Haber ve ToplumKültür

Su yolunu bulur. su ile ilgili Atasözleri

atasözü olarak halkın asırlık bilgelik ifade hiçbir şey yoktur. Bu kısa ama özlü ifadeler yer yok olduğunda başka deyişle kurtarmaya gelir. Bu anlamda aynı atasözü eşit doğru tamamen farklı bir durum açıklayabilir. Bu nedenle, su ile ilgili atasözleri hakkında bir konuşma başlayan açıklamada kapalı anlamı, Dünya'ya ilişki ana sıvı olmadığı anlaşılmalıdır.

Antik insanlar için suyun sembolizmi

geçmiş dönemlerin herhangi kültüründe suya kutsal saygı söz bulunabilir. Örneğin, suyun dışında dünyanın kökeni hakkında pek çok bilinen hipotez. Eskiler hep gördüklerinden dolayı sonuçlara varmak için bu şaşırtıcı değildir: Çocukların sudan doğar, yağmur bitkileri besler. Suyun gücü, tersine, sel hayat vermek değil, aynı zamanda, örneğin, yağmur eksikliği götürün, ya da sadece gerçeği yatar.

"Ekmek - baba, su - annem." "Su her zaman sorun bekliyoruz" ve: su hakkında Antik atasözleri belirsiz anlamı vardır Slavlar güçlü zarar veremez ve evcil hayvan ve eleman ve yardım gibi suya saygılı bir tutum takip ettik.

Birçok kişi bugün atasözü anlamını anlamıyorum "Tek iki kez nehri giremez." Ne anlamı olamaz? Nehir - o yere gidemez. Ancak, nehir içinde Slavların için zamanın geçişini sembolize etmiştir. Su yenilenir, nehir akıyordu ve farklı oldu inanılıyordu. Böylece bu atasözünü doğdu.

Taş, su - iki karşıt elemanlar

ifade İşitme ilk kez "su taşı uzağa giyer", hemen ifade derinliğini hissetmek her zaman mümkün değildir. örneğin "damla çekiç taşı" ve su hakkında bu aynı atasözü diğer versiyonları vardır "Sabır ve biraz çaba." Uzun pozlama ile yumuşak, sevecen şekilsiz, en zor taş yok edebilir - O aslında sıvı gerçeği bahsediyoruz ortaya çıkıyor. Su - gücünü tereddütsüz bir sembolü olarak - azim, taştan bir sembolü olarak.

Ve burada başka, kelime "su" diyerek var "yuvarlanan taş yosun ve toplar." en olumsuz koşullar üstesinden gelebilir eylem çağrısı yoktur.

Havadaki kalmış

Daha sık anlamıyla gerçeği bir ifade alınmış alınmamış daha su çatal izlerini kalamayacağını. Aslında, kelime "su" ile bu atasözü çok ilginç bir geçmişi vardır. Antik Slav mitolojisinde kelime "çatal" Şimdi biraz farklı bir anlamı vardı aslında. Çatallar - Bir su ruhları, nehir ve göllerde yaşayan yaratıklar. Efsaneye göre, bu ruhlar geleceği tahmin edebilir ama onların tahminleri Çatallar su kaydedildi.

Çatal İçinde taş atmaya ne zaman meydana dalgaların çağrıldı belirten başka bir sürüm mevcut. büyüklüğü ve bu çevrelerin kesişme kaderini belirlendi Bazı insanlar, kehanet ritüel idi.

Her iki tahminler, "havaya" nin bir ifade şüpheli motive etmiştir varyantları beri.

Neden rahatsız taşıma su

su ile ilgili bazı atasözleri doğrudan mitolojiye ilgili olmayan, fakat tarihsel olaylarla ilişkilidir. Örneğin, diyerek "taban suyu" Ortaçağ'da ortaya çıktı: itaatsiz rahipler tamamen yararsız şeyi yapmaya ceza olarak kaldılar - suya onu.

İlginç tarih ve kamyonlar rahatsız. Atasözü XIX yüzyılın olayları ile bağlı olduğuna inanılmaktadır. Petersburg ise o zaman temiz içme suyu yoktu, bu yüzden, bu arada, resmen yasallaştı küçük bir ücret ve hepsi için aynı yapan kamyonların teslim edilir. Ama tabii ki, bu hizmet için makul olmayan düşük fiyat hakaret Dodgers oldu ve bunu şişirmek çalışıyorlardı. atlarını böyle bir ihlal için mahrum ve kırgın bayi kendi üzerine ağır varil taşımak için başka çaresi yoktu.

Gördüğünüz gibi, diyerek - bu kişinin ağzından rasgele yayılan bir ifade değildir. Tam tersine, onun geçmiş ve ciddi bir duygusu ile söyleyerek, kısaca da olsa, çok derindir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.