Kutsal Üçlü içinde söz üç zambak görüntüsünü kullandı. Sırasında Yüz Yıl Savaşı, Fransız İngiliz kendilerini farklılaştırmak istedik ve ayrıca kollar, Tanrı ve iki melek ceket vardı lilyum beyaz bez bir sembolü olarak kullanılır. Joan of Arc Destekleyenler de kullanılabilir beyaz renk. Savaş geri kullanıma mavi bayrak geldikten sonra. On sekizinci yüzyılın sonunda, sonra Bastille fırtınası, kırmızı ve mavi renkleri beyaz ile kombine edilmiştir. Yani ilk üç renkli bayrağı geldi. Yakında, üç renkli kullanılan ilk cumhuriyetçi bayrağı, kabul edilmiştir. merkezinde beyaz bir eleman üzerinde Napolyon'un günlerde Roma İmparatorluğu afiş anımsatan altın harflerle vardır. Fransız Devrimi'nden sonra, şerit bayrak temel idealleri olarak özgürlük, eşitlik ve kardeşlik demektir. Neyse, Fransa'nın bayrağa benziyor seçenek, modern bir görünüm benimsedik.

bayrağının renkleri ne?

yalnızca ne Fransa'dan bayrağı bilmiyor, ama aynı zamanda sembolizmi anlamak için Galyalıların ve kültürünün ülkede endişe. Kırmızı Fransız kupa sıcak, ev açılımı değil, aynı zamanda Aziz Dionysius hatırlatır. ilahi düzen ve Arc Fransa Joan of milli kahraman anısına fikrini Beyaz ilgili. mavi renk Paris'i patronizes Tours Aziz Martin, sembolüdür. Orada bir dilenciye için mavi pelerin verdi göre bir efsane olduğunu soğuktan donar. Fransa'nın bayrağını nasıl göründüğünü bilmek, ve nedense, bu ülkenin ve tarihin ahlak hakkında fikir elde edebilirsiniz.

Silah Fransa Coat

Turistler her zaman Fransa'nın bayrağını göründüğünü biliyorum. Fotoğraf ve görüntüleri fazla sorun olmadan bulunabilir. Ama arması hiçbir az önemli olmasına rağmen, daha az sıklıkta görülebilir. Şu anda o RF, Fransız Cumhuriyeti'nin kısa adıdır harfleri kazınmış olduğu bir aslan başı ile Peltier'i versiyonunu görmek mümkündür. Şekil Surround meşe dalı ve bilgelik sembolize zeytin ağaçları,. zeminler fasya ve birlik ve adalet belirtmek bir balta vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.