Haber ve ToplumKültür

Bir mektup nedir? Biz soruya cevap

Bir mektup nedir? Soru değil biz yetişkinlere söz, hatta alt sınıflarda herhangi öğrenci yanıtlanabilir gibi görünüyor. harfler ve tüm kağıt parçası - konuda olduğu görülmektedir İlk bakışta özel bir şey değil. Belki de daha fazla bu mesaj bir tüp içine kağıt bükülmüş olabilir ya da düzgün bir şekilde yarım ya da dört kez katlanır.

Bu makale kelime "mektup" çok anlamı ortaya çıkarmak amaçlanmıştır. Buna ek olarak, okuyucu tarihinin iletişimin yolunu bırakarak, tabii ki, zaten bu konuda ilginç birçok bilgi alacak.

Yaygın bir tanım

en neyi böyle bir mektup tanımlamaya çalışalım. Mevcut sözlüğü elde edilen verilere göre, sonucuna varılabilir genellikle çok kompakt bir şekilde ifade edilir ve kurumlar, şirketler veya sıradan insanlar arasında belli bilgi alışverişi için tasarlanmıştır mesajın bu tür söyledi.

İçerik kişisel yazışma ile tamamen iş farklı ve bitiş olabilir.

kilometre taşları

sorun değil - Şimdi bir mektup yazmak. Tüm ihtiyacınız, böyle bir ihtiyaç varsa - ve bir kalem (çizgi ya da sadece beyaz, kutusunda) kağıt parçasını almak için. Yaz - Bilmiyorum. Onlar kağıtları yoktu ne zaman ve nasıl insanlar tedavi?

Bilim adamları kabuğu bir parça veya bir clay crock üzerine, parşömen üzerine, örneğin, gezegenin ilk kısa mesaj benzer bir aracın bir tür yazılı (veya kesmek) edildiğini öğrenmek başardık.

İlginç ve benzersiz kil tabletler eski ve bir zamanlar çok güçlü Asur gücünün sermaye kabul edildi Nineveh'teki arkeologlar kazı sırasında bulundu. Bildiğiniz gibi, en güçlü yangının tamamen şehri yok, ama bunların ifade edildiği materyalin sayesinde zaman mektuplar, günümüze kadar hayatta kalmayı başardı. Bazıları Londra ve New York'ta büyük müzelerde bulunabilir.

talep bugün

Modern yazı -, daha önce olduğu gibi, bir mesajdır. Ancak, çoğu durumda, o oluşturulur ve / veya geleneksel ve elektronik araçlarla gönderildi. Genellikle e-posta yoluyla.

İçindekiler da değişti. Yirmi hatta otuz yıl önce harflerin aksine, multimedya unsurları çeşitli takmak için artık mümkün. örnek, videolar veya resimler için.

Bir mektup nedir? ilginç gerçekler

o devam etti ve sıradışı gerçekleri hayatta olmasaydı iletişimin bu tip uzun geçmişine bakılırsa şaşırtıcı olurdu.

Araştırmaya göre, en uzun mektup güvenle. parşömen bir tür, 10 metre uzunluğunda ve en fazla 7 metre genişliğinde olarak görülebilir Geri 16. yüzyılda Pers Şah, Adını maalesef korunmuş edilmedi, yerel Kanuni Sultan Süleyman Türkiye'nin bu mesajı göndermiş. Bu mesajın üzerine kendi gözlerimle görmek isteyenler, Ankara Ulusal Müzesi'ne gitmek için tavsiye edilir.

Çok uzun bir mektup varsa, yani muhtemelen de en küçük yoktur. Bu sadece yani Stockholm Post özel müzede, Avrupa'da 1983 yılında, o kadar uzun zaman önce keşfedilen şeydir. Bu kırıntı, istisnasız bütün aşamalardan posta işleme gitmek başardı. Hatta 1883 yılında ödenmiş bir marka damgası var. Bu tür mesajlar büyüklüğü - 23 x 36 mm. İnanılmaz!

Ve son olarak, hangi harf ünlü "Guinness Rekorlar Kitabı'na" değişiklikler yapar zannıdır? Uzmanlar hedefi en pahalı posta mesajı gezegen bulmaktır için tahmin. biraz çaba sonra, hala belirli bir sonucu elde başardı. Abraham Lincoln'ün mesajın gerçek değeri General John Alexander Makklernand döndü. 1863 yılında bizden uzak yazılmış ve 1991 yılında satmak başardı. o arada $ 748 000. astronomik toplamı alamadan boyunca New York açık artırmada düzenlenen arada, ki herkes başka Amerikan başkanının mektubu $ 3.400.000 astronomik tutar üzerinden kurtarıldı olduğunu bilir. Bu mesaj özel koleksiyonuna gitti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.