FormasyonDEHB

Sorun Çocuklar

Ben kişisel paylaşmak istiyorum deneyimi "Özel çocuklar" ile, ve deneyim kazanmış olduğu artık küçük bir yatılı okulda 36 yıl (VIII) St. Petersburg №37 Frunze ilçesinde dahil ıslah kurumları, işin 46 yıl.

Kurumumuzda biz şiddetli orta çocuklara öğretmeye başladı , mental gerilik , yaklaşık 20 yıl önce karmaşık defekt ile hem de. İlimizde çocukların eğitim sadece deneysel düzeyde hala iken. Kurumumuzda, ilk hayat bir deney sınıfı da sonra bazı oluşturulur ve. Tüm ilginç bir çok fikir vardı, sıfırdan icat etmek zorunda. Şimdi 36 çocuk eğitim verdiği 5 sınıflar "Özel Çocuk" var.

Bu çocuklar ve sık sık dolayı onlar okul VIII türünde olduğunda bile, bunlar ancak oyun ve kendini gerçekleştirmeye için özel bir ıslah gelişen çevre, daha fazla alan, her biri kendi alanında dikkat muazzam miktarda ihtiyaç özel eğitim ihtiyaçları gerçeğine "özel" denir uzmanları ve öğretimde özel yaklaşımlar.

Bazı zorluklarla zaten bu sınıfların öğrenci alımında karşılaştı. çocuk ıslah katıldıysanız okul öncesi, genellikle çok daha az böyle zorluklar aşıyor. 1 ila 4 yıl arasında uzun süre çocuğu izleyerek, uzmanlar çocuk, hizmetler uzmanları çocukla çok çalışmalıyız neler destek ekstra yardım ihtiyacı ne ana olacak program türünü kesin olarak söyleyebiliriz. Ve en önemli şey anne zaten tam çocuklarının sorunlarını anlamak genellikle edilir. Maalesef anaokulları katılmayan çocuklar var. Bu durumda, karmaşıklık şehir ve bölgesel medikal-psikolojik-pedagojik komisyon uzmanlarını gerçekleştirilir doğru tanı, andan itibaren başlar. Uzmanlardan oluşan bir komisyon birkaç saat çocuğu izliyor ve her zaman ayrılan süre içinde bir çocuk değillerdir zaman onun gerçek olasılıklar ve sorunların her şey ortaya çıkıyor anlaşılmalıdır. Sonuçta, o yeni binasına ve yeni insanlara uyum için zamana ihtiyacı vardır. Bu nedenle, sık sık Komisyonu nihai belgenin kelimelerde "testi" karşılaşıyoruz. Bu eğitimin ilk yıl için çocuk kendilerini göstermek zorundadır ve okul personeli doğru eğitim rotasını belirlemek mümkün olacak anlamına gelir.

Ne yazık ki, ebeveynler her zaman yeterince çocuklarının sorunlarını anlamak değildir ve çoğu zaman bile böyle bir çocuğu kabul etmiyoruz. Burada da öğretmen ve yöneticiye öğretmenin tüm uzmanlar tarafından çözülmesi gereken asıl problemdir. Ebeveynler ile ortak etkileşimi tanımlamak için, onun daha da promosyon için çocukları, sorunlar, gösteri yönlendirmek için velilere açıklar. O değil tüm veliler okul ile işbirliği yapmaya istekli olduğunu olmuyor. Sadece televizyon karşısında koymak, evde çocukla meşgul değil çok daha kolaydır. Çok zor performansının basit algı onun için toplayıp, park veya çocuk tiyatrosunda, müzeye bu bebeği almaya ve çocuk oyun en azından bir parça görmek mümkün ise, bu küçük ortak zafer olacaktır. Tabii ki, okul gezileri, çocuk tiyatroları geziler düzenlemektedir, ancak bu sorun çocuğun gelişimi için yeterli değildir. Nasıl velilerin okula ayak uydurmak için çok istiyorum, ama muhalefet buna alamadım.

Zihinsel yetersizliği ve ilgili hastalıkların ciddiyetine göre 5-10 kişilik Okulumuzda sınıflarında "Özel Çocuk" formu. veri sınıflarının edinimine Yönetmeliği uyarınca.

Şu anda, çocuklar "Özel Çocuk" öğretmenlerle sınıfları iki program üzerinde çalışıyor. Bunlardan biri okuma ve çocukların yazma sonraki bir gelişme sağlayan, daha basit, ikincisi çalışmanın ilk yıl karakterlerin geliştirilmesini kapsar. Programın Türü çocukların zihinsel kapasiteleri bağlı olarak ilk yıl boyunca belirledi. Her bir çocuk için, aslında, öğrenme yollarının bir birey yoktur. Bebek başarıyla harfleri mastering ve okuma işleminin kendisi, bu hesabı ve tam tersi usta olmadığını olur. Çocuklarımız için en önemli şey, sosyal, iletişimsel ve hijyen uygulamalarının geliştirilmesi ve sağlamlaştırılması olduğunu unutmayın. Bu çocuklar kitap okumak asla. Onların okuma işlemi kurumlarına işaret ve mağazalarda etiket ile sınırlı olacaktır. Ama insan toplumunda yaşamak zorunda olacaktır. Neyse kendilerini hizmet etmek mümkün insanlarla temas kurun. Bu becerileri Onlara ihtiyacımız ve aşılamak için çalışıyoruz.

Gerekli tüm uzmanlarımız, yatılı okulda bu hedeflere ulaşmak için çalışıyoruz. Sınıflar öğretmenler, konuşma patologlar, konuşma terapisti, psikolog, bir uzman tarafından öğretilen fizik tedavi vb Okuldan sonra, çocuk öğretmen ile prodlenki üzerinde kalabilirler. Bir çocuk zaten orta ve lise sosyal ve yaşam becerileri ve hijyen, kural olarak, öğrenciler oluşturmuştur edin. Bu çocuklar pazartesiden cumaya yatılı okulda bırakılabilir.

Okulumuzda biz onların başarılı gelişim ve sosyalleşme için, hem de eğitim programlarının geliştirilmesi için çocukların konforlu bir konaklama için tüm şartları var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.