FormasyonDiller

Soruşturma Harf ve yazdıklarının kuralları

İnsanlar çoğunlukla iş ve kişisel kullanım için, iş mektupları yazmak için ihtiyacı ile karşı karşıyayız. Nedeniyle kendi yazma nedenleri gerçeğine iş mektupları çok çeşitlidir, bunlardan birkaç türü vardır. Yani, orada eşlik eden ve size notlar, mektuplar, teklifler, siparişler, mektuplar, hatırlatıcı mektuplar, ve diğerleri teşekkür ederim. Bu yazıda aslında üzerinde durulacak soruşturma böyle bir mektup, o nasıl yapılacağını ve İngilizce olarak yaptığı yazılı doğası.

soruşturma Mektubu, kural olarak, mevcut olup olmadığını öğrenmek için onun çalışması ile ilgili bazı konuları açıklığa kavuşturmak için, gönderenin belirli bir ürün hakkında bazı bilgiler almak istiyor durumlarda yapılır. Ayrıca, böyle bir mektup vb eşya, koşullar ve teslimat yöntemleri ve teslimi zamanlamasını açıklamak amacıyla kurtarmak için. Bununla beraber, fiyat listesi ve malların listesini talep edebilirsiniz. Nasıl soruşturma mektubu yazdı?

Kural 1 numara Kısaca ve aslında

Yalnızca gerekli bilgileri içeren, bu kısa, açık ve anlaşılır hale getirmek için: son detayına bir mektup dikkate alınması gerekmektedir. Alıcı firma yetkilileri hızla istedikleri olduğunu fark etti ve hemen yanıt verdi önemlidir.

Kural № 2. yapı yazma isteğini dikkate

iş yazma Bu tip başında isteği gönderir şirketin adını ve adresini sunmalıdır. Bu hedefin ismi ile devam eder. Ardından şirketin liderlik ve harfi kendisi içeriğine resmi bir itiraz yazın. belirtmek için emin olun bilginin kaynağını belirli bilgilere ek sorular, bilgi şirket hakkında ve işbirliği yararları için talep özetini ilgilenen bir ürün hakkında. Sonunda - imzası.

Talebinin Kural 3. Harf takdim olmalıdır

Eğer istek tarafından ciddiye alınması ve işbirliği yapmak olumlu bir karar yapılacak başvurduğunuz hangi şirkete, mektup iyi bakmak gerekir. Kural olarak, bu sorgu metni değil, aynı zamanda iletişim bilgilerine sadece yer alacak özel bir antetli, yazılıdır.

İngilizce Sorgulama harfi (prensipte ve başka bir dilde ikisi) sadece yukarıdaki kurallara uygun yazılmış değil, aynı zamanda belirli ifadeleri ve kalıbın klişeler kullanımına edilir. kelime veya kelime grubu, kısaltmalar, referanslar konuşma tarzı için "siz" ve diğer işaretler kısaltılmış formları kullanmayın. Yurtdışında kuralları ve bunların yazım kuralları çok sayıda kanıtladığı gibi iş mektupları, çok sorumludur yazmak için. Aynı zamanda saygı ve nezaket işaret eder kelimeler kullanmak önemlidir: Eğer muhatap ile işbirliği için ne kadar önemli gösterin. Bu mümkün olduğunca çabuk ve iyi dilek bir cevap almak için arzu sorgulama ifadesinin bir harfle biter.

soruşturma mektubu, bir örnek kolaylıkla çünkü günümüz dünyasında, net bugün çok popüler olan bulunabilir, belirli bir ürün hakkında bilgi edinmek için ihtiyaç daha sık görülür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.