SağlıkTıp

Kolesistit başlıca belirtileri.

rasyonel ve sağlıklı gıda ilkelerine bağlı değil eğilimindedir Birçok obez insanlar, sen kolesistit semptomları bulabilirsiniz. Bu konular vücut tamamen sindiremez yağlı gıdaların aşırı miktarda tüketir. bir noktada insanlar da iç uç dengeleyici mekanizmanın olasılığı, ve daha sonra, içinde taş oluşturan safra çözünmeyen bir çökeltinin oluşmasına başlar. Bu işlem, çoğu zaman duvarın kendisinin enflamatuar olayların eşlik safra kesesi ve buna ve kanallarda uzanan.

Hastalık hastalarının başında bir şey rahatsız edemez. Akabinde mutlaka görünür erken belirtileri sağ hipokondriumda dolgunluk ve ağırlık hissi ile ilişkili kolesistit, yani karaciğer ve safra kesesi çıkıntı, hem de dispeptik sendromların yerine. Dispepsi işleminin hafif sahasında orta olabilir veya hastalığın ilerlemesi ağzına safra ve acılık keskin bir tadı kusma şeklinde, çok ağır olabilir.

Bir noktada, çok fazla bir kişinin diyet kırmak veya yoğun titremeler olabilir geçirecek zaman, safra kesesi taşı yerinden hareket ve aktif safra akışının doğru göç etmeye başlar. Taşlar genellikle zaten safra kesesi boynu sıkışmış başlar. Bazıları kanalından ya da Oddi sfinkter ağzında saplanarak devam lümenin boyun boyutlarına daha küçüktür. kaya hareketi yoktu pas vermeden iz, hatta için "kalın derili" hasta. kolesistit belirtileri sert ve ağrılı saldırı yükünü safra kolik. matematik safra çıkışını bloke kadarıyla, zehirlenme ve inflamasyon belirtileri büyümeye başlar. karaciğer, donuk ağrı zonklama vücudun diğer bölgelerinde de yayar üst kadranda, yükselen sıcaklıklar nedeniyle ateş yoktur. kendisi çok sinsi bir hastalıktır içinde, kataral, iltihaplı veya kangren: Kolesistit, belirtileri biçimleriyle bağlıdır. Bu kutu benzetmek bir saldırı arasında apandisit, kalp ağrısı veya maskeli kötüleşmesini dejeneratif disk hastalığı. Bu nedenle, doğru başlayan özellikle deneyimsiz bir doktor son derece zordur, hastalığı teşhis. şüphe durumunda yardım için, muayene enstrümantal yöntemler geliyor. Bu, ultrason ve zıt ajanlar ve x-ışını incelemeleri bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans.

Gönderen toplama detaylı ve tam tıbbi öykü arasında hasta, nereye irade gösterisi sadece belirtiler arasında kolesistit, aynı zamanda söyle, çünkü hangilerini ortaya bağlıdır.Agregasyon% 98 başarı içinde üretimi tek gerçek tanı. yerçekimi sürecini aydınlatılmasında önemli bir rol laboratuar analizleri oynarlar. Bu genel ve biyokimyasal kan testleri olduğunu. Bunlardan ilki lökositoz artırmak ve ESR ve ikinci dikkatini de büyümeye emin olmalıdır ki, bilirubin dikkat edilmelidir olacaktır. safra vücudu terk edemez mekanik blokaj boşaltım kanalları doğal olarak oranı artar doğrudan bilirubin, yüksek konsantrasyonlarda kan dolaşımına girer. Bilirubin Kan - yabancı ve çok zehirli bir maddedir. Hasta akut aşamasında kolesistit semptomları ifade etti, bu nedenle, taktik amacı, bilirubin ve akışını durdurmak için, safra akışını normalleştirmek için , safra asitlerinin kan. Yine de, hastalar hem de doktorlar tarafından dışkı renginin rengine dikkat etmek gerekir. idrar karartmak ve dışkı renginin bozulması başlarsa, hastalık ilerliyor ve acil tedavi gerektirir anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.