FormasyonOrta öğretim ve okullar

Soyut çizmek ne kadar doğru?

Er ya da geç okuldaki pek çok yeni öğrenci ya da lise öğrencisi, soyut metni nasıl yazacağınızı ve tamamlayacağınızı bu soruyu sorar? Birçoğu, pek çok açıdan, "Özet" kelimesinden korkuyorlar, çünkü yazmak çok zor ve zor olduğuna inanıyorlar. Bunu birlikte düşünelim ...

Birincisi, World Wide Web - İnternet size çok malzeme verir ve bunu yalnızca yeterince "tutkal" hale getirmeniz ve süslemeniz gerekir, ancak bir makale yazma konusunda hiçbir fikriniz yoksa, para için bir makale alabilirsin, örneğin, Bu site - http://referatz.ru/cat/kontrolnye-raboty/ çok sayıda özet, test ve diğer şeyler sunar, sadece bir konu seçip ödemek zorunda kalırsınız.

Fakat kendinize makale yazmak isteyenlere geri dönün ... Her şeyden önce, soyut, öğrencinin çalışmasında en basit yazılı iş türüdür, soyut herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymaz, sadece doğru konuyu seçip iyi bir şekilde açmanız önemlidir.

Bir makale yazmak için kitapların ve web sitelerinin "uçurumlarına" dalmak da gerekmiyor; sadece iki büyük ders kitabı alıp, ana fikri yazıp fazlalığı kaldırmak yeterlidir - hepsi bu, soyut neredeyse hazır.

Açıklık.

Bir makale yazmak için bir şey var, bir başka şey ise - tasarım yapmak için genellikle öğretmenler tasarımdaki her ayrıntıyla hata bulabilirler, bu nedenle soyutun doğru biçimlendirilmesinin nasıl anında anlaşılması gerekir.

Soyutun yaklaşık bir yapısı şöyledir:

  1. Başlık sayfası - özetin başlığı.
  2. İçindekiler.
  3. Soyutun özü.
  4. Sonuç.
  5. Başvurular.

Bütün bu parçalar ayrı bir sayfada olmalıdır.

Yazınızdaki talimatları takip etmelisiniz: sorunun çözümü, hedeflerin belirlenmesi, alakalılık düzeyinin belirlenmesi vb.

Makalenin tasarımı için en iyi çözüm el kitapçıklarıdır, bu kurumda kayıt kurallarını görebilirler ancak soyut için özel bir kural olmadığını unutmayın, ancak okul tasarımının şeklini ihlal etmemek daha iyidir.

Verilen özetin hacmi herhangi olabilir, ancak sıklıkla başlık sayfası olmayan 15-20 sayfadır.

Ayrıca makalenin tasarımında her bir sayfanın numaralandırılması önemlidir.

Sonuç.

Soyut yazmak ve tamamlamak ilk bakışta göründüğü kadar zor değilse de, yalnızca talimatları eksiksiz yerine getirmek önemlidir ve ardından makaleünüz layık bir örnek olacaktır.

Iyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.