Haber ve ToplumKültür

Geleneksel aile: Gelecekte buna ne olacak?

Geleneksel bir aile bugün nedir? Büyük olasılıkla, böyle bir soru yirmi yıl önce alakalı olmaz. Neden başkalarının yüzlerinde bile sürpriz neden olmaz şimdi? en inceleyelim.

Her şeyden önce, bu soru soruldu insanların tepkileri farklı olduğu ortaya çıktı o meraklı bir gerçektir. bize "aile" kavramını deşifre terminoloji dönelim. Tanım böyle bir şey gider: "grubu (kan veya belgelenmiş) sevilen ortak yaşam alanı ve duygusal eki bağlanır ailesi."

Ayrıca, bu tedavi sözde duygusal bir bağ, aşk, sevgi vurgulanmıştır boşuna olmadığını unutmayın. Bir oğul evli ve ailesi ile yaşayan olup olmadığını Katılıyorum, bu onların ailesinin bir üyesi olmaktan çıkmıştır anlamına gelmez. Sonuçta, onlar birbirlerinin hala aşkımsın. o çünkü Ancak, aynı zamanda, eşine belli yükümlülükleri ortaya çıktı - Ailesini. Yani, o iki onları sahip olduğu ortaya çıkar?

Geleneksel aile şu anda yavru göründüğü sonuçlandı erkek ve kadının, birliği içerir.

Bunu nasıl hepsi menşeli konuşalım. İlk olarak, iki kişi bir araya bir duygu. Birlikte yaşamak için orada başlayan birçok yönden birlikte yaşamaya karı koca pembe sunumunu bozabilir bir hayat böyle bir şeydir. "Aile tekne yaşama karşı çöktü": Sonuçta, şaşılacak bir atasözü vardır. tek başına bu sevgiyi çıkıyor ailesi için yeterli değildir çünkü herkes, bu tür sıkıntılardan hazırlanır. Amerikan filmlerinde, hangi vb ... "hastalıkta ve sağlıkta, üzüntü ve sevinç içinde" yemini telaffuz, düğün bir sahne var Birinin o "yeterli" olduğunu düşündüğü gibi insanlar bu zamana kadar birbirleriyle alınmayacak mı. Ve sonra geleneksel aile boşanma bugün çok yaygın tamamlanır. Geçmişte boşanma ve evlilik yüzdesi ikincisi lehine olduğunu unutmayın. Şu anda, kırık ailelerin sayısı artıyor.

Genel olarak, deneyim tüm insanlar farklı onun gelecekteki ailesini hayal olduğunu göstermektedir. Birisi, bir prensin zengin ve varlıklı kocası biri, sahibi ve birçok çocuk birisi hayal eder. Ama herkes her ailenin tanımı sevgi ve saygı ile başlaması gerektiğini anlar. Ve bu hisler karşılıklı priori. Hayat maalesef birçok erkek ve kız çocukları çok parlak ve renkli bulutlar hayalidir. Önemli olan, hatta her gün küçük şeylerde, kendisine yenik ve pozitif bulmak değil.

Alışkanlık - büyük güç. bizi etkilemek değil, çünkü aynı şeyi görmeye alışmaya başladılar. parlak renkler sıradanlık boyamak edebilmek için - öğrenmesi gereken bir sanattır.

Buna ek olarak, çoğu kez boşanma yol pek çok sorun vardır. Onlar kişilerarası ilişkiler ve sosyal sorunlara ilgili olabilir.

Birçok psikolog geleneksel aile toplum ve problemlerin ve cezbeden sayısı dinlemek ve diğer tarafı, sevilen bir işitme yeteneğini kaybetmeye başlar artan hızla gelişmesi altında olduğunu savunuyorlar. onlar çok yakın, maalesef çoğu zaman bekleyebilir, çoğu aileler için yeterli zamanım yok, daha önemli işler var.

Ünlü Scarlett O'Hara büyük sloganı vardır: "Ben yarın bunu düşünmek gerekir." Ama bu kişiyle "yarın" hiç gelmeyecek. karşılıklı saygı ve anlayış zaten ligde göremiyorsanız, o eski ilişkiyi yeniden yardımcı olacağını unutmayın. o bir iş - Ancak, haklı bilge adamlar, aileyi kaydetti. Kimse kolay olacağını söyledi. Ancak, bizim duygusal durumu buna değer. Bazı yıpranmış konuları bağlanmayı denemek için daha Sonuçta, en kolay, kırmak için. yok daha ağır oluşturun. Yani en kolay yollar aramaya etmeyelim. Bu - kader zayıf.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.