FormasyonBilim

Elma asidi

Malik asit (Formül NOOSSN2SN (OH) COOH) oksiyantarnaya, dibazik hidroksi (meyve asit). Bu, renksiz bir kristal halinde bir madde ile temsil edilir. Malik asit kötü, etanol ve su içinde iyi çözünür - eter içinde çalışılmaktadır.

madde temizleyici bir anti-oksidan, bir anti-inflamatuar, nemlendirici ve hafif büzücü özelliklere sahiptir.

Sınıflandırma NOOSSN2SN asitler (OH) COOH

doğal koşullar, ortak L-malik asit altında. Erime noktası - yüz derece. suda çok iyi çözünür. etanol 68.3 g dietil eter çözünürlüğü - çözücü yüz gramı başına 1.9 gram.

D-malik asit 130.8 derecelik bir erime sıcaklığına sahiptir. Etanol içinde çözünürlük - 35.9 g, dietil eter - çözücü yüz gram başına 0.6 gram.

Her iki madde benzen içinde çözünür değildirler.

Malik asit kimyasal özellikleri oksiasitler donatılmış. Bunun tuzları ve esterleri Malatya anılacaktır. yüz dereceye ısıtıldığında malik asit anhidrit, özdeş bir laktid dönüştürülmesinde meydana gelir. uzun süreli ısıtma (kadar 140-150 derece) üzerinde suyun ortadan kaldırılmasını kolaylaştırır. Bunun bir sonucu olarak, yüz seksen derece hızlı ısınması ile fumarik asit, malik asit, dönüştürülmesi henüz oluşmuş ve maleik anhidrittir.

NOOSSN2SN (OH) COOH canlı organizmada metabolik süreçlerin en önemli ara bileşenlerinden biri olarak kabul edilir. Malik asit malat şeklinde metabolizmasında yer alır. Bu en trikarboksilik asit döngüsünde glukoneogenezi oluşturulur. Malat enzimatik reaksiyonlar piruvat, fumarat, oksaloasetat dönüştürülebilir sonra.

tartarik asit, D hidrolizi, L-bromyantarnoy asidin indirgenmesi ile hazırlanabilir NOOSSN2SN (OH) -COOH.

Endüstride NOOSSN2SN (OH) COOH imalatında kullanılan şekerleme ürünlerinin ve meyve suları. Ve malik asit şarap yapımında kullanılır. pH ayarlayıcısı ve bir tatlandırıcı ajan olarak uygulanabilir bir madde.

Hazırlanan malik asit (D, L) geri kazanılmış esterin asit NOOSSOSN2SOON Na amalgam veya hidroliz (oksaliluksusnoy asit) oksaliluksusnoy geri zaman.

Meyve asit içinde bulunan, doğal olarak oluşan bir madde. Bunlar, özellikle, olgunlaşmamış elma, dağ kül meyve, bektaşi üzümü, ravent içerir. Tütünde malik asit, kalsiyum tuzu biçiminde dahil edilir. Bunun az miktarda şarap bulunabilir. Doğada NOOSSN2SN (OH) COOH bağlı şekerlerin eksik oksitleme işlemine oluşturulur. Özellikle büyük bir miktarda malik asit (1315 gram arasında dm3 başına) olgunlaşmamış üzümlerde tespit edilebilir. Olgunlaşma meyve sayısı sırasında NOOSSN2SN (OH) COOH dm3 başına iki ila beş gram düşürüldü. nedeniyle madde aktif solunum işlemleri dahil olduğu gerçeğine konsantrasyonu bu tip bir azalma. Kuzey bölgelerinden üzüm güney bölgelerinden meyvelerde daha büyük malik asit bulunan unutulmamalıdır. İçerik NOOSSN2SN (OH) COOH, ayrıca yıl içinde, ve üzüm çeşitli hava koşullarına bağlıdır.

Tüm alkolik fermentasyon yüzde yirmi beş malik asit sırasına mayasını emer. alkol oluşumu sırasında ve geri kazanılması , karbon dioksit. Yüksek saflıkta oluşumu bakteriyel fermantasyon sonucu süksinik asit. Yoğunlaşma NOOSSN2SN (OH) COOH üre sentezi baz urasil (RNA bileşen).

Laktik asit bakterilerinin etkisi altında laktik aside malik asit düşürebilir. NOOSSN2SN (OH) COOH şarap tat etkiler. Keskin bir tat - malik asit içeriği yüksek "yeşil asiditeyi" neden olur. Bu durumlarda, bu biyolojik "asiditeyi" gerçekleştirdi. işlem ilkesi maya ve laktik asit bakterilerinin yeteneğine dayanır NOOSSN2SN (OH) COOH emer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.