FormasyonDEHB

DEHB (tanısı nörolog) - bu nedir? düzeltme işaretleri. yetişkinlerde ve çocuklarda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu

DEHB (tanısı nörolog) - bu nedir? Bu konu birçok modern velilere ilgilendiriyor. aileleri yaslı ve prensipte uzak çocuklardan insanlara, mesele o kadar önemli değildir. Tanı denir - bu oldukça yaygın bir kronik bir durumdur. Yetişkinlerde ve çocuklarda görülür. Ama gençlerin sendromun olumsuz etkilerine daha açık oldukları gerçeğine her şeyden önce dikkat edilmesi gereklidir. Erişkin DEHB kadar tehlikeli değildir. Bununla birlikte, bazen böyle ortak bir tanı anlamak için yararlıdır. Bu nedir? Bir şekilde bu bozukluğun kurtulmak mümkün mü? Neden yok? Bu gerçekten gerekli tamamında anlamak. Hemen belirtmek gerekir - bu çocuklarda hiperaktivite şüphesi varsa, başıboş bırakılmamalıdır. Aksi takdirde, yetişkin yaşamda girdiği kadar bebek bazı sorunlar olacaktır. En ciddi değil, ancak bir güçlük ve çocuk ve ebeveynlerin ve insanları sunar.

sendromun tanımı

DEHB (tanısı nörolog) - bu nedir? Ortak dünya çapında nörolojik ve davranışsal bozukluk sözde söylenmiştir. Bu açılımı "sendromunun dikkat açığının ve hiperaktivite bozukluğu." konuşma dilinde de genellikle sendromu hiperaktivite basitçe adlandırılır.

DEHB (tanısı nörolog) - görünümünde bir tıbbi açıdan onu nedir? Sendrom ilgi bozukluk var olduğu insan vücudu, özel bir iştir. Bunu karışıklık, huzursuzluk ve hiçbir şeye konsantre yetersizlik olduğu söylenebilir.

Prensip olarak, değil en tehlikeli hastalıktır. Bu teşhisi - değil bir cümle. Çocukken hiperaktivite bir sürü sorun teslim edebilir. Ama yetişkinlikte, genellikle DEHB arka karışır.

çalışılan Yaalenie okul öncesi ve okul çağındaki çocuklarda en yaygın olanıdır. Gerçek bir cümle, çocuğun hayatına haç - Birçok ebeveyn DEHB düşünüyorum. Aslında, söylendiği gibi, öyle değil. Aslında, hiperaktivite, tedavi edilecek. Yine, yetişkin sendromu çok fazla sorun değil sürer. Bu nedenle, panik ve üzgün olmamalı.

nedenleri

Çocuklarda DEHB teşhisi - bu nedir? kavram zaten raskrytonami daha önce olmuştur. Ama neden böyle bir olgu var? Ne ebeveynler dikkat etmek gerekir?

Bir çocuk veya yetişkin hiperaktivite neden oluştuğu Doktorlar hala tam olarak söyleyemeyiz. onun gelişim seçenekleri çok olabilir aslında. Bunların arasında aşağıdaki gibidir:

 1. Karmaşık annenin hamilelik. Onlar da zor bir doğum sayılabilir. İstatistiklere göre, anneleri doğum çocukların bu sendromun karşı daha duyarlı, standart dışı bir sürümüne gitti.
 2. Çocuklarda kronik hastalıkların varlığı.
 3. Şiddetli duygusal stres veya bir kişinin hayatında bir değişiklik. Özellikle bebek olarak. O iyi ya da kötü olduğunu, fark etmez.
 4. Kalıtım. Bu seçenek daha sık olarak kabul edilir. Ebeveynler hiperaktivite gözlenen, daha sonra alt grubu hariç değildir.
 5. dikkat eksikliği. Modern ebeveynler sürekli meşgul. Bu nedenle, çocukların sıklıkla nedeniyle vücut ebeveyn bakımı eksikliği tepki olarak gerçeğine DEHB dan edilir muzdarip.

hiperaktivite şımarık ile karıştırılmamalıdır değil. Bunlar tamamen farklı kavramlardır. tanıyı Öğrenme - değil bir cümle, ama eğitimde kusurları genellikle düzeltilemez.

tezahürleri

Şimdi anlaşılabilir biraz neden dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu vardır. Bunun belirtileri açıkça çocuklarda görebilir. Ancak küçük değil. 3 yaşından küçük çocuklar eski bir teşhis koyamazsınız unutmayın. Bu çocuklar fikirli Çünkü - bu normaldir.

DEHB belirtileri nelerdir? Sen çocuklarda yaygındır aşağıdaki özellikleri, seçebilirsiniz:

 1. Çocuk çok aktif. O bütün gün koşturup ve herhangi bir amaç olmadan atlama olduğunu. Bu sadece koşmak ve atlamak etmektir.
 2. Çocuk gözlenen dağınık dikkat. çok zor bir şey daha odaklanın. Ayrıca çocuk aşırı derecede huzursuz olacağını da unutmayın.
 3. Öğrenciler genellikle okul başarısında düşüklük var. Kötü işaretleri - elindeki işe konsantrasyon ile sorunların bir sonucudur. Ama çok izole böyle bir şeyin bir işareti olarak.
 4. Saldırganlık. Çocuk agresif olabilir. Bazen sadece dayanılmaz.
 5. İtaatsizlik. Başka bir hiperaktivite işaret. Çocuk o sakinleştirmeye gerekli olduğunun farkında gibi görünüyor, ama bunu yapamaz. Ya yaptığı konuşmada herhangi bir yorum yok sayar.

Yani DEHB tanımlayabilirsiniz nasıl. Çocuklarda Belirtiler şımarık andırır. Ya sıradan itaatsizlik. ilk işareti o bir doktora danışmanız tavsiye edilir yüzden. Fakat buna daha sonra. İlk devlet yetişkinlerde kendini gösterir çalışmaya nasıl anlamaktır.

Yetişkinlerde Belirtileri

Neden? DEHB çocuklarda herhangi bir sorun olmadan teşhis edilir. söylendiği gibi, erişkinlerde tespit etmek o kadar kolay değildir. Sonuçta, o arkatasara gibiydi. Bu gerçekleşir, ancak önemli bir rol oynamaz. Çoğu zaman, erişkinlerde DEHB duygusal bozukluğu olan, örneğin, karışabilir. Nedenle bazı ortak belirtileri dikkat etmek önerilir.

Aşağıdaki bileşenler, aralarında ayırt edilebilir:

 • kişi ilk yok yere çatışmaya başlar;
 • mantıksız yeri ve öfke ani patlamaları almak;
 • Eğer "bulutlar" Birisi kişi ile konuşurken;
 • Görevi gerçekleştirirken kolayca dikkati dağılan;
 • hatta cinsel ilişki sırasında bir kişinin kaçabilir;
 • veri daha önce vaat uyulmaması yoktur.

Bütün bunlar DEHB varlığını gösterir. Şart değil, ama bu olasılık gerçekleşiyor. Tam bir muayene için doktora için gereklidir. erişkinlerde DEHB tanısı teyit edilecektir eğer, bu tedavi yöntemini geçmesi gerekecektir. önerilerine Konu oldukça hızlı rastrojstva kurtulmak yönetir. Ancak, çocukların durumunda azim ve kararlılık gösterme zorunda kalacaktır. Çocuk hiperaktivite zorlukla tedavi edilir.

Kiminle iletişim için

Bir sonraki soru - Ne Uzman hitap etmek? Şu anda, tıp doktorlarının büyük bir numarası vardır. Bunlardan biri doğru tanı koymak mümkün? yetişkinlerde ve çocuklarda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu tanımak edebiliyoruz:

 • nöroloji (yani daha sık hastalığı ile kendilerine gelmesini);
 • psikologlar;
 • psikiyatristler;
 • sosyal hizmet uzmanları.

Aynı zamanda da aile doktorları içerebilir. Sosyal işçiler ve psikologlar sadece teşhis unutulmamalıdır. Ama tedavi onlar tayin etme hakkına sahip değildir. Bu onların yetkinlik değil. Bu nedenle, en veliler ve yetişkinlerin sadece nöroloji danışma için gönderdik.

tanı Hakkında

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) tanınması birkaç aşamada gerçekleşir. Deneyimli bir hekim mutlaka belirli bir algoritma takip edecektir.

Başlangıçta, kendiniz hakkında bize gerek. Çocukların dahil değilseniz, doktor küçüğün psikolojik portresini yapmak ister. Hikaye de hayat ve hastanın davranışlarının ayrıntıları içermesi gerekir.

Daha sonra, ziyaretçinin sözde DEHB testi verecektir. Hastanın dağılmasına derecesini belirlemeye yardımcı olur. O olmadan, ama bunu yapmak için tavsiye edilmez olabilir.

Bir sonraki aşama - ek araştırmalar atanması. Örneğin, bir nörolog, beyin görüntüleme ve ultrason yapmak için istenebilir. bu resimlerde yetişkinlerde ve çocuklarda dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu açıkça görebilir. hastalık çalışılan beyin aktivitesi biraz değiştirdiğinde. Ve bu bir ultrason sonuçlarına yansımaktadır.

Belki de o kadar. Ayrıca nörolog, hasta kartı hastalıklarını incelemek. her şeyden önce tanı yapılacaktır sonra. Ve buna göre, tedavi reçete edilir. DEHB ayarı - süreç çok uzun. Her durumda, çocuklar. Tedavi farklı atanmış. Her hiperaktivite nedenleri bağlıdır.

ilaçlar

Şimdi ne dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu açıktır. söylendiği gibi Tedavisi, çocuklar ve yetişkinler için çeşitli tayin eder. İlk yöntem - bir uyuşturucu düzeltme. Kural olarak, çok küçük çocuklar bu bir seçenek değildir.

Yani bir çocuk ya da DEHB tanısı yetişkin bir hastaya taburcu edilebilir? Hiçbir şey tehlikeli. Kural olarak, ilaç arasında mevcut sadece vitamin ve yatıştırıcı vardır. Bazen - antidepresanlar. DEHB belirtileri oldukça başarılı bir nedenle ortadan kaldırdı.

Daha anlamlı bir ilaç tayin edilmez. Bir nörologla reçete Tüm tabletler ve preparatlar, sinir sistemini yatıştırıcı amaçlanmıştır. Bu nedenle reçete korkmuş sedasyon gerekli değildir. Düzenli alımı - ve hastalık yakında gerçekleşecek. çözümün bir tür oldukça etkilidir gibi değil her derde deva, ama davranır.

Geleneksel yöntemler

Bazı insanlar ilaçların etkisini güvenmiyorum. Nedenle bir nörolog danışmak ve tedavi geleneksel yöntemleri kullanmak mümkündür. Genellikle hap daha az etkili olduğu ortaya çıkar.

DEHB varsa ne tavsiyelerde bulunabilir? Çocuklar ve erişkinlerde semptomlar alma yoluyla ortadan kaldırılabilir:

 • papatya ile çay;
 • adaçayı;
 • nergis.

Eh uçucu yağlar, hem de sakinleştirici bir etkisi olan bir tuz ile banyo yardımcı olur. Çocuklar bal ile gece ılık süt verilebilir. Bununla birlikte, bu yöntemlerin tıbbi etkinliği kanıtlanmamıştır. kişi kendi risk altında hareket edecektir. Ancak, birçok yetişkin kendine DEHB herhangi tedaviyi reddetme. Ama çocukların durumunda, olarak gözardı edilemez sorunu incelemek için, söz konusu edilmiştir.

hap olmayan çocukların tedavisi

Ne ileri DEHB tedavi sağlamaktadır? öyle, güven verici, söylendiği gibi - doktorlar tarafından reçete edilir ilaçlar. "Novopassita" gibi bir şey. Tüm ebeveynler çocukları hap bu tür vermeye hazırız değil. Bazı sakinleştirici bağımlılık olduğunu düşündürmektedir. Ve emin olabilmeniz için DEHB kurtulmak antidepresanlar bağımlı bir çocuk olduğunu. Alıyorum değil en iyi çözüm, Katılıyorum!

Neyse ki, çocuklarda hiperaktivite bile hapları olmadan düzeltilebilir. tek şey düşünün: ebeveynler sabırlı olmalıdır. Gerçekten de, hiperaktivite hızlı bir şekilde tedavi edilmez. Ve unutmamalıyız.

Ne tavsiye uzmanları genellikle DEHB ortadan kaldırmak için anne vermek? Aşağıdaki ipuçları aralarında bulunduğu:

 1. çocuklarımla daha fazla zaman harcayın. ebeveynlerin dikkat eksikliği sonucu - Özellikle hiperaktivite eğer. Ne zaman ebeveynlerden biri "kararnamede." Kalabilirler Yani çalışmak ve çocukla meşgul değildir.
 2. gelişmekte olan toplumlarda Bebeğinizi verin. Iyi bir yolu, bir çocuğun dikkatini artırmak için, hem de tam olarak geliştirmek. Hatta hiperaktivite olan çocuklara dersleri organize ihtisas merkezlerinde bulabilirsiniz. Şimdi böyle bir nadir değildir.
 3. öğrencisiyle fazlasını yapmak gerekiyor. Ama ödev günlerce oturup etmeye zorlamak için değil. DEHB bir sonucu - Aynı zamanda kötü işaretleri olduğu anlaşılmalıdır. Ve en azından bu zalim yüzünden çocuğu suçlarlar.
 4. Eğer bir çocuk hiperaktif değildir, onun bir enerji kullanımını bulmalıyız. Başka bir deyişle, herhangi bir spor aktivitesi üzerine yazın. Ya da sadece bir gün bol hakkında çalışan yorgun ver. ebeveynlerin çoğunun İlgi Bölüm ile fikir. Iyi bir yolu ve vakit geçirmek için, ve aynı zamanda biriken enerjiyi dışarı atmak.
 5. Tranquility - Burada durum olmalıdır başka noktadır. Aslında saldırgan çocuklarda DEHB düzeltme veliler, kötü davranış için onları azarlamak, ve bunun sonucu olarak bu - Çocuğun koşulu ile başa çıkamaz. Sadece rahat bir atmosfer olası kür.
 6. ebeveynler yardımcı olur son kez - çocuğun menfaatlerini desteklemektir. bir şey için çocuk ilgi hissederse, o desteklenmelidir. serbestlikle bunu karıştırmayın. Ama aynı zamanda gerekli değildir, çok aktif olsa dünyayı keşfetmeye çocukların isteğini bastırmak için. Sen bebeğe biraz daha sessiz işgali ilgisini çekmeyi deneyebilirsiniz. Peki çocuğunuzla yapabileceğiniz şeyler yardımcı olur.

Bu kuralların ardından, veliler çocuklarda DEHB tedavisinde başarı olasılığı yüksektir. Hızlı ilerleme, söylendiği gibi, gelmez. Bazen düzeltme birkaç yıl sürebilir. Zaman tedaviye başlamak için ise, çok zorlanmadan kalıcı kronik bir durum kazanabilir.

bulgular

Çocuklarda DEHB teşhisi - bu nedir? Ve bir yetişkin? Bu sorulara verilen yanıtlar zaten bilinmektedir. Aslında, sendromun korkmak için gerekli değildir. Ondan hiç kimse bağışık değildir. Ama pratik gösterdiği gibi uzman zamanında tedavi ile başarılı bir tedavi ihtimali yüksektir.

o kendi kendine ilaç tavsiye edilmez. Sadece nöroloji tanı formülasyonu yol açan nedenler göre bireysel olarak seçilecektir en etkili tedavi, atama edebilmektedir. Doktor Küçük bir çocuk bir yatıştırıcı yazıyor yoksa, başka uzmana bebeği göstermek için daha iyidir. Ebeveynlerin DEHB tarafından şımarık ayırt etmek mümkün değildir Meslekten olmayan biri ile iletişim mümkündür.

çocuğa Kızgın ve aktivite için onu suçlayamam gerekli değildir. Cezalandırmak ve sindirmek - de. Bu cümle olmaz - tüm durumlarda, hiperaktivite olduğu unutulmamalıdır. Ve yetişkinlikte Bu sendrom fark edilemeyebilir. Genellikle yaş hiperaktif davranışları ile bağımsız normalize edilir. Ama her an ortaya çıkabilir.

Aslında, DEHB okuldaki en sık gözlenmektedir. Ve bu utanç verici veya bazı korkunç cümle düşünmüyoruz. genellikle daha yetenekli akranlarına göre hiperaktivitesi olan çocuklar. başarılı önler tek şey - bu konsantrasyonun bir sorundur. Ve onun bir çocuk karar vermelerine yardımcı eğer bir kere velilere memnun edecek çok daha fazlasıdır. DEHB (tanısı nörolog) - bu nedir? Modern doktorlar şaşırtıcı ve uygun tedavi ile düzeltilebilir değil Nörolojik ve davranışsal bozukluk,!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.