SağlıkTıp

Ozon terapi kontraendikasyonlarını mu?

Tıpta Ozon yirminci yüzyılın ilk çeyreğinde, uzun bir süre kullanmaya başladı. insan vücudu üzerindeki yararlı etkileri ile ilgili çalışmalar, ozon gibi tıbbi alanlarda ortaya çıkmasına yol açmıştır.

vücut üzerinde ozon etkisi güçlü antiseptik özellikleridir. O, tüm yok edebilir virüsler, türlerini bakteriler, mantarlar. Ozon, anti-inflamatuar, analjezik, iyileştirici etkiye sahip olur. Bazı durumlarda, tedavi onlar çok daha etkili başka bir yöntem daha vardır. cinsel yolla bulaşan ve bulaşıcı hastalıkların tedavisinde, cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, üroloji, kulak burun boğaz, dermatoloji, nöroloji: Ozon terapi tıbbın birçok alanında kullanılmaktadır.

Ozon terapi kontraendikasyonlarını mu? Tabii ki, herhangi bir başka tıbbi prosedür gibi. İnsan vücudunda Müdahale, hatta iyi niyetle, güvenlik tam güvencesi ile mümkündür.

Ozon tedavisi teknikleri çeşitli ve teknik olarak karmaşıktır. Hastalığın bağlı olarak sulama suyu veya yağ ozonlu oksijen, ozon karışımları, kas içinden ve deri altından genel veya lokal ozon, damar ozon oksijen karışımının giriş, atanacak.

Birikmiş tıbbi tecrübe, örneğin ozon tedavisi gibi bir yöntem kullanıldığında, yan etkiler ender olduğunu göstermektedir. Ama bazı durumlarda, ozonlu yağ kullanımı alerjik dermatite neden olabilir, dikkat edilmelidir. Bu durumda, prosedürlerin frekansını deşarj gereklidir, hatta onları tamamen atın.

Ozon terapi tayin edildikten sonra, kendisine kontrendikasyonlar hastanın kan testlerinin sonuçlarının detaylı bir muayene sırasında belirlenir. Nihai karar doktor tarafından yapılmış, ancak koşulsuz kontrendikasyonlar şunlardır edilir: iç kanama (son zamanlarda durmuş ise); predinsultnoe durumu ve felç, hipertiroidizm; istemsiz kas kasılmaları, alkolizin tersine tromboz riski ve düşük kan pıhtılaşması, ozon karşı alerji eğilim.

Bazen damardan sadece ozon can. Kontrendikasyonlar topikal tedaviye ilgili olmamaktadır.

Kozmetik ve dermatolojide uzun ozon temizleme ve anti-yaşlanma özellikleri takdir etmiştir, alanda en yaygın olarak, daha az katı kontrendikasyonlar lokal ozon tedavisi kullanılır dikkat çekicidir.

Cilt problemleri genellikle dokulardaki oksijen eksikliği ile ilişkili olduğu bilinmektedir. Ve istisnasız bütün hücrelerin yaşam için gereklidir. Hipoksi özellikle şehirlerde, birçok insanı etkiler. Sinir ve fiziksel aktivite, sedanter yaşam, kötü beslenme, yaş, neden oksijen yetersizliği. oksijen olmadan, oksitlenme yöntemleri olarak, deri gevşek hale yavaşladı kırışmış, soluk ve kabarık. Son olarak, selülit, bu iğrenç vücut yağı, ayrıca hücresel seviyede oksijen eksikliğinin bir sonucudur.

kozmetoloji (böylece ozon denir) Aktif oksijen - Bir mucize tedavi. Deri altına enjeksiyon obkalyvanie problemli alanlar, masaj ozonlanmış yağı - ozon tedavisi tüm bu işlemler cilt durumunu iyileştirir, aynı zamanda tüm insan vücudu üzerinde iyileştirici bir etkiye sahip değildir, sadece. Birkaç artışlar bağışıklık prosedürleri sonra, metabolizmayı hızlandırır canlılığını artırır.

derde deva ozon tedavisi var mı? onun kontrendikasyonlar bazı durumlarda yan etkileri vardır, yoktur ve kesinlikle ozon tedavisine özenli yapar. Yine de, geniş bir hareket aralığı, bu yöntemin etkinliği şüphe yok.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.