KanunDevlet ve hukuk

Kontroller

Her Eyalet Hükümeti en uygun ekonomi politikası belirlemektir. Bu, farklı yöntemler kullanabilir. Bunlar özellikle, böylece pasif gözetim, kamulaştırma, kontrol, destek, yardım ve içermelidir içerir. Rusya'da son yıllarda ekonomi sisteminin oldukça geniş çaplı bir yeniden yapılanma olmuştur.

ulusal ekonomi kapsamında ortaya çıkan ilişkilerin düzenlenmesi, üzerinde yapılır bir yerel, bölgesel, sektörel ve sektörler arası düzeyde. devlet organları , bu durumda kontrol, federal, bölgesel ve yerel kuruluşlar ve bölümler, Rusya Federasyonu temsilcilerinden oluşmaktadır. Aynı zamanda hükümet ve cumhurbaşkanı içerir.

Özellikle yapının ekonomide denetler. faaliyetlerin uygulanmasında sanayinin ötesinde bazı kurum ve bakanlıkların çerçevede. Örneğin, hükümet, farklı kollarda olan nesnelerin aktivitesini regüle edebilir. Bu, diğer alanlarda bağlayıcı niteliktedir karar üzerine koordinasyon faaliyetlerinin uygulanması için onların fonksiyonlarının "supradepartmental" doğasını gösterir.

koordine Sektörler arası etkileri hariç kontrolleri ve sürebilir önlemler bağlama sahip. Bu önlemler genellikle gözetim ve denetimi, idari maddenin yaptırım uygulama hakkı ile bağlantılıdır. Örneğin, parasal dolaşımı ve gümrük Devlet Komitesi sorumlu bir hükümet organı Maliye Bakanlığı, ihracat ve ithalat olanakları için prosedürü kontrol ederler.

Kürelerin sektörler arası düzenleme arasında dikkat edilmelidir:

 1. Kredi ve Finans.
 2. Teknoloji ve bilim.
 3. Güvenlik.
 4. Malzeme güvenliği.
 5. Devlet muhasebe ve istatistik.
 6. Sosyal gelişim ve istihdam.
 7. Metroloji ve standardizasyon.
 8. İletişim ve taşınması.
 9. Tahmin ve daha fazlası.

Kontroller farklı yönlerde uygun olarak çalışırlar. Geleneksel olarak, uzmanlar sırayla, diğer bileşenler de dahil olmak üzere, ekonomik, idari ve siyasi bloğuna bölün.

Hükümetin ekonomik ilişkilerin By içermelidir:

 1. Parlamento. Bu, bütçe kalemlerine göre, bir bütün olarak ekonominin gelişmesi için strateji tanımlayan performanslarına Hükümetin raporu duyar. parlamenter denetimin ana formu olarak kanunun yasalaşmasını kullanır. bütçe fonlarının harcanması üzerinde kontrol Muhasebe Odası taşır.
 2. Başkan organizasyonel karakterin konularda kararlar verir. Tipik olarak, bu konular yeniden örgütlenme ve bölüm ve bakanlıkların oluşumu ile ilişkilidir. Başkan emir ve kararnameler düzenlenmek suretiyle gücünü uygular. Buna ek olarak, o bakanlar ve diğer yetkililer bir dizi raporlar duyar.
 3. Hükümet, bakanlıklar ve bölümler hükümlerinin açıklamada, federal referans çerçevesinde ekonominin farklı alanlarda genel denetimidir kurmak ve uygulamak zorundadır faturaları dikkate katılmaktadır devlet bütçesini.
 4. Bakanlıklar ve ajanslar fonksiyonel aktivite uyarınca belirli ekonomik alanlara ilişkin operasyonel kontrolünü üretmek veya sektörler arası düzeyde düzenleme yürütmek.
 5. Ülkede Yetkililer denekler de benzer yönde gerçekleştirilen ve federal yapı olarak bir dereceye kadar benzer zorluklar karar verirler.
 6. Yerel devlet daireleri arası sektörel ve fonksiyonel düzeyde belli bir idari-toprak nesnenin düzenlenmesinde rol oynamaktadır.
 7. Bölgesel öz temsili sadece çerçevesinde ulusal düzeyde liderlik katılan yetkiler veya geçirilen nesne açısından operasyonel yönetimi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.