ÇirkinlikInşaat

Kubbe ev: sahipleri, Fiyat, Foto yorumlar. Rusya'da Dome evler

Büyük şehirlerde yaşayanların çoğunun kendi ülke evin inşaat ciddi düşünüyoruz. Sonuçta bu havasız ve kirli şehirler, kalabalık ve anksiyete bırakmak için bir fırsattır. Kırsal, herkes kendi alanı vardır, komşuları konusunda endişelenmeye gerek yoktur. Buna ek olarak, bir ekolojik temiz ortamda çocuk yetiştirmek için çok büyük bir fırsattır. Kişisel varisleri daima sağlıklı ve enerji dolu olacak.

Modern geliştiriciler hiçbir zaman doğaya yaklaşmak isteyenler için çeşitli seçenekler sunuyoruz. Sonuçta, örneğin, her zamanki tuğla bina o kadar çabuk böyle bir evde, bizim için uzun bir süre inşa ediliyor, sen razı olamaz. Bir daha uygun fiyat ile karakterize olurken, tuğla gücü bakımından farklılık yoktur Günümüzde özellikle popüler, modern teknoloji ve yapı malzemeleri,. Bu yapılardan bazıları küresel veya ev kubbeli bulunmaktadır. Yorumlar tür yapıların avantajları çok sayıda sahipleri söylüyorlar.

Geçmiş kubbe ev

Herhangi bir yapının inşası geçmeden önce, projeyi yapmak gereklidir. Onun seçimi sahipleri, gelecekteki yapısı, onun estetik ve özgünlük dış itiraz isteklerine bağlıdır. Şu anda özellikle popüler tam bu makalede görebilirsiniz kubbe ev fotoğraflardır. yerli inşaat piyasasında bu binalar 2008 yılında inşa etmeye başladı, ancak bunlar modern mimarinin buluş ile alakalı olamaz.

Eski Bizans'ın dikilen Yuvarlak şekil yapısı. Genellikle bu binalar her kış ev ısıtma sorunu yaşayanlar çok ciddi olduğu için İskandinav ülkelerinde inşa edildi. Bu tip yapı icat Buckminster Fuller tarafından 1951 yılında patentlenmiştir. Bugüne kadar çok sayıda yerli inşaat şirketleri kubbe evlerin yapımını hakim olması. Bu nedenle, herkes uygun bir seçenek alabilirsiniz ve onun gelecekteki ev tüm gereksinimleri karşılayacak emin olmak için.

Özellikler

insan yerleşimi yönelik modern kubbe ev, olumsuz çevresel faktörlere maruz kalmasını da önler alışılmadık yapısı ile karakterize edilir. Küresel evlerde yaşayan insanlar, tanıdığını odanın olağandışı geometri hafiflik ve sakin bir duygu.

Nedeniyle binanın aerodinamik tasarımı güçlü rüzgârlı rüzgara ev kullanıcısı direncini geliştirilmiştir. Bu tür bir yapı, sismik etkinlik durumunda diğerleri ile karşılaştırıldığında daha kararlı olacaktır. Hesaplamalar ev 10 puan yerkabuğunun dalgalanmaları katlanmak mümkün olacağını göstermiştir.

maliyetinin hesaplanması

doğru hesaplamak için yapım ücretinin tamamı çok zordur. Sonuçta, içinde tasarım aşamasında sık sık uzantıları imkanları bulunmaktadır. Ayrıca tasarım ve fiyat binanın yapımı sırasında ihtiyaç duyulacak bir bitirmek için bir yol, ve materyalleri içermektedir. Ama temel tasarımın fiyatı özel hesap makinesi kullanılarak hesaplanabilir. Bu program, dikkate enine kesiti, taban yarıçapı kenarlarını bağlayan yöntemini alır. Bunu kullanarak, sayı ve köşe, yüzler, kenarlar türleri hakkında bilgi alabilir. Sonuç olarak, gelecek kubbe evini sunması mümkün olacaktır hangi yapılandırılmış şeması sunulacaktır. bunun için fiyatı sadece yukarıdaki faktörlere bağlıdır.

Binaların inşaat Zamanlama dikkate projenin gelişimini ve onay alarak 3 ay ortalama yaklaşık bulunmaktadır. Fiyat kubbe ev dolayı malzemelerin daha az kullanılmasına yaklaşık 1/3 geleneksel konut maliyetidir. Bugüne kadar bu tür tesislerin maliyeti - 1 m 2 başına yaklaşık 13.000 ruble.

tasarım evler

Başlangıçta standart bir yapıya, 8.1 m çapında hesaplanan hemen hemen tüm projeleri çizim olarak. Bu boyut, özel ve standart tasarımların geliştirilmesi için esastır.

Çapı "8 metre? Bu yeterli olmuyor "-! Diyebilirsiniz. Ama ilk bakışta görünüyor. Kubbenin yarıçapı ve 8 metre olduğunu unutmayın. Sonra taban alanı 153 m3 olacaktır ve bina tavan 7 metre ulaşacaktır.

Bir kubbe ev inşa etmek istiyor? Bırakma - bu herhangi bir binanın tabanı olduğu için özel ilgi, tabanı oluşturma ödenir sırasında ilk aşaması. baz özellikleri türü ve toprağın mekanik özelliklerine bağlı olacaktır.

İnşaat sırasında ev daireselliği yapı malzemelerinin tüketimi ile karakterize edilir. temel atma günü 25-40% kaydedebilirsiniz.

Ev kubbe tipi birinci katta eklenecektir fazla 5 eklemeler, sahip olabilir. Onlar 5 kubbe açıklıklar herhangi birinde yer alabilir. Bu bir bütün olarak sistemin katılığından kaybına yol açmaz. açıklıklar Böylece veranda, saçaklar, seralar, spa ve benzeri yer alır. D bağlamak için kullanılır, önemli ölçüde arzu edilen alana uzanabilir.

Son aşama inşaatı olan iç dekorasyon. Bu aşamada planı gerektirmeyen yük taşıyan duvarlarda, böylece bağımsız herhangi bir mimari lezzetleri (tavan arasında, çatı katlarında, oda) seçebilir. Bu yapının mukavemetini etkilemeyecektir.

bina için Malzeme

Kubbe evlerin yapımı için temel materyal penopilistirola veya fiberglas paneller dolgulu ahşap kirişler vardır. Bu maddeler, düşük ağırlık, yüksek güvenilirlik ile karakterize edilir. Bu ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Kalınlığı 15 cm yalıtımlı malzeme, iklim koşullarının orta bant için idealdir. Bu paneller normal duvar kalınlığı ile yüklemek için çok kolaydır. Nispeten yakın zamanda, aynı amaç için, ve köpük kütlesi genişleyen kullanmaya başladı.

Zona , geleneksel bir çatı kaplama malzemesidir. Çekici bir görünüme sahiptir ve maliyeti çok yüksek değil. Bu malzeme, daha kolay, uygun bir doku ve renk seçim yapar geniş bir ürün yelpazesi ile karakterize edilir.

özel tasarım tüm kubbe eve ayırır. farklı konfigürasyonlarda, renklerin Fotoğraflar, farklı malzemelerin kullanımı bu makalede bulunabilir. Buna ek olarak, sahibi evde pencerelerin şeklini seçebilir. Bunlar, dikdörtgen yuvarlak, üçgen veya altıgen olabilir. pencere dekorasyon sıradışı cephe olabilir. pencere açıklıklarının iyi yerleştirme siz aydınlatma tasarruf ve hatta ileride ısıtma üzerine olabilir. Sonuçta, hatta kış günlerinde ev güneşten ek ısıyı alabilir.

Ekipman ve iç dekorasyon için malzemeler

iç dekorasyon kubbe evleri için kullanılan malzemeler çeşitlidir:

 • MDF.
 • Alçıpan.
 • Duvar lambri.
 • Plastik.
 • Dekoratif sıva.
 • OSB.

Sen iç muhteşem ve zarif hale getirecek bir kombinasyon için uygun malzemeler seçebilir. Bazı insanlar kendi ev kubbe inşa deneyin. sahiplerinin Yorumlar bağımsız inşa edilmiş evlerin diğerleri yeteneklerini değerlendirmek ve yakın arkadaşlarından uzmanları veya şirketler lehine bir seçim yapmak için izin verir.

Bir evde havalandırma ve ısıtma sistemi montajı da kolaydır. Binanın tam ısıtma için satın alıp ısıtıcılar yüklemelisiniz. Onlar sıradan ev için aynı olmalı, ama kapasite% 30 daha azdır.

Kubbe ev anahtar teslimi Eğer inşaat tüm aşamalarını izlemek için değil sağlayacaktır. Sen hemen yeni banliyö evine girebilir.

Kubbe evlerin avantajları

2008 yılından beri çok zaman almadı, ancak birçok aile zaten bir kubbe evlerde yaşayan tüm avantajlarını hissettim. Bu yapının temel olumlu yönleri şunlardır:

 • fırtınanın, kar birikmesini dayanabilir Mükemmel düz şekil. Kubbe evler rüzgarlar mükemmel bükülmesini sağlar olağanüstü aerodinamik ile karakterize edilir. Bu kasırga ve kasırgalar sırasında ABD'nin kıyısında kubbe evleri eşsiz direniş ile doğrulanmıştır.
 • Kubbe ev pencerelerinin herhangi bir sayı olabilir. İsterseniz, hatta tüm kubbeyi perdelenir edebilir ve neredeyse tüm yapının mukavemetini etkilemez.

 • Bu tuğla ev sağlam yapıya sahiptir. Bu ayrı bir çatı, ağır döşeme, çatı sistemi yoktur. Bu ev ile yüksek sismik direnci ile karakterize edilir. Bütün yapı elemanlarının% 35 imha yanında binanın tam çökmesine yol değildir.
 • Daha küçük evlerde hiçbir taşıyıcı duvarlar vardır. büyük duvar yapıları herhangi bir sırada yüklenebilir. Bu evde iç mekan planı yapabilirsiniz.
 • Ses Yalıtımı. Nedeniyle asgari yüzey alanına çok daha az ses alır. Bu evde yaşamı daha konforlu ve rahat hale getirir.

Küresel ev kaydeder

 • Asgari tabanı. yapı tasarımı çok kolaydır. Bu nedenle zeminde azami yük azalır. Bu nedenle, evde üzerinde bir kubbe inşa sağlayan vakıf bir daha ekonomik türünü kullanabilirsiniz. sahiplerinin Yorumlar En Böylece bina, vakıf çatlak oluşumunu eğriltme olasılığını ortadan kaldırır. 90 cm'yi aşmayan derinliği olan bant vakıf, imal gösterdi.
 • Herhangi bir zamanda inşaatı. Bina kubbe evleri hava koşullarından bağımsız, yılın herhangi bir zamanında ortaya çıkabilir. Bu işin maliyetini ve inşa edilen tesisleri kalitesini etkilemez.
 • yetenek asgari alanı kullanabilir ve hacmini en üst düzeye çıkarmak. Yaşam alanı maksimal dış alandır - çok az. Bu nedenle, ile karşılaştırıldığında kışın her zamanki dikdörtgen oda sıcak az dağınık olduğunu. Bu nedenle, ısıtma ve soğutma maliyeti% 30 düşürülür.
 • ne olursa olsun iklim Enerji tasarrufu. 100 kWh / m2 - Örneğin, soğuk iklimlerde sıradan ev taş gerek sıcak su ve ısıtma yaklaşık 230 kWh / m2 odun tüketebilir. genişletilmiş polistiren (200 mm duvar) kubbesi Evi genellikle modern standartlarını aşmaktadır. Hatta bina ısıtma sıcaklığı kapalı ağır donma durumunda 2 saat içinde 0 ° C'ye düşürülür. Eğer, 50 yıldır (değil tuğla binanın lehine) fark bir tuğla ve kubbe evleri sürdürmenin maliyeti karşılaştırmak, başka çerçeveyi satın alabilirsiniz.
 • Ağır makinelerin kullanımını gerektirmez. Tüm bina elemanları küçük boyutu ve ağırlığı vardır, bunların montaj kolay ve hızlı gerçekleştirilir. sezonunda, geliştiriciler kubbe evlerin çeşitli inşa edebilirsiniz. sahiplerinin Yorumlar bunlardan çok yerleşmiş olduğunu söylüyorlar.
 • güneş panellerinin maksimum kullanım. Bir evin simetrik şekil güneş modülleri ve pilin uzayda daha etkili hedeflenebilir. Bu ekipmanla ile, para önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz. Güneş hücreleri bile bulutlu bir günde enerji üretebilir bilinmektedir.
 • Makul fiyatlar. Yüksek kaliteli güvenilir çerçeve evin yapımı sıradan bir tuğla bina daha ucuz olduğu kanıtlanmıştır.

eksiklikler

Ne yazık ki, bu dünyada hiçbir şey mükemmel değildir. Rusya'da Dome evleri da dezavantajları var.

 1. hesaplamaların karmaşıklığı. Evin küresellik çizmek ve iki uçağı kullanarak hesaplamak mümkün değil. Mutlaka gelişmiş 3D-grafik programı kullanmak gerekir.
 2. Kubbe ev yapımı hala halkımıza egzotik olduğundan, bir kubbe ev inşa bilen uzmanlar-inşaatçılar yardım almak en iyisidir. ciddi maliyetlere neden olabilir çünkü Yorumlar sahipleri, bağımsız deneyler için tavsiye edilir.
 3. Atıkların Büyük miktarda. Malzemeler çoğu zaman dikdörtgen bir şekil mevcuttur, ve yapının bu tür yapımı için ana formu üçgendir. Büyük kayıplar tasarım aşamasında dikkatli hesaplamalar ile önlenebilir.
 4. Gerek pencereler, kapılar, mobilya, merdiven standart dışı şekiller kullanmak.

Sonuç

eskiden beri bilinen kubbeler şeklinde Tesisleri. Bunlar son derece dayanıklıdır. Bu evin hususiyeti, taşıma kapasitesi kubbenin boyutunu artırarak artar olmasıdır. Bu tesis sahipleri yılda aile bütçesinden düzenli bir miktar tasarruf sağlayacak unutmayın.

Kubbe evin çerçeve - Bu çok büyük bir tasarımcı. uzmanları ekibi, birkaç hafta için evin inşaatı ile başa çıkacak. Her sahibinin tüm süreci kontrol edebilirsiniz. Birkaç hafta sonra ailen doğada dinlenmek ve temiz hava keyfini mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.