Sanat ve EğlenceLiteratür

Sotnik Yury - Çocuklar için büyüleyici bir masal ve hikayeleri

Yuriy Vyacheslavovich Sotnik (1914 - 1997) - harika çocuk yazar. İlk öykü o başka hala gerçekten bir açıklama yazamaz zaman yazdı. Bu dördüncü sınıfta oldu. O zamandan beri, bir yazar olmayı hayal.

yazarın kısa özgeçmişi

Sotnik Yury 30 inci yıla liseden mezun hayat "üniversiteler" bir yer haline geldi. O ülkeyi gezerek Lena bir dükkanda bir laboratuvar asistanı Nehri üzerinde orman kirişleri ziyaret etti. Sotnik Yury ilk elden hayatı öğrendim. Tek bildiği eserlerinde yansıdı. İlk öykü 1939 yılında yayınlandı. Savaştan sonra bir dizi hikayeler yazdım. Özellikle iyi, ilginç gergin eylem ile lirik hangi renkler mizah, geçen yüzyılın 50-60-ler yazılır Lesha Tuchkovo ve kız arkadaşı değişmeden Aglaia, ilgili hikayeleri. bir şey ters yapıyoruz eğer canlı, huzursuz meraklı çocuklar, niyetleri bu nedenle sadece en iyi - Sotnik Yury açıklar Kahramanlar,. Onların en asil nedenleri bitebileceğini hayal bile edemiyorum. Bunun bir örneği aşağıda ele alınacaktır "Maske", öyküsü. Sotnik Yury sadece düşünülmeden hareketin sonuçlarını gösterir, azarlamamalı etmez. okuma kendisi her biri otomatik bir sonuca güldürür: bu olmayacaktı benim için gerçekten var!

Hikaye ve roman

Bu yazarın çocukları hakkında hikayeler okunabilir veya bir yetişkin ne uzun bir çocukluk unutana. Yuriy buna yol açar. o kaçmak imkansızdır hangi borç ve yükümlülüklerinin zincirlerle kendilerini çevrili olan yetişkinler. Onunla bunları tartışırken, bu hikayelere çocuğunuzun veya torunu için okuma, aniden kısaca onları yıllardır empoze ağır yük, kurtulmuş. Bahtsız yaşıtları maceralarını gülüyor bebek, kademeli olarak görmek ve ne yapabileceğini anlamaya başlar ve ne değildir başlar. Çocuklar hızla eylemler kahramanların Yu Sotnik motifleri "aracılığıyla ısırmak". Okulda, evde ve bahçede - His sinsi sırıtış aniden belirsiz durumlarda bulurlar olabileceğini düşündürmektedir. Çocuklar hakkında hikayeler bilgisayarınıza veya iPhone yakın oturan ek olarak, ilginç etkinlikler dünyasında çok düşündürmektedir. Çok daha ilginç tiyatro kulübü ve sahne performansları katılabilir veya bir denizaltı inşa ardından arkadaşlarınızla birlikte yapmak aktif şey var ve sadece caddede dolaşmak değil. Hatta Modern asosyal heyecanla hikayenin kahramanları sonunda ne bekleyin ve onlar hakkında endişe.

Yuriy Sotnik: "Ben bağımsız olduğu için"

Bu hikaye onun yaşı hakkında görüşmelerin olarak, ilköğretimde olduğu bir çocuk için çok uygundur. Kim kelimenin kurtulmak için en az bir gün için çocukların hayal olmadığını sürekli yetişkin demek "olmalıdır"! Ve Alyosha Tuchkova oldukça savundu ebeveynler, yine bir evin on yaşındaki oğlu ayrılmayı kabul etti ve kendilerini sabah bir yazlık üzerinde bütün gün arkadaşlara Lesha babası gitti. değil parke süpürme ve veliler akşam yemeği için ısınmak için yatmadan önce akşam onu ovmak, eski bir battaniyeye sarın ve gitmek üzere, 20 örneklerle - proreshat yerine 10: Boş dairede sabah kalkmak, oğlan asil düzgün ve yeterli gün geçirmek için nasıl planlar, doluydu tablo bir dilek ile bir not yemek anne ve baba zevk. Ancak, hayatta her şey başka bir yol açılır. Avluya gidiyor ücreti yürümek, o yaramaz Aglaia karşılar. O gece olacak prova için bir yer, aramaktadır. Ve Alex, yanlış bir şey sunulması evine gelip bütün çocuklar sağlayan değildir. Uysal ve omurgasız Oğlan çocukları sevmiyorum davranır bile, "hayır" demeyi bilmiyor. Sonuç olarak, apartmanda, tabii, kargaşa ve daha fazlasını - tüm komşular çalışan ve geçici olarak onun çocukları aldı onun sahibi, gel o kadar yüksek sesle çığlıklar canlı keçi. Sonra aniden Leshina anne gel - ve "Beklenmeyen" başlıklı fırça Repin layık bir resim, olsun.

Yuriy Sotnik: Çocuk hikayeleri

Tüm hikayeleri yazar ustaca saçmalık noktasına kadar götürür diyalog ve eylem geliştirme Yu Sotnik derece sıradan bir durum, ile başlar. olduğu gibi, bazen komik "Ben kurtuldu Nasıl" hikayesinde olduğu gibi, bazen korkutucu "Maske". Ama öyle ya da böyle, ve sonunda, her zaman öğretici ve refahı olduğunu.

Riot veya bağımsızlık № 2

Hikâyede "Sende bütün umutlar," ebeveynlerin tekrar Lesha ayrılmak ama bir değil arkadaşı Teyze Sonia ile. Yani, anne ve baba kayak bırakın ve teyze Sonya Lesha eğitmek başlar. Yani pedagojik yeteneklerini çağrılmalıdır nasıl. Onun Açlık grevi, o duramaz zaman Alex Pavlov'un köpeği gibi yaşadı ve rutin olduğunu ve onu dinlemeyi keser. Buna karşılık, Alex de kraker, köfte, sosis, ekmek ve şeker alarak yeme ve evden duruvermiş. Ve, tabii ki, "Tom Sawyer'ın Maceraları" Teyze Sonya okumasını onu engelledi. Alex Parkta bir bankta gece geçirmek üzereydi ama avludan adamlar geldi yazlık gitti barındıran boş bir dairede, koydular. Alex yalnız bıraktı ve etrafına bakmaya başladığında, bir insan kafatası gördü. Alex ciddi olarak korkuttu. Ama sonra adamlar gelip Teyze Sonya ültimatom göndermek gerektiğini söyledi. Hepsi bir protesto yaptı ve adamlar Teyze Sonia onu taşıdı. Ama Lesha sorunu oldu: yumurcaklar baba boş dairede onu kilitli ve bir anahtar aldı. Bu arada, teyze Sonia eksik ve Lesha aramaya tüm evlerin bypass etmeye başladı. O tamamen beklenmedik bir şekilde buldu ve barış ve düzen de evde. Bu hikaye okumak ve doğru şeyleri nasıl ayarlanacağını öğrenmek edilmelidir.

Tüm hikayeleri Yu Sotnik eşit eğlenceli ve beklenmedik bir son. Ona göre bunlar çok heyecan verici filmler var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.