FormasyonBilim

Stiven Hoking kim? Yaşam ve Stephen Hawking çalışmaları

Stiven Hoking kim? Bu soru televizyonda ilk bilim adamı gören veya onun makaleleri okumak çok kişi tarafından yükseltilir. Profesörler her yerde bulunabilir - evren, bilimsel dergilerin haber yayınları ve hatta favori seride. Birçokları için soru ortaya çıkıyor: "tekerlekli sandalyedeki bir bilim adamı - Ya onun adı ne?" Cevap - Stiven Hoking. fotoğraflarla Biyografi sen umneyshem daha bu kişi hakkında bilgi edinmek yardımcı olur.

Çocukluk ve ergenlik

İngiliz bilim adamı Oxford, 8 Ocak 1942 yılında doğdu. Hampstead Sağlık Araştırma Merkezi'nde çalıştı Babası Frank, ve annesi, Isabel, sekreter olarak çalıştı. Philip ve Mary ve sütkardeş Edward - Steve 2 kız kardeşi vardır.

Gelecek bilimci sıradan bir çocuk büyüdü ve bekleyen herhangi yeteneklerini göstermemiştir. O elektroparovoziki toplamak ve çeşitli ekipman modellerini toplamaya ekledi.

Annesine göre, Stephen zaten okulda biraz bilim adamı gibi onun biçimsiz figür, büyük gözlük ve bilimsel tartışma aşktı. Akranlar ona wonks ve Einstein diyorlar, ama bu takma rağmen, bir A bilim adamı olmamıştı. O fizik, matematik ve kimya tercih ve bilimlerin kalanı Yine değerlendirmeler ona Oxford Üniversitesi gitmek için izin vermiş ravnodushen.Tem oldu.

hastalık

Üniversite Stiven Hoking eğlence keyfini öğrenci hayatının katılan parti ve kürek. Çalışmalar, o gerekli olan fiyatlandırmaya yapıyor, az zaman ayırdı. dava ne zaman bir gün Hawking yoldaşı öğrenciler bir hafta boyunca baş edemediği ile görevi yerine getirdi.

Hawking üçüncü yıl belli bir beceriksizlik fark etmeye başladı, sık sık düşüp şeyler düştü. Başka keskin düşüşten sonra, o bir doktora gittim, ama bir doktor endişe sebep buldum ve daha az bira ve dinlenme bol içmeye öğrencilere tavsiye edilmemiştir.

Stephen derece ile Oxford mezun oldu. almakla sonraki adım derecesini fizikte Cambridge oldu. Akademik sağlık kötüleşti Devlet ve rahatsız artık yorgunluk veya oyalama atfedilebilir. 21 yaşına geldiğinde, Hawking'in tekrar doktora gittim.

Şu anda, daha ciddi bir çalışma yürütülmüştür. Doktorlar hastalık ilerledikçe bulduk ve Steven canlı iki yıldan fazla yoktur. Atrofik lateral skleroz (Lou hastalığı Goering) - kas kontrolünden sorumlu sinir hücreleri yok eden bir hastalıktır. Hastalık ilerledikçe ve yavaş yavaş fiziksel aktivite ölüme yol açan solunum kasları, felç kaybolur ve sonunda yalanladı.

Bir kural olarak, 50 yaş üstü kişilerde sık görülen ölümcül bir hastalıktır ve hastaların teşhisten sonra 2.5 yıl içinde ölmektedir. Her iki kurallara istisna Profesör Stiven Hoking oldu. bilim adamının Biyografisi hayal kırıklığı kısa olabilir, ama şimdi o zaten 73 yıldır.

Kişisel yaşam

Stiven Hoking kim? Hayatı boyunca neredeyse bir efsane haline gelen ünlü bilim adamı, aynı zamanda mutlu bir baba ve dede sadece. Aile ve yeni bir aşk çok yararlı genç adam korkunç teşhisten sonra yeni bir hayata uyum sağlamak. Hastalık onun durumuna Stephen kademeli olarak alışık izin hangi yavaşça ilerledi.

Depresif ve kötümser ruh hali çalışmalarınızda başarılar üstesinden gelmeye yardımcı oldu ve bir genç kızın, Dzheyn Uayld ile bir ilişki başladı. Gelecek eşi ilham perisi, asistan ve bilim adamının iyi arkadaşı oldu. mali geleceklerini güvence altına almak amacıyla, Hawking çalışmaya başladı. 1965 yılında ilişkinin bir yıl sonra Jane evlendi. 1967 yılında koltuk değneği kullanmaya başlamak zorunda kaldı ve aynı yıl onun ilk doğan doğdu. Diğer iki çocuk Stephen zaten buluştu tekerlekli sandalyeye.

1985 yılında, Cenevre yaptığı bir gezi sırasında, Hawking zatürreye yakalandı. Bu hastalık lateral skleroz olan insanlar için çok tehlikelidir. Steven durumu ciddiyetini koruyor ve doktorlar ölümcül hasta kocası huzur içinde ölmek izin Jane önerdi. Ama sonuna kadar kocasının hayatı için savaşmaya karar verdi ve enfeksiyon aşmak mümkündü Cambridge, içinde eve taşıdı. nefes kolaylaştırmak için, doktorlar trakeotomi yürütmek zorunda kalmıştır. Bilim adamı konuşmak için tüm yeteneğini kaybetti.

Jane üç çocuğu ve kocası ile baş etmek zordu ve ameliyattan sonra, bir hemşire Elayn Meyson kiraladı. Çünkü farklılıklar ve Stephen evde karmaşık durumun Karısından ayrılmış ve 1990 yılında evinin hemşire taşındı. eşi 1991 yılında hazırladı ve zaten 1995 yılında, Hawking Elaine evli boşanma.

Evlilikleri 11 yıl sürdü ve basında sayısız skandallar eşlik etti. Birçok kadın bencil dışına evli ve kocası kötü davranırsa olduğundan şüphelendi. 2004 yılında, Stephen bile polis tarafından sorgulanmak üzere çağrılan, bu yüzden sayısız yaralanmalar kökenini açıkladı. Bilim adamı çiftin hedef suçlamaları reddetti, ama yine de 2 yıl sonra boşandı oluyor. Bugün evli ve çocukları ve torunları ile yakın temas içinde değildir.

sandalye

1970 yılında, Hawking kendi başlarına hareket edemedi ve daha sonra hava motoru ile, bir tekerlekli sandalye, sıradan ilk kullanmaya başladı. Profesör sağlığı korkunç devlet rağmen, çalışmaya devam etmesini sağlar sandalyesinden olmadan Stiven Hoking kim? büyük bir koltuk napichkanom elektronik cihazlarda bilim adamı bu görüntü çok unutulmaz kasaba halkı. Çünkü onun bizzat ilgi faaliyetinin Hawking yönlerinden biri bilim yaygınlaşmasını seçti.

Traketomiden sonra prenesennoy bilimsel etkinlik iletişim kurmak neredeyse yapamaz çünkü profesörü tehdit edildi. O kaş istenilen hareketi gösteren harflerle kartlarını kullanmak zorunda kaldı. bir kelime Çizim tam bir dakika sürdü. iletişim sisteminde gerçek atılım bilgisayar kullanılmasıdır. tıklayıcıyı basarak bir parmak ile belirtilebilir ekran harf ve kelimelerin karşısında sürünmek.
Mühendis Devid Meyson tekerlekli sandalyeye yüklenebilir taşınabilir bir bilgisayar oluşturmak yardımcı oldu ve Amerikan aksanıyla ünlü Hawking elektronik sesini temin etti. Bu arada, Stephen kartvizit sesine inanmaktadır ve donanım ve yazılım yükseltirken onu terk etmez.

Şimdi bilim adamı parmakları felç ve onun asistanı yeni bir iletişim sistemi icat birlikte edilir. Şimdi bilgisayarınız hapsi onun sağ yanağını seğirmesi infakrasnogo sensörü tarafından kontrol edilebilir.

bilimsel çalışma

kara deliklerin doğası - Stiven Hoking ilgilenen edilir alanlardan biri. Ünlü bilim adamı kuantum kozmolojinin kurucularından biridir. Onun bulguları bilim dünyasında bir sansasyon yarattı. Profesör kara delik tamamen azından buharlaştırma az bilgi ve bozan ve bültenleri absorbe edilmez inanmaktadır. Bu radyasyon Hawking almıştır.

Profesör kitap ve makaleler yazmaya sadece aktif değil, aynı zamanda halka açık konferanslar verir, televizyon programlarıyla hareket dünya çapında bilimsel konferanslarla birlikte ve röportajları verir. O yapay zeka gelişimine bahsediyor ve diğer gezegenlerin kolonizasyonu tıbbi araştırmalarda yardımcı olur ve engelli insanlar tam bir hayat yaşamak için izin exoskeletons oluşturulması ilgileniyor.

Bilimin popülerleşmesi

Çünkü onun tanınması, Profesör Stiven Hoking bilimi sevdirmek için çok yapıyor. Onun ilk kitabı "Zamanın Kısa Tarihi" başlıklı, 1988 yılında yayınlanan bir bestseller oldu ve bu güne kadar popüler oldu. O kadar bilim dünyasının kaldırılır sıradan insanlar için basit bir dil ile yazılmıştır.

Diğer önemli kitaplar Hawking - "Kara Delikler ve Bebek Evrenler", "Ceviz Kabuğundaki Evren". Onlar kara delikler içerikleri, uzay-zaman cihaz ve Big Bang hakkında söyle. Bilim adamı, bir çocuk kitabı kızı ile birlikte kaleme yazdı. O evren hakkında çocuklara anlatır ve "Evrenin George'un Gizli Anahtar" olarak adlandırılır.

Stiven Hoking - "Stephen Hawking Büyük Tasarım "Sivenom Hawking ile evrende" boşlukta "Stephen Hawking'in Evreni" hakkında popüler bilim programları yazarı".

kitle iletişim araçları

profesörün adı sıkça Stiven Hoking katılmak için razı olduğu, gösteri ve televizyon programları, çeşitli içinde anılır. Yaşam ve bilim adamının çalışmaları "Her şeyin Teorisi" ve "Hawking", iki uzun metrajlı film gösterilmiştir. Genç fizikçilerin popüler dizi bir cameo var "Big Bang Theory" ve TV dizisi "Uzay Yolu: Yeni Nesil" ve onun karakterler "Simpsons" ve "Futurama" Stephen bağımsız geliyordu.

Buna ek olarak, tekerlekli sandalyede bilim adamı ve onun adının görüntü fantastik filmler, TV dizileri ve kitaplar çok büyük sayıda kullanılmaktadır.

film izlemek ve onun kitabını okuduktan, tam kendileri için soruyu cevaplamak mümkün olacaktır: "Stiven Hoking" dedi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.