Sanat ve EğlenceLiteratür

Yayıncı "Melik-Pashayev": kitaplar, kaynaklar, açıklama ve yorumlar

Son zamanlarda Yayıncı "Melik-Pashayev" Orada. "Retronazvanie" rağmen, son 2008 kriz yılında oluşturuldu. O zamandan beri doğuştan harika resimler ile eski 10 yaşına kadar olan çocuklar için kitap var. Ne çocuklar sanatsal tat ve güzellik anlamında aşılamak Kitabın dahildir? kitapların yayımlanması üzerinde çalışan yazar ve sanatçılar, "Melik-Pashayev," Sadece bu sorunun cevabını biliyorum.

yaratma ve logonun geçmişi

Yayıncı "Melik-Pashayev" iki ressam-kurucularından tarafından yaratıldı. Bu öncelikle resimlerde dikkatlerini açıklar.

Maria Melik-Pashayev - ressam, çizer, sergiler, çok sayıda uzman tarafından çocuk kitapları bir kolektörün üyesi , el yazısıyla.

Tatyana Rudenko - kitap tasarımcısı, Tretyakov Galerisi'nde yaratıcı atölye kurucusu. Uzun yıllar boyunca o "Kitap" sanat editörü yayınevlerinde çalıştı.

Neden böyle bir görünüşte "Not Another Teen" adı ve logosunu tercih ettiniz? yayınevi orjinal bölme ve aydın dar bir daire yönelik olması. Proje ailesini Melik-Pashayev Funded. Soyadı dolgun. Alexander Melik-Pashayev - kimin duruşmada birçok isim iletken, Albert Melik-Pashayev - çocuk stüdyosunda "Theatron" başkanı. Bütün bunlar sadece böyle "retronazvaniya" nin seçim yapma konusunda yaratıcıları ikna etti.

favori kitapları Reissue

Her zaman okuyuculardan sıcak alımı yeniden ödeme eski favori kitapları karşılar. Kitap buluş ev yorumlarını çoğu - isteklerinin aynı resimlerle, bir çocuk tarafından sevilen çalışmalarını yayınlayın, ama bugünün kalite için. Yavaş yavaş, "Melik-Pashayev", bir yayınevinde olarak algılanan zamansız klasikleri yeni bir hayat veriyordu. Ve bu iyi kurulmuştur: Işık baskıları çok geldi de. Tatyana Rudenko bu işin içindeki taraflardan biri dikkate alır: onun işi okulöncesi için iyi resimli kitaplar yayınlamaktır görür. O önemli değil o ya da bazı daha önce yayınlanmamış literatürü-salınımını yeniden olacaktır. Önemli olan çocuğun kitap sevdim. yetişkinler ve ebeveynler kitap satın - Ama kitap fantezi çocuk ne olduğunu anlamak için yazarlar, çünkü oldukça zordur. Ama onların görevi yayıncılar içinde görüyoruz. "Vintage Retro, ticaret uğruna, biz yayınlamıyoruz" - Maria Melik-Pashayev diyor.

"Melik-Pashayev" - yayınevi gibi büyük ustaların kitabı reissued Vladimir Lebedev ve Yuri Vasnetsov, Leo Tokmakov ve Nikolay Radlov Vladimir Konashevich ve diğerleri. Yayınevinin koleksiyonu "Melik-Pashayev" kitaplar Korneya Chukovskogo, Nikolai Nosov onlar hatırladı ve bir kez çağdaş yetişkin sevilen ettiği sürümünde olduğunu.

komik resimler

Ayrı dergisi "Fun" için bir dizi kitap değinmek istiyorum. Birlikte ele alındığında dergisi için iyi Sovyet çizimler kesinlikle bir çocuk 3-5 yıl ilgi olacaktır ve çoğu anneler, babalar ve dedesi nostaljik havasını neden olacaktır. Ironik ve komik, iyi örnek ve talimat "Fun" Modern çocuk konularını temizlemek, Sovyetler Birliği'nin en iyi ressamlar, şimdi onlar geri yüklenir yılda yaratıldı.

bir yazar ve sanatçı - iki eşit ait çocuk kitabı yazarı olarak

Harmoniously yazar ve sanatçının çalışmalarını birleştirmek - Kolay bir iş değil. Yeniden yazdırmak Eğer bu sorun dikkatle yapılmıştır ve yayıncıya yeni bir kitap sanatçı seçme zamanının testi, bir istişare gidiyor. Sonuçta, çocuk kitapları için "doğru" figürü her şeyden önemlidir. Örneğin, özü konusu çocuğu temizlemek için yeterli oldu ayrıntılı olmalıdır. Aynı zamanda günah birçok modern kitap, velilere hitaben gereksiz ayrıntı, olmalıdır.

kitap, yayın Yöneticiler göre tam yaratıcıları amaçlanan yolu ve sanatçı olmalıdır. Artırabilir veya sayfa sayısını azaltmak için, onun biçimini değiştiremez. bazen güzel bir kuruş uçar rağmen.

yayınevinin başka kavram - yapay serisini yarattı değil. Tüm kitaplar "aile" sadece ortak bir çerçeve ve aynı biçimde eklenebilir ziyade, başlangıçta sanatçı tarafından ele alınmalı.

en çok satan kitapların tercümesi

"Melik-Pashayev" - house, tercümanlar çok yüksek talepleri yayınlama. Örneğin, Rus dilinde çünkü Percy Amca Willy dönüştü karakter Percy ismin kitaplarının çeviri çocuğun zihninde karışıklığa neden olabilir, hangi için "göğüsler" çok benzer. Genel olarak, detaylara dikkat - birçok diğer Rus yayın arka planı kitap yayınlama "Melik-Pashayev" ayırır.

varlığını sırasında yayınevi "Melik-Pashayev" yabancı kitapların aşağıdaki serisini üretti:

 • Beaver Castor.
 • Karlhen.
 • Myauli kedi.
 • Kapıcı Willie.
 • resimlerde Tarihi.
 • Deniz maceraları Tim.
 • Kedim.
 • Bruno Ayı.
 • Molla Mek.
 • Zebrenok Zu.
 • Ernest ve Celestine.

altyazılı resim - çocuklar için kitaplar

Bunların içinde çok az metin, bazı resimler: Rus yetişkin okuyucuları daima resimli kitabın batıda yaygın satın almak istemiyoruz. Ama çocuk her metnin iki ya da üç satırları gösterir zaman altında size, tam ihtiyacımız olan şey. Bu ailem defalarca olmadan kitap ele alacak.

yayınevi "Melik-Pashayev" ilk eserlerinden biri olan Vilgelma Busha Max ve Moritz ilgili bir hikayeydi çocuk kitapları ön planda oldu. "Melik-Pashayev" sadece resimlerde odaklanarak, bu eski Alman masal anlattı. Eski Sovyetler Birliği Harms çeviren kişi olarak tanınır: "Plih ve Splash" yayıncı Modern yazarın fırsatı vermeye karar Andrey Usachev büyük şair ile rekabet.

Çoğu okuyucu bu yayınevinin kitaplarının yüksek maliyeti şikayet ediyorlar. Ama çok büyük bir iş her "bit" ödenir ne kadar dikkat bir kitap oluşturmak her zaman yapılır göz önüne alındığında, bu oluyor ve neden onların kitapları çok sık birçok aile en favori haline neden netleşiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.