FormasyonDiller

"Köpük boyun": değer phraseologism ve örnekler

insanlar genellikle boynunu sabun istiyor musunuz? o banyo veya duş geldiğinde bu arzu normaldir. Ama başkasına, phraseologism önemi uğursuz anlam gelince. Bir düşün.

Ticari sırlar cellatlar

o gazeteye makaleler ofiste kağıt parçalarını vardiya veya yazmak için bugün olduğu gibi Bir zamanlar, sadece rutin tatbikat olarak yapıldı insanları öldürmek için. Rahat bir çalışma ortamı gibi tüm insanlar gibi profesyonel katiller. Bu nedenle, ip düzenlenen güçlük ve anksiyete olmadan mahkum başkanı, ikincisi genellikle sabun ile yağlanır. Ama tersi de geçerlidir: köpüğü boyun suçlu bulunduğu takdirde, sorunlar da ortaya çıkmaktadır.

Ancak, bu Rusya'da, örneğin, ölüm cezası ile ilgili bir moratoryum var ve "ölüm cezasının" yetkili ülkelerde, başka yöntemler kullanılması nedeniyle, doğru değildir şimdiki zaman: infaz, zehirli iğne. İkincisi başka bir dünyaya taşımak için daha "insancıl" bir yoldur. Bu arada, asılı boyun da yeterince hızlı parçalanır.

değer

Bir kişi acımasız ve kanlı şiddet bekliyor Dolayısıyla, o sabun ve suyla bir toplantı söz verdi, ama banyo onunla bir ilgisi yok. Durumlar istedikleri gibi. Bir öğrenci yarın için ders hazırlamak zorunda kaldı, ama bunun yerine o bahçeye topu sürdü Örneğin, öfkeli baba onu köpüğü boyun vaat ediyor. Bu durumda, aile skandalını veya gelecekteki futbol yıldızı ile ciddi bir konuşma anlamına gelir.

o bir yabancı gelince, deyim sıklıkla şiddettir. Örneğin, babam genç adamın kızı gibi değildi ve o çok geç eve döndüğünde, velilere göre o beyefendi ter boyun dahaki sefere söz verir. Tabii ki, bu tür tehditler genellikle yapılmamaktadır, ancak baba kızının kaderine ilişkin kaygılarını ifade etmek gereklidir.

nostalji

böylece zar zor Orada konuşmak edilir. Ya bir ifade tarzı birimin anlamı hakkında haberdar çok az insan, çünkü her iki konuşmanın böyle bir rakam, diğer bir deyişle eski okul olarak kabul edilir, çünkü eski moda. invective dili ile, bir duygu bir tabu kaldırdı çünkü Şimdi, daha açık bir ifade. İnsanlar onsuz durumunda üzerine yemin çekinmeden. Bazı Gerisi hiç tadı, onları yetişkin yapar inanıyoruz. Ve bu ancak kaba, kaba ifadeler, insanlar deyim "sabun boynunu" hatırlasaydım güzel olurdu ve onu kullanmak. Bu büyük ve güçlü Rus dilinin başka rönesans olabilir. Sadece yazık biz büyük olasılıkla gerek olmayacak bu güzel sürede yaşamaktır. o olsa da, hala şanslı?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.