BilgisayarlarEkipman

Nasıl bilgisayarınızda ya benim ses kartı biliyoruz?

O kadar çok sık insanlar soru sormak İki durumda da olabilir "? Nasıl ses kartı ne biliyoruz": Yeni satın alırken sistem birimi veya işletim sistemini yeniden yüklerken. Bu sorunu çözmek için dört seçenek vardır. Bunlardan birincisi - PC ile gelen belgelere görüntülemek etmektir. Ama stokta her zaman değil. Genellikle kaybetti ve zor bulmak edilir. İkinci yol - Aygıt Yöneticisi kullanmaktır. Ama "windose" her zaman bir ücret belirleyemez. Sonra özel yazılım kullanmak zorunda - bu üçüncü yoldur. İlk üç yöntemden sonuç vermezse, sadece sistem birimini çıkarmak ve çip türünü görebilirsiniz.

belgeleme

En kolay yolu sorusunu "Nasıl ya benim ses kartı biliyor musunuz?" yardım belgelerine ile cevap vermek. Ses kartları , harici ve tümleşik: iki türlüdür. İlk durumda, sistem ünitesine monte edilmiş ayrı bir modül. Bu kişisel bir pasaport veya kılavuzun gitmelidir. Eğer entegre bir tasarım varsa, çip anakart yerleşik. Bu durumda, sistem ünitesinin bu bileşen için aynı belgelere öğrenmeliyiz. Böyle bilgi sahibi olmak var bağlanmıştır.

gömme

"Aygıt Yöneticisi" kesinlikle işletim sistemi "windose" herhangi bir modern bir parçasıdır. Eğer istendi eğer Bununla beraber kolayca manipülatör sağ düğmesini tıklayarak simgenin "Bilgisayarım" bu menüyü çağırmak için "nasıl ses kartı? ne biliyoruz", cevap verebilir. İşte "Özellikler" i seçin gereklidir. Ayrıca, sağ sütunda biz yazıt "Aygıt Yöneticisi" tarafından manipülatör sol butonuna tıklayın. Ardından "... Ses" kelimesiyle başlayan öğeyi bulmak ve bunu ortaya koyuyor. Bunu yapmak için sola üçgende aynı butonuna tıklayın. Açılan listesinde olmalıdır ses kartı, PC'nizde yüklü. Ama işletim sistemi her zaman doğru ses aygıtını belirlemek mümkün değildir. Bu olarak gösterilebilir "Bilinmeyen aygıtın."

Özel yazılım

Bunu yapmak için "nasıl ses kartı ne olduğunu biliyor musunuz?" (en sık bu amaçla kullanılır) AIDA64 programı yüklemek, sihirbazın yönergelerini izleyerek: OS kendisi yetersiz bakiye varsa, soruya bir cevap almak için özel bir yazılım kullanmak gerekir . bulmak madde «Ses PCI / PnP» başlattıktan sonra. manipülatör sol tuşuyla üzerine tıklayarak, cihaz hakkında tam bilgi penceresi açın. Çok nadirdir, ancak bu yöntem işe yaramadı olur. Sonra bir sonraki adıma geçin.

tahta

Geçen yol "? benim ses kartı nedir" sorusuna cevap sistem ünitesinin sökülmesi mı etmek. size bilgisayar garanti kapsamında değilse bu, sadece durumunda yapılabilir. Aksi takdirde, mühürlü ve bu durumda bir servis merkezine götürün gerekir edilmelidir. Bu sorunu çözmek için, bağlamak için temas yoktur hangi taraftan sistem ünitesi ile yeterli yan kapağını çevre birimleri. Ön sistem cihazın tamamen kapatılması ve masada veya zemin üzerinde almak için düzenleme yapılmalıdır. hiç bir yuva olduğu yerde Sonra, iki tarafındaki iki vidayı çıkarın. Kaldır yan paneli konut. Biz yan koydu. çıkışlar konuşmacı olan biz bakmak sonraki adımında, (o çevresinde renkli halkalar ile çevreleri). Ayrı bir gemide, o zaman onun en büyük çip üzerinde yazıt dikkat edin. Aksi takdirde, tasarım entegre etmiştir ve ihtiyacımız bilgi ses çıkışlarının alanındadır. Benzer şekilde, veri orada büyük çip aramak ve ondan düşeriz. birden fazla ise, bunların her biri için kısaltmasını yazmak için daha iyidir.

bulgular

Bilgisayarınız için ses kartı - o çalışmalarını sunarlar basitçe imkansız onsuz modern bilgisayar sistemlerinin önemli bir bileşenidir. Bu makalede, herhangi bir sorun olmadan cihazın tipini belirlemek için bir algoritma Önerilen. Ve bu görev ne olursa olsun eğitim ve bilgi düzeyi, kimseyi işleyebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.