SeyahatYol tarifi

North Carolina, ABD. Kuzey Carolina ünlü Üniversite

Kuzey Carolina ABD eyaletleri biridir. Bu ülkenin doğu bölgesinde yer almaktadır. Devlet sermayesi Raleigh olduğunu. En büyük şehirler Fayetteville, Greensboro, Durham ve Charlotte - Kuzey Carolina. Eyaletin nüfusu 9.6 milyon kişidir. işgal topraklarının alanı - 139 509 kilometrekare.

Giorgio ve Güney Carolina ile - Virginia ile devlet sınırlarının kuzey ve güney olarak. batı Tennessee bulunan. Amerika Kuzey Carolina Durum onikinci Devletleri 1789 yılında verildi.

coğrafya

Devletin Kuzeyde tepelik platoya ve Appalachian'lar Pidmond yatıyor. Bu alanda en yüksek noktası Dağı Mitchell. Bu 2037 metrelik bir seviyeye ulaşır. Kuzey Carolina Doğu bataklık Atlantik kıyı ovasını sundu. İşte sonsuz Atlantik Okyanusu erişimdir. devletin orta kesiminde etekleri ve tepeler vardır. Bu en yoğun nüfuslu alandır.

Kuzey Carolina woods yayılma birçok yerinde. kıyısında koyları ve adaları bir bütün zinciridir.

iklim

Genel olarak, orta ile karakterize edilir. Piedmont Platosu Açık - subtropikal. Burada yaz aylarında sıklıkla kasırgaları öfkeli. Ortalama sıcaklık ılık sezonun sıfırın üstünde otuz derecedir. Kışın, hava aşağı eksi beş soğur. devletin orta kesiminde oldukça sık şiddetli gök gürültülü ve azgın kasırga vardır.

öykü

Kuzey Karolina İngiliz kolonize etmeye çalıştı ilk Amerikalı toprağı oldu. Tarihsel olarak, bu alanda çok sayıda yaşadığı Hint kabileleri. Geç 1580'ler Sir Walter Raleigh, Kuzey Carolina iki kolonilerin kıyı bölgelerinde başladı. Ancak, her ikisi de bakıma muhtaç hale düştü.

Zaten 17. yüzyılda. Charles I (RENK İngiltere) onuruna ili Carolina seçildi. Aynı zamanda, birçok yerleşim burada kurulmuştur. Sadece Kuzey Carolina'da 1712 yılında ayrı bir koloni olarak görüldü. 1776 yılında ona o İngiltere'den bağımsızlık için bir oy alacağını Kıta Kongresi, delegeleri gönderildi.

Kuzey Carolina insanların etkin rol aldı Amerikan Devrimi İngiliz hakimiyetine karşı. Zaten 1789 yılında Anayasa burada onaylandı. 1840 yılında faaliyete Raleigh devlet başkenti binaya girdi. Bu güne kadar, aynı yerdedir.

19. yüzyılın ortalarında, devletin Ticari ve kırsal alanları. dvuhsotvosmikilometrovaya yol birbirine bağlanmıştır. Tesisin inşası için gerekli malzemenin ahşap plakalar vardı.

1860 yılında, Kuzey Karolina bir köle devlet oldu. üç milyon kişinin üçte biri köle tarafından temsil edildi. 1861 yılında devlet Kuzey Birliği çekildi.

20. yüzyılda. devlet sektöründe ve tarımda lider konumunu almıştır. 1990'larda tekstil, kağıt, elektrik malzemesi ve kimya sanayi ürünlerinin hacmi ABD'de sekizinci sırada yer aldı.

ekonomi

bazı minerallerin North Carolina üretiminde Şu anda devam. Bu fosfat, lityum ve taş arasında. en gelişmiş tür mobilya ve tekstil, kimyasallar ve tütün gibi sanayi aşağıdaki türlerde vardır. elektronik imalat, bilgisayar ve donanım oynadığı önemli rolü.

Kuzey Carolina (ABD) - lider pozisyonları mobilya ve tuğla üretimine ait olduğu devlet. İşte biyoteknoloji ve bilgi geliştirme alanında çalışmalarını yürüten büyük araştırma merkezlerinden bazılarıdır.

Kuzey Carolina'da Tarım endüstrisi tütün, mısır, pamuk ve fıstık ekimi konusunda uzmanlaşmış. hayvancılık iyi gelişmiş. Devlet ve üreme kümes Nişanlı.

North Carolina böyle tütün ve tatlı patates gibi ürünlerin üretimi için ülkedeki ilk yerde olduğu söylenir. O yol açar ve hacim hindi sattı.

Devlet konumlar

Turistler Charlotte en eski troleybüs hatlarının South End birini ziyaret edebilirler. İşte yeşil park alanı ve Myers caddelerden biri sanat olduğunu. Isim Kerouindes altında ülkenin en büyük tema parkı ziyaret etmek ilginçtir.

Devletin doğu bölgelerde, kıyı çizgisi Kristal Sahil, ülkenin en eski deniz feneri ve Pamlico Körfezi inanılmaz güzelliği hayran olabilir. turist ve savaş gemisi sularında olduğu Wilmington büyük liman, Memnuniyetle "Kuzey Caroline." Gemide savaş müzesidir.

Raleigh - Kuzey Carolina eyaletinin başkenti - mimarisi ile turistler arasında ünlüdür. Bu kültür merkezleri ve botanik bahçeleri çok sayıda vardır. Bir planetaryum vardır, öğretim ülkenin astronotların birçok yönlendirmiştir. Raleigh onun birinci sınıf sanat müzeleri yanı sıra Cherokee rezervasyonun gurur duymaktadır.

Old Salem Visitors tarihi köyde bulunan en eski Afrika Phillips Kilisesi, davet ediyor. Gezginler en doğal alanlarda Blue Ridge ve Büyük Smokey geçer büküm denilen eski demiryolu boyunca binebilirsiniz. En eski müze, kimin sergiler yangın nedeni tarihini anlatmak - turistler arasında popüler restorasyon çalışması Tryon Sarayı, The Resort The Biltmore ve Triangle Park sonrasında halka olarak devlet yerleştirir.

ünlü Üniversitesi

Chappell Hill kentinde eğitim eski kamu kurumudur. Onları Kuzey Carolina ünlü Üniversitesi, devletin tüm yükseköğretim sisteminin amiral gemisi olduğunu. Bu eski kurumu Kuzey Carolina Genel Kurulu tarafından 1789 yılında kuruldu edilir.

Günümüzde üniversite lisans derecesi ve master ve doktora en programları sunmaktadır. Bu kurum 26.800 öğrenciye eğitim verdi. Bu Kuzey Carolina Devlet sakinleri, ama bütün ülke ibaret değildir. öğrenci ve yabancı uyruklu vardır. Akademik liyakat temelinde, ücretsiz öğrenim, konaklama ve yemek Üniversitesi sağlanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.