TeknolojininCep telefonları

Texet TM-b450. Yaşlılar için cep telefonları - yorumlar, fiyatlar

yurt içinden sağlanan yaşlılar için bir dokunmatik ekrana sahip ilk cep telefonu biri olan Texet TM'dir - b450. Temel seçeneklerine ek olarak, ayrıca ek vardır, oldukça işlevsel bir cihazdır. Birim kendisi tam ihtiyaçlarına optimize edilmiştir yaşlı. Bu onun olumlu ve olumsuz yanları kademeli malzeme bağlamında ele alınacaktır oldu.

Akıllı telefonunuzla neler dahildir?

olağandışı bir şey Texet TM kutulu değil - b450. genel bakış aksesuarların tam listesi olarak bunların böyle varlığını gösterir:

  • düşük ses kalitesi ile basit bir stereo başlangıç seviyesi.

  • 1000 mA / saat kapasiteye sahip bir akü.

  • Şarj.

  • Cep telefonu şarj etmek için durun.

Hatta sette kılavuzdaki ve gibi belgeleri içeren garanti kartı. Daha önce de belirtildiği listede eksik olan ne arasında, flash kart, izole edilebilir bir koruyucu filmin elbette ön panel devaysa için ve, kapak.

Kullanıcı optimizasyonu ve gadget fiyat

Modest boyutları, bu cihaz içinde, bugünkü gibi. Uzunluğu, 111 mm, 56 mm genişliği ve kalınlığı - 15 mm. Ağırlık bu - 96 gram. Kaplaması mat bir finiş ile plastikten yapılır. Tabii ki, böyle bir yapıcı çözüm orijinal görünümünü korumak için uzun bir süre için gadget izin verir. Ama kullanımda hepsi aynı plastik çizik ve yağma edecektir. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinin kapaksız sadece yapamaz.

Benzer bir durum ve bir dokunmatik ekrana sahip. Tertibat, ilk durumu ve buna bağlı olarak, ön panel de plastikten yapılır. Sonuç olarak, ekran basitçe koruyucu film olmadan yapamaz. Bu cihazın Ekran boyutu 2.8 inç. Altında 4 büyük düğmeler vardır. Bunlardan ikisi arama yapmak ve asmak için tasarlanmıştır. Ve burada "M1" ve "M2" etiketli bir düğme iki sayının hızlı bir dizi sağlar. Ekranda üzerinde bir dekoratif metal kafes tarafından kapatılır tanıdık kulaklık olmak. Sağ kenarında cep telefonu kilit tuşuna ve kamera kontrolü ile salıncak ses kontrolünü elde edilir. Ama sol taraf bir soket "MikroYuSB" biçimidir. Üstüne üstlük bir el feneri ve dış hoparlörler için 3,5 mm jak olduğunu. Genel olarak, bir "babushkofon" iyi tasarlanmış. bunun için fiyatların 40 ila 55 dolar aralığındadır. Bu fiyat ve işlevselliğin mükemmel bir denge ortaya çıkıyor.

Donanım tabanlı ve hafıza alt sistemi

B450 - üretici Texet TM inşa edildiği çip göstermez. Bu yalnızca tahmin edilebilir. şarkı ve radyo, fotoğraflara ve resimler - Ama onun bilişim kapasitesinden MP3 dinlemek için yeterlidir. dahili bellek miktarı da belirtilmemiştir, ancak bu cihazla düzgün çalışması için izin veren bir minimum olduğu kesin olarak söyleyebiliriz. Ama maksimum bu makineyi kullanmak için, bu ilave olarak harici sürücü donatmak gerekir. Daha önce belirtildiği gibi, değil mi gadget kutulu versiyonunda, ek bir ücret almak gereklidir. 32 GB kapasiteli flaş kart ile hitap edilebilir en benzer cihazların aksine, 16 GB bu durumda ayarlanabilir. Ne tür bir çözüm geliştiriciler neden - söylemek zordur. Ama bu tür hacim bu dokunmatik telefonun tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için yeterlidir.

grafik ve ana kamera

giriş ve çıkışı için, bu cihaz içinde bilgi olan çapraz 2,8 inç olan bir ekranına karşılık gelen, ve çözünürlük eski TFT matris üzerinde büyük ölçüde azalttı Texet TM ekranı buna bağlı açıları dayanır, aynı zamanda, 240 x 320 olduğu - b450. genel bakış Bu cihazın grafik performansı teknik parametreler etkilemez. Ama öte yandan, bu cihaz yaşlıların ihtiyaçlarına yönelik bir ekonomi sınıfı vardır. Ve yukarıda verilen parametreler rahat çalışması için yeterli olmalıdır. Ayrıca, geliştiriciler bir kamera ile donatılmış mobil cihaz unutmadık. O çok mütevazı bir performansa sahiptir. Sensörün 1.2 Mn dayanmaktadır. Bu nedenle, fotoğraf kalitesi çok iyi taşıyacaktır.

pil

Bu modelin yaşlılar için cep telefonları 1000 mA / saat kapasitesi olan bir batarya ile donatılmıştır. Onun şarj birinin cep telefonuyla stres ortalama seviye ile 2-3 gün sürmelidir. Bu cihazın maksimum kullanımı, bu parametre, 8 saat düşecektir. Ama cep telefonu asgari yük ile bu değer 4 gece maksimum artacaktır. Bu cihazdaki özerklik düzeyi öteki "babushkofonov" arasında en iyi uzaktır. Bunun temel sorun dokunmatik ekran olması ve batarya kapasitesi cihazların bu sınıf için çok azdır. Böyle bir pil iyi cep telefonu "Nokia 1100" ve "Nokia 1280" de kanıtlanmış, ancak "b450" için bu değer açıkça yeterli değildir.

yumuşak

bir politika olarak çerçeve savunucuları Texet TM işletim sistemini proprierativnaya - b450. tüm düğmelerin büyüklüğü ve genişletilmiş metin büyük baskı görüntülenen: İncelemeler cep telefonu sahipleri önemli ölçüde yeniden tasarlanmış ve yaşlıların ihtiyaçları için optimize edildiğini göstermektedir. bu yakışıklı menü geri kalanı oldukça standarttır. bazı sosyal ağlarda, bu durumda söz konusu değildir. Onlar eski bir kişiyi gerekecek olası değildir. Ama her zamanki hesap makinesi, takvim ve diğer temel kamu hizmetleri tabii ki, onun içinde entegre.

multimedya

multimedya uygulamaları yardımıyla bu cihazın yeteneklerini genişletmek için geliştiriciler unutmayın. Bu "babushkofon" Telefonu ses kaydı çeşitli oynayabilir, radyo dinlemek ve resimleri görüntülemek. Gerekli tüm yazılım aslen cihaza yüklenmiş ve daha da aramak ve yüklemek için gerek yoktur. Ama yine, bu medya Normalde ve sürekli bu ünite üzerinde çalıştı uygulama, harici sürücü ile donatılmış olmalıdır.

bilgi alışverişi

Eğer dış dünya ile bilgi alışverişi için gereken her şey Texet TM var - b450. Yorumlar cep telefonu sahipleri böyle tahsis veri iletimi yöntemleri :

  • GPRS iddiasız çevrimiçi kaynakları görüntülenmesini sağlar. Daha ciddi amaçlar veri iletimi bu yöntemi kullanmak, ama bunun hızı çok mütevazı olduğunu ve çok zaman gerekecek bilgilerin etkileyici bir miktar indirmek için Tabii ki, bu mümkündür.

  • bilgi paylaşımında başka kablosuz yolu - "bluetooth". Bu harici bir aygıtı kablosuz stereo kulaklık bağlamak veya benzeri mobil cihazlarda veri aktarımı sağlar.

  • "MikroYuSB" ve "3.5 mm ses portu" - kablolu veri iletim yöntemleri bir dizi. Bunlardan ilk PC'nizde veya pili şarj bağlanmasına olanak sağlar. Ve ikincisi - Kablolu stereo kulaklık bağlamak için bir jak.

Uzmanlar ve bu cep telefonu sahipleri

B450 - Texet TM içinde önemli bir özelliği yoktur. o "SOS" denir cihazın arkasındaki özel düğme bulunmasıdır. Size yardım için çağrıda bulunan bir kısa mesaj göndermek için abonelerin listesi önceden hazırlanmış sağlar. Bu cihaz geliştiricileri Rahat ve uygun bir çözüm. Aniden adam hasta hissettim ve sonra hemen yardım yakınları sorabilirsiniz. Bu durumda, bir rol oynayan her saniye ve yapıcı bir çözüm haklı.

Arayüz, yazılım ve donanım doldurma devaysa bir itirazı yükseltir. Bu telefonda gereken her şey olduğunu. ek seçenekler de vardır, varlığı böyle bir kamera gibi bazı sorunlar, nedenleri, ama o kadar çok kritik değildir. Bir akü kapasitesini ve gadget derece özerklik - Ama gerçekten Censures neden olur. Ama daha iyi bir pili kurmak ve tek bir şarjla Üzerinde cihaza bir uzun çalışmasını sağlamak için mümkün oldu! Böyle bir değişikliğin maliyeti çok önemli değildir, ancak sonuç muhteşem çıktı olurdu fazlası.

sonuçlar

Birçok göre, şu an çok "ilerici" o Texet TM'dir - b450. Bu cihazın özelliklerin çoğu potansiyel sahibi tarafından kullanılmak üzere olası değildir. Bu radyo, müzik, fotoğraf ve görüntüleme video klipler için de geçerlidir. yaşlılar için Telefon Mümkün olduğunca basit olmalı ve arama yapmak veya SMS almak için öncelikle kullanılacak. Bunun dışındaki her şey - bu çok fazla. tabii ki, bazı gerekli durumlarda ve tüm bir el feneri olabilir. Sonuç telefon pratikte kullanılmayacaktır birçok yararlı özellik, sahip olmasıdır. Yine de, müşterilerinin mutlaka bu gadget bulacaksınız. Bunlar yeni ve daha gelişmiş teknolojileri tercih yaşlı insanlardır. Bu onlar ve cep telefonu odaklanmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.